Druhé místo v dohrávce soutěže 7. třídy

Romana Opatová, 05.04.2024
Žáci 7. třídy hráli v uplynulé sezoně 2023/2024 soutěž kategorie starších žáků B a nevedli si vůbec špatně! V dohrávce o umístění dosáhli svěřenci Mariana Kacíře a Tomáše Potěšila na druhé místo!

V lednu utekl hráčům Poruby postup ze základní skupiny do nadstavby o jediný bod, kdy v rozhodujícím utkání podlehli tzv. smíšenému týmu (týmy hrající s hráči 7. a 8. třídy společně) z Karviné. V pokračující části soutěže „O umístění“ se nadále potkali v režimu dvakrát „každý s každým“ s dalšími nepostupujícími týmy z Moravskoslezského kraje, ale nově také i z Olomouckého a Zlínského kraje. Týmy z Prostějova, Šumperku, Rožnova p. Radhoštěm a Uničova tak přinesly hráčům RT TORAX další zpestření soutěže a nové měření sil s pro ně neznámými celky.

V této části soutěže tak odehráli dalších 18 utkání. A v konečné tabulce obsadili skvělé 2. místo za týmem SK Prostějov 1913.

Svěřenci Mariana Kacíře a Tomáše Potěšila herně i výsledky přehrávali všechny týmy stejné kategorie a se smíšenými týmy hráli rovnocenná utkání, ve kterých ale někdy rozhodovala spíše tělesná výška a fyzická vyspělost starších hráčů než herní dovednosti. Z 18 utkání zvítězili 13krát, 5krát na soupeře nestačili a s přehledem dosáhli na zmíněnou druhou příčku.

Rodiče i další příznivci tohoto ročníku s ohledem na píli hráčů v tréninkových jednotkách, získávaných zkušenostech z utkání po celou sezonu i nekonečnou energií trenérů, mají jasno, že v příští sezoně nadstavba těmto hráčům již neunikne!

Zhodnocení sezony trenérem Marianem Kacířem:

Kluci, moc díky za vaši pozornost, kterou jste při každém tréninku věnovali každému detailu, každému cvičení a opakování, jak je vidno, vaše píle a správný přístup k tréninkům se vyplatila a jsem pyšný na každého z vás, jelikož u každého jde vidět obrovské zlepšení, velký posun vpřed. Není větší radosti, než vidět, jak vás to na ledě, hřišti nebo v tělocvičně baví, jak používáte v zápasech to, co jste se na tréninku právě naučili, jak zkoušíte věci, které se vám nepovedly znovu a znovu. Vytvořili jste super partu, jste kamarádi, jak v šatně, tak i na ledě.

Velké poděkování patří mému asistentovi Tomáši Potěšilovi, za profesionální a lidský přístup na ledě i mimo něj.

Také velmi oceňuji práci vedoucího Michala Opata. Vytvořil jsi v šatně perfektní podmínky pro celou partu, dohlížel na důležité věci a získal si důvěru nás všech, velmi si toho vážím.

Vám vážení rodiče i prarodiče, chci poděkovat za obětavost i čas, který věnujete svým dětem, moc dobře vím, že je těžké skloubit pracovní povinnosti časově se všemi tréninky a zápasy, ale také věřím, že podpoření poctivé docházky se vyplácí.