Z Olomouce si dorostenci i přes brzké vedení a výbornou střeleckou aktivitu body nevzali

02.12.2021, Gabriela Juříková

Dorostenci RT TORAX vstoupili do bojů o play off v Olomouci, kde měli utkání výborně rozehrané. Ve třinácté minutě vedli už 2:0 góly ze samostatných úniků Maxima Vehovského a Štěpána Kršíka, pro kterého to byl vůbec první gól sezóny. Olomouc ovšem před první přestávkou snížila a v druhé třetině i vyrovnala. Ve třetí dvacetiminutovce se týmy v šancích střídaly a nakonec to byli Kohouti, kdo ve střelecky vyrovnaném utkání strhli vedení na svou stranu. V závěru základní hrací doby navíc přidali gól v oslabení a tak Poruba z Hanácké metropole odjela bez bodu po prohře 2:4.

Extraliga dorostu - 1.kolo čt 2.12.17:30
HC Olomouc
4:2(1:2, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 20. Bošek (Jeřábek, Miškovský), 30. Šulgan (Neoral), 51. Vrána (Neoral, Šulgan), 60. Jeřábek – 6. Vehovský (Moravec, Glos), 14. Kršík (Stasiuk, Michalčík). Rozhodčí: Blaha – Gebauer, Polesný. Vyloučení: 1:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 26. Střely na branku: 38:37. Průběh utkání: 0:2, 4:2.
HC Olomouc: Frgál – Drábek, Marek, Šlahora, Bohatý, Vrána, Kalman, Galvas – Šulgan, Miškovský, Kučera – Najman, Jeřábek, Pastrnek – Bošek, Konobejl, Neoral – Belan
HC RT TORAX Poruba: Mareček – Janeček, Kalužík, Kršík, Glos, Michalčík – Stasiuk, Sobol, Konečný, Wendelín, Moravec, Murín, Šrubař, Wardas, Vehovský

První větší šanci si vytvořili Hanáci, jenže Mareček i s obtížemi udržel puk před čarou. Porubanům se dlouho nedařilo přejít střední pásmo, ale pak přišel pas Moravce na Maxima Vehovského a ten v úniku proměnil šanci v úvodní gól. Po vstřeleném gólu se RT TORAX stal rázem lepším týmem a soupeři dovolil vstup před Marečka až po pěti minutách. Tedy v polovině třetiny. Olomoučtí se na konci třinácté minuty chviličku ocitli v útočném pásmu, než přišli o kotouč a Stasiuk tím poslal na zteč Štěpána Kršíka, který bleskově poslal puk přes Frgálův beton a dal svůj první gól sezóny. Domácí se ovšem nevzdávali naděje a v poslední minutě porubské vedení snížili gólem Lukáše Boška. <úp>

Po úspěšném vhazování, které otevřelo druhou třetinu, se hosté blýskli útočnou akcí v oslabení. Frgál Moravcův pokus vykryl a počkal si i na dorážku Murína. Šance byly k vidění na obou stranách, ale až akce Neorala s Viktorem Šulganem vyústila v gól. Kohouti v polovině třetiny, a zároveň základní hrací doby, vyrovnali. Opětovné vedení mohl zařídit Glos v oslabení, které hráčům RT TORAX sehrávali velmi aktivně a hlavně mimo Marečkovu bránu. V závěru třetiny měli velkou šanci Moravec s Vehovským, ale hanácká obrana gól do šatny nedovolila.

Hned ze startu třetího dějství se Porubané tlačili do brány. Po ojedinělé akci Olomouce se hosté utábořili před Frgálem. Domácí gólman ovšem bránil svatyni a nedopřál Porubě vedoucí branku. A jak už bylo zmíněno, RT TORAX velmi dobře sehrává oslabení, takže Kohouti neměli šanci zvrátit stav utkání na svou stranu. To se povedlo až v 51. minutě, kdy střelu Neorala před brankou tečoval Štěpán Vrána. Poruba nesložila hokejky a šla důrazně do brány. Navíc si zahrála i přesilovku. Vyrovnání nebylo přáno. Ba co víc, Porubě se v oslabení gól nezdařilo dát, ale Olomouci se v poslední minutě základní hrací doby zadařilo. Dominik Jeřábek vypíchl v obranném pásmu soupeři puk a kličkou se proti Marečkovi prosadil – 4:2.
RT TORAX měl utkání velmi skvěle rozehrané, jenže se častým vyloučením připravoval o síly a také se rozostřila muška při střelbě. Další utkání dorostence čeká v sobotu 4. prosince v RT TORAX ARENĚ od 12 hodin proti Šumperku.