Byla vidět síla a chuť tohoto týmu zvrátit nepříznivý výsledek, našel na zápase pozitiva Jiří Hašek

Vladimír Vronka, 21.09.2008
Poruba odehrála v Havířově dobré utkání. Domácí velmi často nevěděli, kde jim hlava stojí. Nejlepším hráčem domácích byl Jakub Čech, který dokázal Havířovu vychytat tři body. Trenér Poruby Jan Vavrečka mohl být s výkonem svých svěřenců spokojen, i když nakonec body zůstaly Havířovu. V zápise o utkání se na straně týmu HC VOKD Poruba objevila dvě nová jména. Z Vítkovic přišel Marek Kvapil a návrat do porubského dresu zaznamenal odchovanec Jiří Hašek.

Trenér Poruby Jan Vavrečka mohl být s výkonem mužstva po utkání spokojen, i když body nepřinesl. „V kabině jsem hráčům poděkoval, protože mám pořád v hlavě utkání s Vrchlabím. Řekl jsem klukům, že takto si představuji výkon mužstva a nasazení. Dnes se bohužel nevyhrálo, byli jsme dnes lepším týmem, udělali jsme chyby, ale v první třetině jsme dostali zbytečně hodně branek. Celkově z toho mám, i když možná někdo bude naštvaný, dobrý pocit a pokud takto budeme pracovat dále, tak nebudeme mít problémy,“ byl ostravský lodivod po utkání spokojen s přístupem týmu. Za HC VOKD Poruba nastoupili dva noví hráči. Z Vítkovic přišel Marek Kvapil. Druhým hráčem, který nastoupil za Porubu poprvé je Jiří Hašek, který se po letech strávených v různých týmech vrátil zpět domů do Poruby. „Jednoznačně byli oba hráči přínosem, protože jsme měli hráče na přesilovky,“ dodal trenér Poruby na adresu nových akvizic.

K prvnímu zápasu v dresu VOKD Poruba se postavil Jiří Hašek. „Byl to můj první zápas v letošní sezóně, na který jsem se těšil. S Porubou jsem měsíc trénoval, takže kluky znám a moc jsem se na to těšil, jen jsem se musel domluvit s Třincem, což se povedlo a já naskočil do rozjetého vlaku,“ byl po utkání spokojen s tím, že si opět mohl zahrát hokej v zápasovém rytmu. Když z Poruby odcházel do extraligového Třince, hrála se zde druhá liga. Porubský odchovanec opět po mnoha letech oblékl dres Poruby, i když se jeho barvy změnily, žlutou a modrou barvu vystřídaly barvy červená a bílá. „Poruba pro mě je a bude můj domov, v Porubě žiji odmalička. Svým způsobem to možná vypadá jako krok zpátky, jak mi spousta lidí říká. Já to tak neberu a za zájem Poruby jsem rád. Budu se snažit pomoci týmu. Dnes jsem odehrál první zápas, od kterého jsem si sliboval více, trochu jsem se brzdil, ale myslím si, že to bude dobré,“ rozpovídal se porubský útočník o svém návratu.. Sám si ale na své konto připsal čtyři trestné minuty. „Jednou jsem fauloval v první a jednou v druhé třetině, což by nemělo být, musím na tom zapracovat. Podobně musím zlepšit bruslení,“ věděl Jiří Hašek, kde má ještě rezervy. Poruba byla lepším týmem, na ledě si vypracovala mnohem více gólových šancí, ale nakonec si z Havířova neodvezla ani bod. „I taková utkání se hrají. Ze začátku nám to tam napadalo, ale byla vidět síla a chuť tohoto týmu utkání alespoň vyrovnat, což se povedlo, i když jsme nakonec stejně prohráli, tak jsme si dokázali, že dokážeme zvládnout i nepříznivý vývoj. Dnes jsme byli jsme zbytečně vylučovaní, já sám dvakrát. Měli jsme tutovky, Mára Kvapil měl minimálně dvě, Robert Najdek měl také jednu. Jako lajna jsme mohli dát gól určitě,“ zakončil pozápasové povídání.

Jedním z nejlepších hráčů na ledě byl Marek Kvapil. „Zápas byl docela rychlý a myslím si, že jsme nehráli špatně. Měli jsme dvě třetiny výborné, ale na konci nám dali dva góly z přesilovek, čímž utkání rozhodli,“ řekl k utkání v Havířově autor první porubské branky. Do Poruby přišel z nedalekých Vítkovic a hned dal o sobě vědět. „Jsem rád, že jsem mohl trochu pomoci mužstvu, ale na body to bohužel nestačilo,“ byl po smutný, že jeho body k vítězství nepomohly. Sám však byl i u zlomového okamžiku zápasu. Poruba po zásluze vyrovnala, ale pak puk z hole Marka Kvapila opustil hrací plochu a porubský útočník zamířil na trestnou lavici. Havířov ji dokázal využít a strhnout vedení opět na svou stranu. „Chtěl jsem vyhodit kotouč na zakázané uvolnění, puk mi na hokejce trochu skočil a vyletěl ven. Myslím si, že se to dotklo mantinelu, ale rozhodčí to neviděli a šel jsem ven. To se v hokeji stává.“