Zdeněk ve třetí třetině spasil HC RT TORAX, Poruba postupuje do WSM ligy!

15.04.2018, René Chyla

Porubští hokejisté to zvládli, dokázali. V posledním zápase sezony měli sice na začátku třetí třetiny blíže do první ligy Bruslaři z Havlíčkova Brodu, v 52. minutě se ale z ojedinělé a individuální akce prosadil snajpr Jiří Zdeněk, který poslal hokejisty HC RT TORAX Poruba 2011 pro sezonu 2018/2019 do WSM ligy! Neskutečná senzace!

2. liga – skupina Východ - K4 ne 15.4.17:00
BK Havlíčkův Brod
3:2(1:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 9. Voříšek (Kulhánek), 21. Endál (Milfait, Třetina), 41. Endál (Třetina) – 15. Haas (Dresler, Fojtík), 52. Zdeněk (Káňa T.). Rozhodčí: Čech, Přikryl – Reich, Měkýš. Vyloučení: 8:6, navíc Třetina (HBR) 10 OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 547. Střely na branku: 39:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.
BK Havlíčkův Brod: Novák – Semrád T., Vašíček, Vala, Kulhánek, Kříž, Balgalvis – Endál, Třetina, Přidal – Michálek, Milfait, Voříšek – Chlubna, Kuchta, Beneš – Kozlík, Šuhaj
HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň – Dresler, Slavík, Janota, Kaluža, Hryciow, Adam – Finsterle / Ollender, Zachar, Jaroš – Káňa T., Zdeněk, Luka – Fojtík, Haas, Káňa J.

Jiří Zdeněk (POR) (1+0)
Andreas Kubáň (POR) (39 střel, 36 zásahů, 3 góly, 92.30% úspěšnost)
Lukáš Endál (HBR) (2+0)

Šance Chlubny, přečíslení Adama se Zacharem a Voříškovo vedení

Poslední utkání sezony začalo lépe pro domácí celek, který mohl jít po úniku Tomáše Chlubny do vedení, jeho střelu mezi betony si ale Andreas Kubáň pohlídal. Z protiútoku zase ale málem trestali Porubští, Luboš Adam v přečíslení naservíroval kotouč nalevo Davidu Zacharovi, ten ale pálil pouze do tyče. První třetinu zdobila zejména hra v při přesilových hrách. V deváté minutě Bruslaři využili výhodu už po patnácti vteřinách, když se z levého kruhu ke vzdálenější tyči prosadil Luboš Voříšek – 1:0.

Trest ze souhry Dresler – Haas a neproměněná přesilovka pět na tři

Po šesti minutách bylo vyrovnáno a i HC RT TORAX se prosadil z přesilovky. Po špatném vyhození domácího celku se ke kotouči dostal Jan Dresler, jehož střelu dokázal ještě lehce tečovat Marek Haas – 1:1. Za dvě minuty byli blízko dalšího gólu domácí, Tomáš Chlubna byl ale před prázdnou klecí v těžké pozici a jeho bekhend se tedy neujal. HC RT TORAX mohl v závěru první třetiny skóre otočit, téměř dvouminutová přesilovka pět na tři ale úspěch hostujícího mužstva nepřinesla.

Kanonýr Endál a bídná produktivita Bruslařů

Druhá třetina se ještě ani pořádně nerozjela a už Bruslaři vedli. V přesilovce nahrával Jan Milfait na pravý kruh Lukáši Endálovi, který zamířil nechytatelně pod víko – 2:1. Havlíčkův Brod se hnal za postupovým gólem, únik Tomáše Chlubny v oslabení či přečíslení tři na jednoho ale domácí borci překombinovali. Krátce před druhou sirénou už Kotlina aplaudovala, Tomáš Semrád ale trefil bohužel pro celek z Vysočiny pouze boční síť.

Endál přiblížil Bruslaře WSM lize, zmírnění tlaku je ale stálo vše

Tak jako začala třetina druhá, odstartovala i tercie závěrečná. Krátce po vypršení Dreslerova trestu se za brankou ujal odražené střely Miroslava Třetiny Lukáš Endál, který se nejlépe zorientoval a zpoza Kubáňovy klece zasunul puk za jeho záda – 3:1. Bruslaři v tu chvíli postupovali, což se projevovalo také na jejich předváděné hře. HC RT TORAX se ale ani přes ochabnutí havlíčkobrodského tlaku do šancí nedostával a rozhodl prakticky z jediné šance v poslední části.

Zdeněk spasitelem, domácím už nepomohlo ani power-play

Jiří Zdeněk se zbavil posledního obránce, v brankovišti položil Čeňka Nováka a pak už měl do prázdné brány lehký úkol – 3:2. Bruslaře inkasovaný gól definitivně položil a do závěrečné sirény si domácí nevytvořili už žádnou vážnější šanci, nic na tom nezměnila ani závěrečná power-play. Porubě se tak splnil sen a na ledě paradoxně i přes prohru začaly bouřlivé oslavy. V Ostravě se tedy od nové sezony bude hrát WSM liga.

Václav Adam (BK Havlíčkův Brod): Jsme neuvěřitelně zklamaný. Na klukách bylo vidět, že chtějí vyhrát o dvě branky a nechali na ledě všechno. Bohužel štěstí se od nás odklonilo. Šance, které jsme měli, jsme nedokázali využít. Za předvedený výkon nemůžu říct půl slova, každý hráč hrál výborně. Bohužel jsme neměli hokejové štěstí. Klukům patří velké díky za celou sezonů.

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba 2011): Ani nevím, kde začít. Byla to velká dřina, každé utkání bylo nesmírně těžké. Měli jsme dobrou výchozí pozici, začínali v Jablonci, kde jsme dokázali zvítězit, což bylo parádní. Rozhodně nás ten zápas ale nestál tolik sil, jako Havlíčkův Brod v pátek, což se mohlo třeba i projevit. Nicméně musím říct, že jsme měli i příznivý los, když jsme po Jablonci měli pauzu a dva domácí zápasy. Kluci měli čas si odpočinout a v tomto zápase to bylo už vabank. Rozhodovalo také to, že jsme byli o něco více v klidu než domácí, ti si to ale neprohráli s námi, ale v pátek v Jablonci, kde hráli Bruslaři v závěru snad deset minut přesilovku a nedokázali se v ní prosadit. S Tomášem jsme schytávali kritiku za to, že hrajeme celou sezonu jen na tři pětky a že nebudeme schopni to ubruslit, ale vidíte ... ubruslili jsme to až do první ligy. Jsem rád, že jsme se ani těžkých chvílích nepoložili a jak s Havlíčkovým Brodem, tak s Jabloncem jsme dokázali zápasy otočit. V tomto mužstvu byla neskutečná vnitřní síla, protože mnoho zápasu jsme rozhodovali třeba až v posledních minutách a za to jim patří velký dík. Poslední utkání sezony ale bylo dle mého názoru vyrovnané, Havlíčkův Brod měl jen více štěstí v zakončení.