Ze střelecky vyrovnaného utkání si zasloužili bod, ale Havířovští to RT TORAX Porubě nedopřáli

14.12.2014, Gabriela Juříková

První sérii utkání ve skupině o udržení v ELIOD extralize mladšího dorostu uzavírali hráči RT TORAX Poruba v Havířově. V PNEU Aréně viděli diváci branky pouze v první třetině. Na úvodní gól Lukáše Luhásze ze sedmé minuty odpověděl v přesilovce Martin Voznička, kterou proměnil za osmadvacet vteřin. Hosté nabídli AZ jedinou početní výhodu, kterou Dominik Pawliczek využil k vstřelení vítězné branky. Další dvě překonání gólmana Remiáše nebyly Havířovu uznány a závěrečná porubská power–play k vyrovnání nevedla. Příští zápas a zároveň poslední v tomto roce sehraje nejmladší výběr Poruby v pátek 19. prosince doma proti Wariorru Brno.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 23.kolo ne 14.12.13:00
2:1(2:1, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Juhász (Potočný), 15. Pawliczek (Adámek, Srníček) – 12. Martin Voznička (Mrva). Rozhodčí: Krenželok – Stonavský, Majetný. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 88. Střely na branku: 23:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
AZ Heimstaden Havířov: Dufek – Teplanský, Pavelek, Szturc, Adámek, Srníček, Grygar – Bambula, Hýsek, Pawliczek, Skalka, Ligocký, Peterek, Potočný, Juhász, Piš
HC RT TORAX Poruba 2011: Remiáš – Balcárek, Kroček, Pitucha, Dobeš, Takáč, Zicháček – Střondala, Vojtášek, Žídek, Havránek, Klíma, Mrva, Plachý, Voznička Martin, Bochnak

Veledůležitý zápas o šest bodů začal pro oba týmy nervózně. První větší příležitost si připsali hosté z Poruby, kteří se ve 4. minutě marně snažili dorážet puk za záda připraveného brankáře Dufka. Zanedlouho poté udeřil domácí Havířov, který svou první větší příležitost využil. V 7. minutě rozvlnil síťku svatyně brankáře Remiáše Lukáš Juhász.

Tento moment domácí hokejisty nakopl. Ti mohli posléze utéct soupeři do více brankového náskoku, ale své šance neproměnili. Ligocký a o malou chvíli později i Pawliczek sice stáli s pukem sami před brankou, naložit s těmito tutovkami však nedokázali. To později napravil na druhé straně skórující Martin Voznička, který v přesilovce přesnou tečí k pravé tyčce domácí branky zařídil vyrovnání.

Nerozhodný stav však na světelné tabuli dlouho nesvítil. Havířov si připravil rychlou odpověď v 15. minutě, rovněž využitou přesilovkou. Na konci úspěšné kombinace stál přesně pálící Dominik Pawliczek. O minutu později se o další vzruch postaral hostující Klíma, jehož střela nadělala Dufkovi velké starosti. Brankář Havířova si však nakonec i s pomocí obránce s touto situací poradil.

Druhá třetina tolik brankových příležitostí nepřinesla. Hned v úvodu sice padla branka, když havířovští útočníci propasírovali kotouč do branky, jenže se tak stalo již po hvizdu sudího. Na útočný tlak domácích navázal i střílející Piš, který ve velké šanci před odkrytou klecí pouze promáchnul poskakující kotouč. V 38. minutě nepohnul se stavem ani Peterek ujíždějící sám na branku ve vlastním oslabení. Souboj vyhrál porubský gólman Remiáš.

Situace s neuznanou brankou se opakovala i ve třetí třetině, opět na straně Havířova. Tentokrát sudí viděli úmyslné kopnutí nohou, a tak domácí přečíslení brankou neskončilo. Ve 47. minutě měl dobrou příležitost ke srovnání porubský Havránek, jenž stál v takřka ideální palebné pozici, chyběla mu však přesnost. Tu postrádal při své šanci i střílející Klíma, před nímž stála odkrytá branka.

Závěr zápasu byl velice hektický. Nejprve nevyužil svou šanci v poslední minutě utkání Peterek, který v přečíslení 3 na 1 neposlal přesnou přihrávku na svého spoluhráče. Hosté poté zkusili hrát v šesti a v posledních vteřinách sahali po vyrovnání. Havránkův pokus však vyrazil ramenem brankář Dufek. Tři body tak zůstaly v Havířově, který si poměrem 2:1 připisuje důležité vítězství v boji o udržení v nejvyšší soutěži. Porubští naopak cenné body ztratili v poměrně vyrovnaném duelu.