Další sezóna už musí být úplně jiná, říká po zvládnuté baráži Michal Gleich

Adam Bagar, 29.03.2012
Porubský A - tým má už rovněž sezónu 2011/2012 za sebou. Poté, co v základní části obsadil poslední místo tabulky, musel absolvovat baráž. V té se mu postavily Moravské Budějovice. Žihadla především v prvním duelu nepříjemně bodala, RT TORAX však zápas ubojoval a došel k prvnímu vítězství. To poté potvrdil i výborně takticky sehraným výkonem na jihu Moravy, kde soupeře k ničemu nepustil. Do hodnocení série, kterou Poruba zvládla a udržela si tím druholigovou příslušnost, se pustila jedna z opor týmu, brankář Michal Gleich. "Jsme moc rádi, že jsme soutěž dokázali udržet," říká. Porubští fanoušci se tak mohou těšit i v nadcházející sezóně na tradiční druholigové souboje.

Porubským hokejistům skončila sezóna úspěšně sehranou baráží. „Pro nás je to alespoň na závěr sezóny nějaký úspěch, protože v jejím průběhu se nám příliš nedařilo. Byla to začátečnická sezóna a ta je pro klub vždy velmi obtížná,“ konstatuje brankář Michal Gleich, který vzápětí přibližuje důvody předchozích neúspěchů. „Zdálo se, že máme tým s dobrými jmény, ale nedařilo se nám. Hráli jsme docela solidní hokej, ale neplnili jsme to, co jsme měli, proto dopadla sezóna tak nelichotivě.“

Porubský gólman Michal Gleich

Před začátkem baráže byl RT TORAX dlouhých pět týdnů bez ostrého zápasu, což bylo v úvodu série s Moravskými Budějovicemi znát. „Samozřejmě to bylo pro nás velmi těžké, ale dva nebo tři týdny jsme poctivě trénovali a nacvičovali různé herní situace. Zpočátku jsme byli ustrašení a nevěděli jsme, co od soupeře čekat. Úvodní třetinu prvního zápasu jsme dokázali přečkat a od druhé už jsme byli v celé sérii lepším týmem,“ míní dvaadvacetiletý gólman.

Moravské Budějovice hned v prvním duelu série hrané na dvě vítězná utkání Porubu zaskočily a v první třetině byly jasně lepším týmem. „Soupeř nás svou hrou v prvním zápase skutečně překvapil. V první třetině byli rychlí a výborně technicky vybavení. Vypadali jako normální druholigový tým. Naštěstí jsme to ustáli a ubojovali vítězství,“ chválí soupeře za aktivitu na porubském ledě porubská brankářská jednička.

Naopak duel na jihu Moravy již byl zcela v režii Ostravanů, kteří Žihadla prakticky do ničeho nepustili. „Ve druhém utkání už jsme věděli, co na ně hrát. Nepouštěli jsme je do šancí, byli jsme rychlejší a šlo znát, že máme druholigové zkušenosti. Hráli jsme výborně takticky, pozičně a dohráli jsme utkání tak, jak jsme potřebovali,“ říká Gleich a vzápětí dodává. „Je super, že jsme to dokázali udržet, ale další sezóna už musí být úplně jiná.“

Moravské Budějovice se pokoušely již poněkolikáté postoupit do třetí nejvyšší soutěže, ale stále jim jakoby není přáno. „Co se týče fanoušků, tak by si Moravské Budějovice určitě druhou ligu zasloužily. Doma měly plný stadion a i do Poruby jich přijelo docela dost. Už několik sezón vlastně bojují o to, aby mohly postoupit. Klub i fanoušci do toho šli, takže by si to tam zasloužili,“ myslí si Michal Gleich na závěr svého krátkého povídání.