Brankář starších dorostenců Dominik Hlavina pod lupou

Adam Bagar, 20.03.2011
Druhým brankářem, který okusil měřítko naší lupy, se stala opora starších dorostenců Dominik Hlavina. Ten tradičně hájil porubskou klec také v duelu s PZ Kladnem, který dokázali domácí bojovníci dovést k důležitému vítězství 5:3. Hlavina musel čelit osmadvaceti střeleckým pokusům soupeře, z nichž tři propustil za svá záda. V prvních dvou případech, kdy mu příliš nepomohla obrana, byl bezmocný. Na třetí trefě Středočechů již měl svůj určitý podíl. Jeho kompletní brankářské statistiky naleznete v těle článku. Další utkání sehraje starší dorost již ve středu, kdy přivítá v boji o všechno Horáckou Slavii Třebíč.
Letošní statistiky DOMINIKA HLAVINY:
Odehraná utkání: 33
Odehrané minuty: 1821
Obdržené branky: 72
Góly na zápas: 2,37
Sedmnáctiletý brankář Dominik Hlavina patří k ústředním postavám porubského týmu starších dorostenců. V sezóně nastoupil již ke třiatřiceti střetnutím v základní části a stoprocentní bilanci má také v kvalifikačních bojích o extraligu. Tentokrát RT TORAX přivítal PZ Kladno a v utkání, které se muselo přítomným divákům líbit, nakonec vybojoval vítězství 5:3.

V sedmé minutě se dostalo Kladno do vedení, Hlavina byl po dorážce naprosto bezmocný. Prakticky stejná branková situace nastala v polovině střetnutí. Čisté svědomí nemohl mít až při třetí, vyrovnávací, brance. „Třetí gól jsem mohl určitě chytit, chtěl jsem zblokovat nahrávku hokejkou, jenže jsem na puk nedosáhl a hráč mi to vstřelil přímo mezi nohy. U dalších dvou branek jsem dělal, co bylo v mých silách,“ zhodnotil porubský gólman brankové situace.

Brankář Dominik Hlavina
Celkem si na své konto připsal 25 úspěšných zásahů. Čtrnáctkrát kotouč vyrazil, čtyřikrát zachytil a sedmkrát ukryl pod svou lapačku. Kotouče možná až často vyrážel před sebe. Za branku se příliš neopovažoval vyjíždět, za celých šedesát minut hry se za ni vypravil pouze jednou. S rozehrávkami to bylo lepší, provedl celkem čtyři, z nichž tři našly přesně hůl svého adresáta.

„Věděli jsme, že soupeř bude kousat. Snažili jsme se dát vedoucí gól, což se nám bohužel nepodařilo. Museli jsme stahovat výsledek a trefili jsme se v baráži až po více než osmdesáti minutách. Gól nás nakopl a díky tomu jsme vlastně dokázali otočit výsledek a vyhrát,“ zhodnotil důležitý zápas s PZ Kladnem Dominik Hlavina.

Výsledná známka: 2-3

Momenty Dominika Hlaviny v utkání:

06:32 – Porubský gólman ještě stačil vyrazit pokus Tomáše Krále, ale na dorážku Martina Tolknera již byl krátký.

29:36 – Druhý inkasovaný gól byl prakticky kopií toho prvního, tentokrát měl Martin Tolkner ještě více prostoru a času na zasunutí kotouče do branky.

34:49 – Hovsep se dostal šikovně přes beka a natlačil až před Hlavinu, který výborně udržel touš ve své výstroji.

41:13 – Petr Veselý vyjel zpoza branky a rychlou střelou mezi betony překvapil Hlavinu, který nemohl mít úplně čisté svědomí.

43:55 – Holí výborně vypíchl kotouč Vodičkovi, který se dostával do nepříjemné šance.