Do třetice všeho dobrého?

Lukáš Bajgar, 29.09.2006
Sareza Ostrava hostí v 7. kole I. ligy na své půdě Medvědy z Berouna. Domácí celek po prohře 3:1 na ledě prvního Hradce Králové obsadil osmou příčku, kdežto hosté po těsné výhře 3:2 nad Jihlavou poskočili na desátou pozici pouhé dva body za Ostravou. Sareza, tak jako loni, drží i po šesti odehraných kolech domácí neporazitelnost, i když nutno podotknout, že na Zimním stadionu v Porubě odehrála pouhá dvě utkání. Zápas začíná v tradičních 17 hodin a jste srdečně zváni. A jako tradičně jej můžete sledovat také online na stránkách Sarezy.

Základní info

Berounským Medvědům vstup do nové sezony nevychází dle přání nejen hráčů, ale i fanoušků. V šesti kolech si na své konto připsali pouhá dvě vítězství a bod za prohru po samostatných nájezdech. Dokázali naplno bodovat jen s beznadějně poslední Duklou Jihlava v 6. kole, což mělo za následek odvolání jihlavských trenérů Chalupy s Polcarem, které prozatím nahradí Petr Vlk, a také tři body uzmuli překvapivě se trápící Mladé Boleslavi.

Kádr prošel v letním období řadou změn, tou první byla výměna trenéra, místo Vojty se postu lodivoda ujal Karel Najman. Do Mladé Boleslavi odešel Václav Eiselt, Ladislav Gengel či navrátilec Petr Štrach. Opačným směrem zamířil David Nedorost. Největší posilu představuje osmatřicetiletý Josef Zajíc, jenž také vede produktivitu Medvědů se šesti body za stejný počet asistenci. Do brány se postavil jen o rok mladší Jaroslav Kameš, který po loňském angažmá ve Vítkovicích zaujal post jedničky v Berouně.

Poslední kolo obou týmů

Sareza Ostrava

6. kolo: Hradec Králové - Sareza Ostrava 3:1
Branky a nahrávky: 12. Starý (Volráb, Potůček), 27. Domin (Koudelka), 42. Potůček (Burian) - 29. Gelačák (Glas)
více o zápase

Berounští Medvědi

6.kolo: Berounští Medvědi – Dukla Jihlava 3:2
Branky a nahrávky: 4. Křesťan (Toma), 26. Nedorost (Zajíc, Besser), 39. Křesťan (Jelínek, Vlček) - 24. Duben (Říha, Kaňkovský), 60. Bakus (Kaňkovský, Rytnauer)
více o zápase

Sestavy obou soupeřů v 6. kole

Sareza Ostrava: Štěpánek - Holík, Mocek, Ovšák, Vnenk, Brincko, Tesařík, Buček - Klimek, Sochorek, Baranyk - Boháč, Holuša, Valušiak - Gelačák, Badžo, Bokroš - Janečka, Pavlačka, Glas

Berounští Medvědí: Kameš J. - Braniš, Rýgl, Kameš V., Vaněček, Jelínek, Mrázek - Tvrzník, Dušek, Vostřák - Besser, Zajíc, Nedorost - Toma, Křesťan, Pajič - Vlček, Novotný, Bessonov

Statistiky soupeřů

SAREZA OSTRAVA BEROUNŠTÍ MEDVĚDI
UMÍSTĚNÍ V I. LIZE
8. místo (9 bodů) 10. místo (7 bodů)
SKÓRE
BILANCE
3 - 0 - 0 - 3 2 - 0 - 1 - 3
NEJVYŠŠÍ VÍTĚZSTVÍ/PROHRA V LIZE
6:4 (Jihlava), 4:2 (Olomouc) / 1:5 (Ústí) 4:2 (Mladá Boleslav) / 1:7 (Třebíč)

HRÁČI HRÁČI
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ
Milan Baranyk 6 (4+2) Josef Zajíc 6 (0+6)
STŘELEC
Milan Baranyk 4 David Nedorost 4
NAHRÁVAČ
Dalibor Sochorek 4 Josef Zajíc 6
NEJLEPŠÍ V +/-
Dalibor Sochorek, Pavel Šebesta +3 Jaroslav Mrázek, Tomáš Protivný, Martin Rýgl +1
NEJTRESTANĚJŠÍ
Pavel Šebesta 26 Josef Zajíc, Jan Besser, Filip Vaněček 10
GÓLMANI PROCENTUÁLNĚ
Jakub Čech 95,37% Jaroslav Kameš 92,09%
GÓLMANI PRŮMĚREM
Jakub Čech 1,68 Jaroslav Kameš 3,11

SAREZA OSTRAVA BEROUNŠTÍ MEDVĚDI

Z historie berounského hokeje

Berounský tým vznikl v roce 1933, kdy měl v názvu jiné zvíře. Tým se jmenoval Český lev Beroun. V předválečných letech měl Beroun i druhý tým byl jim Sokol Beroun. V roce 1953 byla založena TJ Lokomotiva Beroun, kde oba berounské celky vytvořili jeden tým. Název vydržel dnešním medvědům celých čtyřicet let. Poté se jmenoval tým H+S Beroun hokejový klub. Nakonec se však Beroun inspiroval znakem města , kde městskou bránu střeží medvěd.

Tým postoupil do první ligy v sezóně 1992/1993. Od té doby je Beroun účastníkem I. ligy. O svou prvoligovou příslušnost se Medvědi strachovali jen jednou. V sezóně 2002 / 2003 si museli zajistit účast v I. lize až v baráži. V následující sezóně se Medvědi dočkali největšího úspěchu. Vyhráli totiž základní část I. ligy a v následném play - off podlehli až ve finále s Duklou Jihlava, která zvítězila 3:2 na zápasy. V sezoně 2005-2006 obsadili Medvědi až desátou příčku, bod za Sarezou.