Do Ostravy přijede Chomutov

Jan Škarpa, 22.11.2006
Po domácí porážce s Brnem čeká Ostravu další celek ze špice tabulky – KLH Chomutov, který v minulém kole porazil v prodloužení Jihlavu na Horáckém stadionu. Ostrava má svému soupeři co vracet, v předchozím zápase prohrála pouze o jeden gól. Jak se Sareze utkání povede se můžete přijít podívat ve čtvrtek 23. listopadu, utkání začíná v 17:00. Ze zápasu budeme přenášet klasický online přenos.

Základní info

Chomutov patří ke stálicím horních pater první ligy a ani letošní rok není výjimkou. Nasbíraných 51 bodů a absolutně nejlepší útok s 98 góly řadí Chomutov na druhou příčku tabulky po odehraném 23. kole. Na vedoucí Hradec Králové ztrácí náš nejbližší soupeř pouhé 3 body, za Chomutovem je však jen o skóre horší Ústí, bod na tuto dvojici schází brněnksé Kometě, našemu předchozímu soupeři.

Ve 22. kole hrál Chomutov na ledě Jihlavy a připsal si 2 body za výhru v prodloužení, když v 62. minutě využil Ladislav Boušek přesilovou hru. To Sareza byla méně úspěšná, v zápase s Brnem sice dvakrát vedla, ale nakonec Kometě podlehla 2:3, vítěznou branku brněnských dal v 58. minutě Peter Sojčík.

V jedenáctém kole se dnešní soupeři potkali poprvé. Ostrava v utkání vedla po první třetině 2:1, nakonec však prohrála 5:4. Sareza měla v utkání minimálně na bod, čehož si byl vědom i trenér ostravského celku Petr Fabián: „Dnes jsme rozhodně měli na remízu, bohužel jsme nevyužili mnoho velikých příležitostí a bez branek se vyhrávat nedá. Z toho důvodu jsme si možná bod ani nezasloužili. Myslím si, že jsme byli Chomutovu důstojným soupeřem a rozhodl i kousek štěstí.“

Při pohledu na celkové statistiky produktivity první ligy jde z chomutovské eskadry strach. První dvě příčky produktivity okupují hráči Chomutova, kteří nasbírali přes 30 bodů – nejlepší střelec první ligy Ladislav Boušek má na svém kontě 32 bodů (19+13), nejlepší nahrávač nasbíral ještě o 2 body více – 34 (12+22). Nejvíce kanadským bodů z obránců si připsal František Bombic, na svém účtu má nyní 9 bodů za 2 přesné trefy a 7 přihrávek. Celkem 2 obránci vyinkasovali od sudích přes 60 trestných minut – Ladislav Řezníček (64) a Josef Révay (66).

Letošní vzájemné zápasy

11. kolo: KLH Chomutov - HC Sareza Ostrava 5 : 4 (1:2, 2:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 4.Mikšovic (Gellner, Malát), 21.Šíp (Boušek), 23.Černý (Gellner, Mikšovic), 45.Trefný (Révay, Kostourek), 46.Boušek (Szakal) - 7.Pavlačka (Janečka), 11.Šebesta, 50.Šebesta (Holík, Sochorek), 52.Šebesta (Holík, Brincko).
více o zápase

Poslední kolo obou týmů

Sareza Ostrava

23. kolo: HC Sareza Ostrava - HC Kometa Brno 2 : 3 (0:0, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 22. Klimek (Janečka, Holuša), 47. Boháč (Mocek D., Šebesta) – 38. Brančík (Hodek, David), 52. Černý (Appel), 58. Sojčík (Hodek, Barus).

KLH Chomutov

23. kolo: HC Dukla Jihlava - KLH Chomutov 6 : 7 pp (3:1, 0:1, 3:4 - 0:1)
Branky a nahrávky: 14. Kaňkovský (Rytnauer), 16. Kuchyňa (Čachotský, Rztnauer), 17. Rytnauer (Kaňkovský, Morava), 53. Fiedler (Duben, Lukáč), 57. Lukáč (Duben, Řípa), 58. Lukáč (Řípa) - 12. Jíra (Charousek, Kostourek), 24. Polodna (Šíp, Boušek), 43. Nosek (Malát, Jeslínek), 47. Šíp (Boušek), 47. Boušek (Šíp), 58 Černý (Jíra, Kostourek), 62. Boušek (Šíp, Bombic).

Sestavy obou soupeřů v posledních utkáních

Sareza Ostrava: Štěpánek - Mocek D., Rimmel, Brincko, Tesařík, Vnenk, Ovšák, Mocek J. - Šebesta, Boháč, Baranyk - Janečka, Klimek, Holuša - Gelačák, Badžo, Glas - Valušiak, Pavlačka, Bokroš.

Chomutov: Podolka - Bombic, Malinský, Révay, Trefný, Nosek, Černý, Řezníček, Vaněček - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Charousek - Jeslínek, Mikšovic, Malát - Tauš, Mezera, Havlůj.

NEJVYŠŠÍ VÍTĚZSTVÍ/PROHRA V LIZE
5:1 (Prostějov) / 0:5 (Brno) 10:4 (Jihlava) / 1:5 (Hradec), 0:2 (Jihlava)

HRÁČI HRÁČI
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ
Pavel Šebesta 16 (8+8) Milan Kostourek 34 (12+22)