Do Ostravy zavítá první celek soutěže

Jan Škarpa, 05.11.2006
Ve vloženém pondělním kole čeká na Sarezu tvrdý oříšek v podobě Hradce Králové, který okupuje první příčku prvoligové tabulky. V minulém kole Hradec stejně jako Sareza uspěl, připsal si vítězství 7:3 nad Jihlavou. Zda se Sareza lídra soutěže nezalekne se můžete přijít podívat na Zimní stadion v Ostravě Porubě, zápas začíná v pondělí 6.11.2006 tradičně v 17:00. utkání budeme přenášet online přenosem, odkaz na něj naleznete na našich stránkách.

Základní info

Lídr tabulky se v minulém kole střetl s Duklou Jihlava a měl to být boj obra s trpaslíkem. Tabulkové předpoklady se záhy naplnily, Hradec vedl po první třetině 5:0. Ve druhé části se náš nejbližší soupeř dostal až do sedmibrankového vedení, poté již zřejmě začali Východočeši šetřit síly na další zápas a dovolili tak Jihlavě snížit na konečných 7:3. To Ostrava měla boj složitější, na kluzišti Kadaně sice vedla již 2:0, ale domácí dokázali vyrovnat. Až při trestných nájezdech rozhodl o výhře Sarezy Pavel Šebesta. V utkání se poprvé v dresu Sarezy střelecky prosadila posila týmu Robert Najdek.

V dresu Hradce nalezne pozorný fanoušek dva obránce, kteří oblékali dres Sarezy v soutěžních kláních. Prvním z nich je Aleš Pazdera, který v minulé sezóně vstřelil v dresu Ostravy 4 góly a připsal si 5 asistencí. V první ostravské prvoligové sezóně nastupoval za Sarezu Tomáš Burián a připsal si jeden bod za asistenci.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je Martin Koudelka, který si s 18 (6+12) body v 15 zápasech jako jediný z Hradce drží bilanci alespoň jednoho bodu na zápas. Nejlepším střelcem týmu je Patrik Fořt, 10 gólů mu stačí na 4-6. příčku v celkové ligové tabulce střelců. Bodově neúspěšnějším obráncem je Petr Mocek, jenž 3x skóroval a 7x asistoval. Nejtrestanějším hráčem týmu je Petr Domin, jemuž rozhodčí "darovali" celkem 45 trestných minut.

Poslední kolo obou týmů

Sareza Ostrava

18. kolo: SK Kadaň - HC Sareza Ostrava 2 : 3 (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 53. Hobl (Kepl, Hlubuček), 53. Pospíšil (Stavenský, Metlička) - 20. Mocek D. (Brincko), 52. Najdek (Janečka, Valušiak), 65. rozhodující t.s. Šebesta.
více o zápase

Hradec Králové

18. kolo: HC VČE Hradec Králové - HC Dukla Jihlava 7 : 3 (5:0, 2:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 1. Fořt (Fišer), 7. Starý (Koudelka, Vondráček), 12. Roubík (Fořt, Šeda M.), 17. Haluza (Koma), 19. Starý (Koudelka), 26. Haluza (Šeda M., Vondráček), 37. Mocek (Toužimský, Roubík) - 37. Rytnauer (Dobrovolný, Lazorišák), 45. Dobrovolný (Morava, Čachotský), 59. Padělek I. (Duben, Dušátko).
více o zápase

Sestavy obou soupeřů v posledních utkáních

HC Sareza Ostrava: Štěpánek - Rimmel, Mocek J., Brincko, Mocek D., Holík, Tesařík, Ovšák, Vnenk - Šebesta, Boháč, Klimek - Najdek, Janečka,Baranyk - Valušiak, Pavlačka, Bokroš - Gelačák, Holuša, Glas

HC Hradec Králové: Hylák - Toužimský, Mocek, Hendrich, Pazdera, Šeda M., Koma, Burian - Fořt, Roubík, Fišer - Starý, Koudelka, Vondráček - Haluza, Domin, Diviš - Potůček, Volráb, Šebek - Šeda J.

Statistiky soupeřů

SAREZA OSTRAVA HRADEC KRÁLOVÉ
UMÍSTĚNÍ V I. LIZE
8. místo (22 bodů) 1. místo (43 bodů)
SKÓRE
BILANCE
6 – 1 – 2 – 8 13 – 2 – 0 – 3
NEJVYŠŠÍ VÍTĚZSTVÍ/PROHRA V LIZE
5:1 (Prostějov) / 0:5 (Brno) 9:0 (Beroun) / 4:0 (Chomutov)

HRÁČI HRÁČI
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ
Pavel Šebesta 12 (7+5) Koudelka Martin 18 (6+12)
STŘELEC
Pavel Šebesta 7 Fořt Patrik 10
NAHRÁVAČ
Dalibor Sochorek 7 Martin Koudelka 12
NEJLEPŠÍ V +/-
Dalibor Sochorek +3 Roubík Jaroslav +15
NEJTRESTANĚJŠÍ
David Mocek 48 Domin Petr 45
GÓLMANI PROCENTUÁLNĚ
Jakub Štěpánek 91,24% Hylák Alexandr 94,16%
GÓLMANI PRŮMĚREM
Jakub Štěpánek 3,22 Hylák Alexandr 1,98

SAREZA OSTRAVA HRADEC KRÁLOVÉ

Z historie hradeckého hokeje

Tým Hradce byl založen v roce 1926 jako Bruslařský klub Hradec králové. Současný název, HC VČE Hradec Králové a.s., dostali Východočeši v roce 2003. Dozajista největším úspěchem klubu byl postup do extraligy v sezóně 1992-1993. V té se však dlouho neohřáli, na jaře 1994 totiž skončili na 11. místě, která znamenala účast v baráži o udržení. Ta nedopadla pro Hradec nejlépe a tak po ročním účinkování v extralize následoval pád zpět do první ligy.

Ani ta však neznamenal pro Východočechy konečnou, při velkých finančních problémech se zastavili až jako amatéři ve druhé lize. I tu však museli v sezóně 1999-2000 zachraňovat až v baráži. Tu nakonec zdárně přežili a doslova se odrazili ode dna. Co nešlo sportovní cestou, provedlo se obchodně a tak na počátku roku 2002 odkoupili Hradečtí soutěž od Šumperka. Ten však byl na předposledním místě a tak se Hradec musel velmi snažit, aby se zachránil. Povedlo se to dokonale, dokonce se vyhnul i nevyzpytatelné baráži a to vše skoro s druholigovým celkem. Poslední roky patří tým mezi stálice vyřazovacích bojů, letos se celku zatím výrazně daří a tak se v Hradci pomalu začíná přemýšlet o extraligových kláních.