Warrior v Porubě loupil, čestný gól zaznamenal Rambousek

09.12.2017, David Kubatík

Extraligoví mladší dorostenci v nástavbě o udržení se v ELIOD extralize podruhé za sebou prohráli. Po těsné prohře v Třinci nestačili ani doma na brněnský Warrior. Těsnou prohru neodvrátil ani gól Michala Rambouska necelou minutu před koncem zápasu. Pro Warrior to naopak znamená druhé vítězství v řadě.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 20.kolo so 9.12.13:30
HCM Warriors Brno
1:2(0:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 60. Rambousek (Krčmarský) – 16. Novotný (Kučera), 33. Snášel (Schweitzer, Fojt). Rozhodčí: Cabák – Ganger, Václav . Vyloučení: 8:4. Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0. Diváci: 30 . Střely na branku: 18:24. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Havlík, Gelnar, Puchala, Macurák, Machů, Macias, Bechný – Foldyna, Boguaj, Kubík, Fojtík, Halata, Chovanec, Barčák, Pavlík, Moškoř, Rambousek, Krčmarský
HCM Warriors Brno: Šebo – Fojt, Mrkvička, Hykl, Ludvík, Mahdal – Kubíček, Kuchař, Schweitzer, Kučera, Orsech, Snášel, Novotný, Harásek, Heinrich

Zápas začal z obou stran takovým lehčím oťukáváním. Na obou soupeřích bylo vidět, že nechce nikdo udělat chybu. První přesilovku zápasu hráli už ve třetí minutě domácí, ale nenaložili s ní příliš šťastně. Největší šanci v ní měl paradoxně hostující Jakub Ludvík, kterého vychytal Slíž. Porubští pak přežili oslabení tří proti pěti, ve které dokonce ujížděl sám na brněnského brankáře Foldyna, ale ani to jim příliš psychicky nepomohlo. První gól utkání totiž vstřelili hosté. V čase 15:15 přihrál Kučera za branku Janu Novotnému, který vyjel zpoza levé tyčky a šikovně protlačil puk pod betonem Marka Slíže až za brankovou čáru. Do konce první třetiny se už kromě vyloučení domácího Halaty neudálo nic zajímavého, a tak oba týmy zamířily do kabin za stavu 1:0 pro brněnské Warriory.

Druhá třetina probíhala velmi podobně, jako ta první. Domácí se sice snažili vyrovnat, ale obrana Brňanů byla takřka bezchybná. Hezkou akci předvedl ve dvacáté šesté minutě domácí Matěj Halata, který se ze středního pásma dokázal prokličkovat až před Šebovu klec. Jeho následná rána z levého kruhu si to však namířila pouze na vyrážečku brněnského gólmana. Následně hráli domácí přesilovku, ve které se ale nezmohli snad vůbec na nic. A přišel trest. V čase 32:48 se porubská obrana trestuhodně nevěnovala osamocenému puku ve svém obranném pásmu, a tak k němu přijel Martin Snášel , napřáhl se a bombou golfákem nedal Slížovi šanci – 0:2. Do konce prostřední části ještě přišly šance na obou dvou stranách. Ty už ale zůstaly nevyužité, a tak se šlo na druhou pauzu za stavu 0:2.

Třetí třetina byla ze všech tří asi „nejvleklejší“. Uvozovky používám proto, neboť celý zápas netrval dohromady ani dvě hodiny. A činil se v ní hlavně gólman Slíž. Ne, že by snad domácí žádné šance neměli, ale ty hostující byly prostě mnohem nebezpečnější. Hosté byli také mnohem lepší ve své hře dozadu. Jen zřídka se domácí dostali do opravdu vážné šance. Příkladem brněnské dominance ve třetí části může být přesilovka domácích, která začala v čase 55:34. Ta se totiž z velké části odehrála v útočném pásmu hostů. V čase 58:06 se snažil zpoza branky prosadit domácí Foldyna. Šebo si však svou levou tyč pohlídal, a tak se pokračovalo dál za stavu 0:2. V čase 58:32 si vzal trenér Leksovský oddechový čas a následně odvolal gólmana. A risk se nakonec domácím vyplatil! V čase 59:12 se po přihrávce Krčmarského prosadil Michal Rambousek . Následoval domácí hon za vyrovnáním, který už ale bohužel úspěšný nebyl.

Hosté si tak v nástavbě přičítají už druhou výhru v řadě, domácí naopak podruhé v řadě těsně prohrávají. Šanci na první výhru budou mít v úterý 19. prosince na ledě šumperských Draků.

Pavel Leksovský (HC RT TORAX Poruba): Oproti minulému zápasu v Třinci to pro nás byla změna. Tehdy totiž Třinec tvořil a my na to museli reagovat. Dnes jsme ale museli tvořit my. A prokázalo se, že právě to nám dělá velké problémy. Musím sportovně přiznat, že náš soupeř byl dnes nejen hokejovější, ale i rychlejší a odolnější v osobních soubojích. To se může stát u mužstva, které je výrazně lepší než my, ale ne u mužstva, které je na tom tabulkově podobně. Chtěl bych poděkovat těm deseti statečným, kteří hráli na dvě pětky více než polovinu zápasu. Neodevzdali to a snažili se. Výsledkem toho byla i ta vstřelená branka, která už ale bohužel přišla pozdě.

Jiří Sýkora (HCM Warrior Brno): Věděli jsme, že to utkání bude velmi složité. Ani my, ani Poruba totiž nejsme zrovna v dobré situaci. Dnes se hrálo de facto o šest bodů. Myslím si, že to šlo vidět na hře obou celků. Nám se naštěstí podařilo odskočit na dvougólový náskok a už to vypadalo, že to utkání v klidu dotáhneme do vítězného konce. Pak ale přišla necelou minutu před koncem menší komplikace a já jsem moc rád, že jsme to zvládli. Chci dnes poděkovat celému týmu a věřím, že tu nejvyšší soutěž nakonec zachráníme.