Z Brna si junioři opět odvezli body, na Warrioru poprvé skórovali Elze a Ślusarczyk

02.10.2020, Patrik Rošič

V rámci pátého kola Extraligy juniorů – Východ zajížděli Porubští junioři na led brněnských Warriors. Poruba přijela, dá se říct, v roli favorita, což také ukázala. Po první třetině vyhrávali Porubští 2:0 a postavili tak základní kámen k cestě za třemi body. Brněnští sice dokázali utkání zdramatizovat, když se dvakrát dotáhli na rozdíl jediné branky, ale HC RT TORAX dokázal pokaždé včas odskočit a dotáhnout tak utkání do vítězného konce. Velkou zásluhu na výhře mají Jakub Ślusarczyk a Daniel Elze, když oba dva vsítili v juniorské kategorii své první góly, přičemž první jmenovaný svou trefou zápas rozhodl.

Extraliga juniorů - 5.kolo pá 2.10.17:15
HCM Warriors Brno
2:4(0:2, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 31. Mrkvica (Marčík, Orsech), 44. Klimeš (Staněk, Holotík) – 15. Barčák (Ślusarczyk, Halata), 18. Elze (Benka-Rybár, Morávek), 44. Ślusarczyk (Debnár, Pavlík), 60. Morávek (Mrozek, Barčák). Rozhodčí: Antonín – Musil, Bernard. Vyloučení: 7:5, navíc Bořuta a Macias 10 OT a Topolanský 5+20 min (všichni POR). Využití: 1:0. Diváci: 26. Střely na branku: 24:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.
HCM Warriors Brno: Atanasiadis – Mahdal, Kala, Orsech, Sedlaček – Marčík, Mrkvica, Hanák, Toman, Novotný, Zelinka, Staněk, Vodák, Rašovský, Harásek
HC RT TORAX Poruba 2011: Pawlas – Macias, Pachula, Topolanský, Mrozek – Barčák, Halata, Ślusarczyk, Elze, Zelinka, Bořuta, Benka-Rybár, Urbančík, Morávek

První část utkání patřila hostující Porubě, když v druhé polovině třetiny se přesně do černého trefil Jonáš Barčák, aby následně na rozdíl dvou branek upravil Daniel Elze. Druhá perioda se lépe vydařila domácím. Porubští šli do čtyř a Warriors rychle využili početní převahu zásluhou Jiřího Mrkvicy. Do druhé sirény už gól nepadl, a tak následovala tercie třetí. Začátek periody se Porubě vyvedl a na 1:3 upravil ve 44. minutě Jakub Ślusarczyk. Vzápětí však v téže minutě snížil na dostřel jediné branky Filip Klimeš. V závěru utkání to zkoušelo Brno ještě bez brankáře, jenže pro domácí to byl spíš trop než hop a do prázdné pečetil výhru Poruby Michal Morávek. Další utkání odehrají porubští junioři již v neděli 4. října, když na ledě RT TORAX ARENY vyzvou od 13:30 brněnskou Techniku.