Boj o extraligu pokračuje! Starší dorostenci vyzvou PZ Kladno, přijďte je podpořit!

Adam Bagar, 19.03.2011
Je to tady! Všichni, kteří jste se těšili na domácí barážové boje starších dorostenců, zbystřete. Po úvodním pohledném, avšak prohraném, zápase v Třebíči se svěřenci trenéra Miroslava Bahníka představí před vlastními tribunami a především vlastními fanoušky. Veledůležitý mač vypukne v neděli 20. března od 13:30 a vy všichni na něm samozřejmě nemůžete chybět. Z kabiny starších dorostenců zní jasně: „Přijďte nám pomoci v boji o extraligu.“ Jste srdečně zváni, vstup na utkání je tradičně zdarma. Pro ty z vás, kteří se nemohou dostavit, bude připraven online přenos s informacemi o změnách stavu.

Ve středu začaly barážové boje o postup do nejvyšší soutěže na půdě Třebíče. Ta zdolala ve velmi kvalitní podívané porubský RT TORAX 3:0, když o výsledku rozhodla prakticky již po deseti minutách hry. Druhým zápasem baráž pokračovala v páteční podvečer na kladenském ledě. Domácí PZ přivítal Horáckou Slavii a především díky nevydařené druhé dvacetiminutovce podlehl 3:6.

K utkání na Kladně se vyjádřil také třebíčský lodivod Roman Vondráček. „Domácí byli velice dobrým soupeřem a v první třetině nás svou hrou zaskočili a vedli 1:0. Od druhé třetiny se naše hra zlepšila, byli jsme lepším týmem a vytvořili jsme si i náskok ve skóre. Komplikace přišla na začátku třetí třetiny, kdy jsme inkasovali rychlý gól, ale pak jsme potrestali chyby domácích, kteří dvakrát vyhodili puk mimo hrací plochu a my jsme z přesilovek dali góly. Naše hráče jsem chválil po prvním zápase a musím je pochválit i dnes.“

Horáci tak oba své zápasy zvládli a s plným počtem bodů jsou momentálně největším favoritem na postup. „Máme za sebou teprve dva kroky a vypadá to, že rozhodovat se bude ve středečním utkání v Porubě,“ má o barážové situaci jasno hlavní trenér Třebíče. Ani Poruba se však rozhodně nevzdává a má před sebou dva domácí zápasy, které když zvládne, tak je opět ve hře o vysněný postup.

Prvním soupeřem, který okusí bouřlivé porubské prostředí, bude PZ Kladno. To svou západní skupinu ovládlo zcela suverénním způsobem. Po celou sezónu jej nedokázal zdolat žádný ze soupeřů a až v úplném závěru, kdy se již stalo jasným vítězem, na něj našli recept pražské kluby, čtvrtá Kobra a pátá Hvězda. Skóre ze šestatřiceti střetnutí je rovněž více než suverénní – 267:69.

Ostravané mají v kleci oporu jménem Dominik Hlavina, jehož průměr branek na zápas je na čísle 2,37. Téměř bod na zápas si připsal obránce Michal Franek, jenž k šesti trefám přidal velmi slušných dvaadvacet asistencí. Z forvardů se nejvíce daří osmapadesátibodovému Tomáši Královi, kterého stíhá s počtem padesáti bodů kapitán Vojtěch Palkovič. Druhým nejlepším střelcem týmu je David Maček. Statistiky kladenských hokejistů, bohužel, nejsou nikde k dispozici.

Utkání v Třebíči viděly téměř čtyři stovky fanoušků, proto se nenechejme zahanbit a přijďme v hojném početu pomoci starším dorostencům vybojovat postup do extraligy! „Věřím, že na naše domácí zápasy přijde minimálně stejný počet diváků jako v Třebíči,“ říká útočník David Maček.