Druholigové menu: Poruba hostí Valašské Meziříčí, dočká se premiérového vítězství?

Adam Bagar, 30.09.2011
Porubští hokejisté mají před sebou šestý pokus k získání tolik potřebných premiérových bodů. V rámci 7. kola třetí nejvyšší hokejové soutěže přivítají na svém ledě hokejisty Valašského Meziříčí. „Věřím, že již naši střeleckou smůlu zlomíme,“ říká kapitán a nejproduktivnější hráč týmu Rudolf Wolf. Souboj jedenáctého se sedmým celkem tabulky je na programu v sobotu 1. října v tradičních 17:00. RT TORAX již musí naplno bodovat a k tomu bude potřebovat také vaši podporu. Pokud se nemůžete střetnutí zúčastnit osobně, můžete jej sledovat prostřednictvím tradičního online přenosu. Vstupné je nadále stejné – muži 40 Kč, ženy, studenti a důchodci 20 Kč, děti do 15 let dokonce zdarma.

Základní informace

Hokejisté Valašského Meziříčí rovněž nezažívají úplně nejlepší vstup do sezóny. V pěti odehraných zápasech získali sedm bodů a patří jim tak symbolická sedmá příčka. Naposledy se Bobři pořádně natrápili také s Uherským Hradištěm, které do té doby nezískalo jediný bod. Domácí hokejisté se sice dostali do vedení 5:3, ale zápas nakonec dospěl za stavu 5:5 do prodloužení, ve kterém o zisku bodu navíc rozhodl Kopecký (6:5).

Bobrům se letos nevydařilo tradiční valašské derby, v něm po výsledku 3:4 vůbec poprvé v druholigových bojích získal tři body Vsetín. Porážka 2:4 přišla také na ledě dosud suverénního Přerova. Zdolat 4:3 po samostatných nájezdech dokázali ještě Opavu. Jediné tříbodové vítězství si svěřenci trenéra Jaroslava Stuchlíka připsali v domácím duelu s Frýdkem – Místkem. Přestože světelná tabule ukazovala po první dvacetiminutovce stav 5:0, konečné skóre bylo 6:5.

V dresu Valašského Meziříčí můžeme nalézt řadu hráčů, kteří v minulosti oblékali porubský dres. Krumpoch, Sochorek, Šebesta, Polášek, Pavlačka, Glas, Sedlák či Zrník - vše jména, jež pomáhala k výrazným úspěchům týmu, jehož sláva je nyní mírně na ústupu. Přesto se místní dívák může dočkat starých známých Milana Ovšáka či Lukáše Bokroše. Naopak v barvách RT TORAXu můžeme vidět několik bývalých hokejistů s Bobrem na prsou. Jan Matějný působil na Valašsku ještě v loňské sezóně, stejně tak i Lukáš Vnenk. Nějakou dobu si tam zachytala také porubská jednička Michal Gleich.

Porubští hokejisté jsou také po svém pátém vystoupení bodově na nule. Všechny porážky ovšem byly velmi těsné. S Prostějovem 1:3, s Opavou 2:3, se Vsetínem 1:2, v Karviné 2:4 a rovněž i na půdě neporaženého Přerova 2:4. Sami můžete vidět, že Porubští jako poslední celek tabulky příliš branek neinkasují, velkým problémem je ovšem útočná hra. S jedním či dvěma vstřelenými góly se totiž příliš často v hokeji nevyhrává.

Webové stránky soupeře: www.hcvm.cz

Poslední utkání obou týmů

HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Uherské Hradiště 6 : 5 pr. (2:3, 2:0, 1:2 – 1:0)
Branky a nahrávky:
2. Ambruz (Růčka), 9. Kopecký (Růčka, Ambruz), 24. Kopecký, 37. Ambruz (Bokroš), 52. Balga, 64. Kopecký (Balga) - 2. Mikeš (Hrabec, Šafařík), 19. Mikeš (Šafařík), 20. Antonovič, 54. Sakrajda (Křemeček, Antonovič), 59. Mikeš (Sladký).

HC ZUBR Přerov - HC RT TORAX Poruba 2011 4 : 2 (1:0, 3:1, 0:1)
Branky a nahrávky:
19. Faltýnek, 26. Kundrátek (Kolařík), 27. Hanák (Kotásek), 28. Ditrich (Kocan, Brančík) - 34. Badžo, 56. Galgonek (Mintěl, Wolf).

Sestavy posledního kola

HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák - Ambruz, Balga, Blažek, Bokroš, Dostál, Dvořák, Hartmann, Kopecký, Linduška, Martiník, Matuštík, Mikel, Musil, Ovšák, Růčka, Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Vašut.

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich - Šindelář, Mintěl, Wolf, Hruzík, Vnenk, Mládenka, Piskura - Chaloupka, Krayzel, Matějný, Zuber, Pavlačka, Galgonek, Vajda, Badžo, Zdráhal, Kotásek J.

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. Duel Poruby s Valašským Meziříčím by měl odpískat pan rozhodčí Václav Šutara z Havířova, na čarách se představí dvojice Lukáš Barteček z Českého Těšína a Tomáš Moravec z Ostravy.