Za tři góly má dorost tři body

20.10.2005, Vladimír Vronka

Dorost Sarezy v extraligovém klání s Horáckou Slavii Třebíč byl aktivnějším týmem, který, ačkoliv musel dvakrát mazat jednobrankové manko, nakonec zvítězil 3:2. Kapitán Jaroslav Kopáč v 18. vteřině poslední části hry poslal domácí do vedení, které si nenechali do konce vzít.

- 15.kolo čt 20.10.18:00
SK Horácká Slavia Třebíč
3:2(0:1,2:1,1:0)
Branky a nahrávky: 26. Uherek (Jelšík), 36. Kalina (Šiška, Mikula), 41. Kopáč (Klimša) - 8. Vlček (Jaroš), 30. Jaroš (Adámek). Vyloučení: 8:4, navíc Vlček (TRE) 10 OT. Využití: 0:2. Diváci: 60.
HC Sareza Ostrava: Gleich – Zapletal, Tomis, Šiška, Parma, Pindur, Voráček – Jach, Kopáč, Klimša, Jelšík, Hlinka, Uherek, Kalina, Mikula, Hanzl, Žáček, Barčák, Smondek
SK Horácká Slavia Třebíč: Mikulka - Vlček, Berger, Švaříček, Jaroš, Bartejs, Čtveráček, Kadela R. - Adámek, Giz, Němec, Horký, Matoušek, Kesner, Dočekal, Novák R., Molák
Sareza se do svého soupeře obula hned od začátku, ale své šance promarnili Jelšík a o chvíli později Mikula, Hanzl nebo Klimša. Třebíč se spoléhala na výborně chytajícího Mikulku a na protiútoky. Červené světlo se poprvé rozsvítilo za ostravskou brankou, když v přesilové hře propálil vše co mu stálo v cestě Vlček. Sareza se z šoku dlouho vzpamatovávala. Hosté převzali iniciativu. Sareze vázla rozehrávka. Když se již dokázali ostravští oklepat a usadit se v útočném pásmu, nedokázali nic vymyslet. Až ve 12. minutě vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře Klimša, jenž nebyl rychlejší ve výjezdu zpoza branky než Mikulkova lapačka. O pár minut později pálil z dobré pozice jen do břicha Tomis. Hosté v následujících chvílích byli aktivnější, měli kotouč na svých holích, ale do šancí se příliš nedostávali. A když už se do šance dostal třebíčský hráč, jako například Adámek, který jel sám na bránu, ztroskotal na ostravském gólmanovi Gleichovi. Do kabin šli hosté z Třebíče s jednogólovým vedením.

Na začátku druhé části hry se do šancí nedokázala obě mužstva dostat. Střely vysílané na gólmany byly pouze propagační. Změnila to až 26. minuta, v níž ležel Mikulka mimo svou klec, a proto neměl problém zasunout puk do prázdné brány, po Jelšíkově příhře zpoza brány, Uherek. Od té doby byl na ledě jen jeden tým, ale Sareza měla problém s koncovkou. Mikulka se v bráně musel pořádně ohánět, aby nedostal druhý gól. Udeřilo však na druhé straně, když dokázal opět využít přesilovou hru Jaroš, který se ve skrumáži za překonaným Gleichem nejlépe zorientoval. Hosté tak z ničeho nic vedli 2:1. Hra ubrala na rychlosti, hrálo se mezi modrými čarami bez větších šancí. Domácí se postupně z inkasovaného gólu vzpamatovali a začali Třebíč přehrávat. Své ovoce to přineslo ve 36. minutě, kdy Šiška skvěle našel zpoza brány osamoceného Kalinu, který kličkou překonal Mikulku podruhé. Obě mužstva si potom vytvořila spoustu dobrých možností, ale své příležitosti nedokázali využít. Stav po 2. třetině byl tedy 2:2.

Hned v úvodu dal hostům studenou sprchu domácí kapitán Kopáč, který zužitkoval přihrávku Klimši od mantinelu. Hosté se snažili o vyrovnání, ale Gleich zachránil v krkolomné pozici svůj tým před skoro jistým gólem. O chvíli později se ostravský brankář opět vyznamenal, když dokázal vytěsnit střelu Horkého mimo tři tyče. Sareza málem uvedla v platnost heslo nedáš – dostaneš. Tomis trefuje střelou od modré jen tyč. Sareza se dostala do tlaku a zle zatápěla obraně Třebíče, která tlak ustála. Do hry mohla dostat hosty přesilová hra, která nakonec větší šanci nepřinesla. Rozhodnout mohl Barčák, ale ani jednu ze svých šancí nedokázal proměnit. Hosté byli velmi blízko gólu po střele Čtveráčka, kterou velmi dobře tečoval Adámek, ale připravený Gleich jeho teč likviduje. V poslední minutě hostům spadla do klína obrovská šance na vyrovnání, protože měli výhodu přesilové hry 4 na 3, a po odvolání brankáře dokonce 5 na 3, ale nedokázali tuto šanci chytit za pačesy. Sareza tak zaslouženě zvítězila 3:2