Bronz 9. třídy ve slovenské Levici

Romana Opatová, 31.03.2024
Na svůj závěrečný turnaj sezóny a vlastně i celého společného působení v žákovských kategoriích vyrazili svěřenci Martina Tomáška a Květoslava Foltýna o velikonočním víkendu do slovenské Levice. ​Ve dvou dnech si zde v režimu utkání se samostatně bodovanými dvaceti minutovými poločasy změřili síly s dalšími 7 mužstvy.

V sobotu byla rozehrána utkání ve skupinách, ve skupině A vedle Poruby byl dále bratislavský tým Lamac, hokejový klub Michalovce a domácí Levice. Utkání s bratislavským Lamacem zvládli hráči HC RT TORAX bez zaváhání a zvítězili 2:0 a 5:1. V další hře proti Levicím četný doprovod z řad rodičů dlouho branku neviděl. Až v 15. minutě se ujaly vedení Levice a do konce dvacetiminutovky stihly skórovat ještě dvakrát. Porubský tým nedokázal jejich brankáře bohužel překonat, a tak v této části podlehl 3:0. I v druhé části se domácí Levice dostaly do úvodního vedení, tentokráte si ale hráči HC RT TORAX vývoj uhlídali a svou první brankou srovnali na konečných 1:1.

Díky výsledkům ostatních utkání skupiny již bylo v neděli ráno před posledním zápasem s Michalovci jasné, že Poruba o finále hrát nebude a současně pro následný souboj o 3. místo musí Michalovce alespoň jednou porazit. V prvním poločasu se ujaly vedení Michalovce, nicméně i zde hráči Poruby srovnali na 1:1. Druhý poločas utkání byl na góly mnohem bohatší, Poruba vstřelila postupně pět branek a současně uhájila své čisté konto. Celkově hráči HC RT TORAX zvítězili 5:0 a čekali na svého dalšího soupeře ze skupiny B.

V utkání o 3. místo se vzájemně potkaly české týmy, HC RT TORAX Poruba proti Vlkům z Českého Těšína. Ačkoliv svěřenci Martina Tomáška a Květoslava Foltýna vstoupili do zápasu mnohem aktivněji než soupeř, převahu formou branky dlouho nezužitkovali. Skóre utkání otevřeli až po desáté minutě 1. poločasu a za malou chvíli odskočili Českému Těšínu na dvě branky. V dalších částech hry se snažil soupeř převzít aktivitu hry a skóre korigovat. Nicméně porubští hráči si vývoj utkání pohlídali a po konečném stavu 2:0 mohli řádně oslavit bronzovou turnajovou trofej!

Během turnaje připravil pořadatel i několik individuálních soutěží. Zpestřením byla i trenérská disciplína o nejdelší střelu podél mantinelu. Zde s přehledem vůči všem ostatním trenérům zvítězil porubský trenér Martin Tomášek!

Sestava týmu: Kalužík, Výtisk – Boniatti, Krupník, Lamacz, Němec, Pelikán, Vašíček – Fišer, Opat, Havel, Slezák, Pěnčíková, Paseka, Veselý, Kubatík, Lasák, Brzoskowski, Lasák, Uher