Ukázala se síla týmu! Starší dorostenci otočili utkání a z Techniky odjížděli vítězně

07.01.2018, Gabriela Juříková

Druhé kolo nadstavby Regionální ligy skupiny M otevřeli starší dorostenci HC RT TORAX Poruba na ledě Techniky a nebylo to utkání nijak lehké, přestože dle postavení v tabulce byla Poruba papírově lepším týmem. Technika se na utkání velice dobře připravila a už ve čtvrté minutě měla dvoubrankový náskok, který do první přestávky ještě navýšila. Jenže porubský tým i přes nepříznivý stav jak v sestavě, tak ve výsledku utkání ukázal svou sílu a postupnými kroky si šel aspoň za vyrovnáním. Do třetí třetiny šli hosté s jednobrankovým mankem, které smazali v polovině třetiny a za minutu dvanáct zařídil Porubě tři body Daniel Stodůlka. Jeho parťáci z útoku Michael Vavřík (1+2) a Jiří Brodek (1+2) byli za obratem v utkání také výrazně podespáni.

Regionální liga staršího dorostu - N8 ne 7.1.11:15
Technika Hockey Brno
4:5(3:0, 1:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 2. Ognar (Mach, Typlt), 4. Kunst (Malý V.), 16. Malý V. (Kunst, Typlt), 36. Typlt (Mach) – 29. Béreš, 31. Husák (Pitucha), 39. Brodek (Vavřík), 49. Vavřík (Brodek), 60. Stodůlka (Vavřík, Brodek). Rozhodčí: Volf – Maloušek, Smetková. Vyloučení: 2:4, navíc Brodek (POR) 10 min OT. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 28:53. Diváci: 39. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:5.
Technika Hockey Brno: Horký – Typlt, Bajkalov, Kučera, Lučivňák, Kousal, Čiliak, Hejduk – Mach, Alešin, Ognar, Malý F., Švarcberger, Malý V., Brůžek, Kunst, Hovorka
HC RT TORAX Poruba: Mrázek – Timura, Pliska, Husák, Pitucha, Becher, Kroček – Béreš, Bukowski, Bořuta – Stodůlka, Vavřík, Brodek – Vojtášek, Dlouhý

Už ve čtvrté minutě vedly Sovy nad Porubou 2:0 po gólech Matěje Ognara v přesilovce a Ondřeje Kunsta v oslabení, což byla pro papírově lepší tým z Ostravy hodně krutá realita. Pak se musel trenér Suchánek na celých deset minut obejít bez elitního útočníka Brodka. Tento čas hosté přečkali bez dalšího inkasování, ale na druhou stranu ani oni sami nedokázali snížit vedení Techniky.

Skóre se měnilo až v šestnácté minutě, kdy Kryštofa Mrázka překonal Vojtěch Malý. Po výměně stran se hosté nadechli k obratu a gólem Viliama Béreše ve čtvrté minutě druhého dějství nastartovali stíhací jízdu. Sedm vteřin po třicáté minutě překonal v přesilovce gólmana Michala Horkého Tomáš Husák za pomoci parťáka v obraně Jakuba Pituchy.

Technika si ale opět odskočila do dvoubrankového vedení gólem obránce Pavla Typlta. Další góly začaly padat od konce druhé třetiny, kdy hosté utkání postupně dramatizovali. 39. minuta a gól do šatny, kterému pomohl Vavřík, a střelec Jiří Brodek tak odčinil dlouhé vyloučení v první třetině. O deset minut později si hráči role otočili. Brodek vybídl Michaela Vavříka ke gólu při vlastním oslabení, takže se pak za stavu 4:4 soupeři plných jedenáct minut přetahovali, kdo že převáží misky vah na svou stranu.

Vše vyřešil dvacet šest vteřin před koncem základní hrací doby třetí z útoku Brodek, Vavřík, Daniel Stodůlka a spolu s celým týmem ukázal, jakou mají sílu. Za nepříznivého stavu v mnoha směrech, dokázali zabojovat a Techniku, stejně jako mladší dorostenci o den dříve, obrali o body.

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba): Utkání bylo pro nás těžké. Soupeř bojoval a dobře mu chytal gólman, takže otočit nepříznivý stav 3:0 bylo hodně těžké. Odjížděli jsme nekompletní jednak kvůli zranění hráčů, jednak mně před odjezdem byla doručena omluvenka z vážných rodinných důvodů. Malinko se to nakupilo, takže jsme se museli porvat i na tomto poli. V tomto utkání jsme přežili kolaps organismu a byli jsme odhodlaní se zápasem něco udělat. Vsadili jsme všechno na útok, což se povedlo. Vítězná branka padla šestadvacet vteřin před koncem, takže jsme nesmírně rádi za vítězství.