Utkání mladšího dorostu B se lámalo ve druhé třetině, diváci viděli celkem třináct branek

10.12.2017, Gabriela Juříková

První utkání nadstavby se porubským mladíkům zdařil na jedničku. Už ve třetí minutě vedl mladší dorost "B" nad Brumov-Bylnicí 2:0. Do první přestávky se podařilo hostům stáhnout tříbrankové manko, ale ve druhé části zápasu už na šestigólovou smršť porubských hráčů stačili reagovat jen dvakrát. K výsledku po dvou třetinách 9:3 přidali v třetí dvacetiminutovce hráči HC RT TORAX Poruba už jen jeden gól. Na vysoké výhře se čtyřmi kanadskými body (2+2) podílel Ondřej Becher, tříbodový (2+1) byl Jonáš Barčák.

Regionální liga mladšího dorostu - N1 ne 10.12.10:00
HC RT TORAX Poruba "B"
HC Brumov - Bylnice
10:3(3:1, 6:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Becher (Pasek), 3. Barčák (Becher, Tošenovjan), 11. Becher (Macias Krz.), 24. Elze (Hlavatý, Stibor), 25. Pavlík (Barčák), 29. Stibor, 30. Pavlík, 34. Kubalák (Stehlík), 38. Barčák (Becher), 49. Macias Krz. (Bukovjan) – 10. Gajdošík (Sopek), 24. Macháč (Sopek), 38. Slovák. Rozhodčí: Janda R. – Janoško, Kořistka. Vyloučení: 4:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 48. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 9:2, 9:3, 10:3.
HC RT TORAX Poruba "B": Števanka (31. Münch) – Elbe, Macias Kac., Pospíšil, Pasek, Gelnar, Tošenovjan, Stehlík – Stibor, Hlavatý, Elze – Bukovjan, Macias Krz., Pohl – Becher, Pavlík, Barčák – Kubalák, Luzar
HC Brumov - Bylnice: Tkadlec – Pacík, Kaziel, Strmka, Mudráková, Kadličík – Střelec, Gajdošík, Lodňanová, Jeníček, Sopek, Slovák, Struhař, Macháč, Cunda, Zvoníček

Do utkání domácí vlétli jako uragán na pevninu. Už ve třetí minutě vedli 2:0 góly Ondřeje Bechera a Jonáše Barčáka. Hostům se podařilo snížit při přečíslení tři na jednoho, kdy na konci útočné akce byl Adam Gajdošík. Přesto Porubští dál utkání ovládali a to ve všech směrech, tak na sebe dlouho nenechala čekat další přesná trefa v podání domácího hráče. V desáté minutě navýšil vedení na 3:0 svým druhým gólem v zápase Ondřej Becher, a jak se později ukázalo, byl to poslední přesný zásah v prvním dějství.

Po přestávce se Porubští do utkání opět opřeli a díky tomu, že plnili trenérské pokyny, navýšili vedení celkem o šest branek. Na v pořadí čtvrtou branku v podání Daniela Elzeho dokázali hosté odpovědět gólem Jiřího Machače. O dvacet čtyři sekund později se stav utkání opět měnil. O pátou porubskou trefu se zasadil Šimon Pavlík.
Šestý gól vsítil po několika dorážkách v brankovišti Tkadlece Martin Stibor. Hostující brankář nedokázal ve změti hokejek a bruslí kotouč schovat pod lapačku. Zanedlouho, resp. za dvaadvacet vteřin, lovil ze své sítě sedmý kotouč, když Šimon Pavlík objel branku a před brankovištěm v obrácení se do jízdy vzad poslal kotouč zápěstím k pravé gólmanově tyči.

Hosté vložili do obrany veškeré síly, přesto nedokázali zastavit Zbyška Kubaláka, který za brankou Tkadlece udělal zpětnou otočku a před brankovištěm střelou mezi betony gólmana překvapil. O devátou trefu se postaral Ondřej Becher, když nahrál od zadního mantinelu před brumovskou branku a Jonáš Barčák nemohl minout odkrytou polovinu Tkadlecovy brány.

V polovině utkání sáhl porubský trenér Miroslav Bahník ke střídání brankářů. Vít Števanka přepustil brankoviště Marianu Münchovi, který si zanedlouho sáhl na kotouč. Gól z útočné akce to zatím nebyl. Ten přišel po protiútoku po deváté inkasované brance. Devět vteřin stačilo Brumovským změnit stav zápasu na 9:3, kdy Münch kapituloval z hole Adama Slováka.

Ve třetí třetině se na branku čekalo devět minut. Hosté dobývali porubské obranné pásmo i díky přesilovým hrám, ale byli to právě oni, kdo inkasoval. Krzysztof Macias jen nastavil hůl na střílenou nahrávku Bukovjana skoro z rohu útočné třetiny a poslal puk nad pravé rameno Tkadlece. Brumov-Bylnice měl pak několik početních výhod, ale domácí hráli stejně ve čtyřech jako v pěti, hostům nevycházelo nic. Kotouč jim odskakoval z hokejek a byli u všeho vždy o krok dva později. K tomu se přidala nedůslednost v brankovišti a hlavně před ním, z čehož pramenily góly v jejich síti.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Soupeře jsme vůbec neznali, takže jsme se na něj připravovali intenzivněji než kdy jindy. Navíc to bylo první utkání v nadstavbové části soutěže a chtěli jsme do této části vstoupit s dobrým výsledkem, což se podařilo. Utkání jsme rozhodli v prvních dvou třetinách, kdy kluci dávali góly. V zápase si zahráli všichni hráči, kteří na střídačce byli. Samozřejmě se našly chyby hlavně v obranném pásmu, kde nám nefunguje spolupráce beků s centrem a zbytečně jsem byli vylučováni. Kluci ale zápas zvládli a teď se budeme připravovat na utkání s rozhodně těžším soupeřem - Českým Těšínem.

Michal Blanár (HC Brumov-Bylnice): Tým měl na víc, ale utkání jsme prohráli po individuálních chybách, hlavně v obranném pásmu, kde obránci nečistili dostatečně předbrankový prostor. Ale s tím se trápíme od začátku sezóny. Zápas byl hratelný, ale prostě to dopadlo tak, jak to dopadlo. Góly nebyly vysloveně gólmanovy, takže jsme k výměně ani nesahali.