Třízápasovou sérii se Vsetínem zvládla lépe Poruba, poprvé v sezóně navíc neinkasovala

08.12.2012, Adam Bagar

Po středečním vítězství chtěli porubští hokejisté uspět i ve třetí bitvě proti Valachům, která měla rozluštit vítěze tohoto pomyslného prosincového play-off. Do branky Poruby se již vrátil Radek Tihlář a dlouhá pauza na něm nebyla vůbec znát, když vychytal čisté konto. Zpočátku vyrovnané a kvalitní utkání nakonec rozhodla až pětiminutovka v prostřední části zápasu, kdy se RT TORAX brankami Holuši a Seidlera dostal do dvoubrankového vedení. Když pak navíc v úvodu třetí periody skóroval Krayzel, bylo o vítězi rozhodnuto. Poruba po dobrém výkonu zdolala Vsetín 3:0 a v tabulce se dostala o dva body před svého valašského soupeře.

2. liga - skupina Východ - 23.kolo so 8.12.17:00
VHK ROBE Vsetín
3:0(0:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 32. Holuša (Buček, Seidler), 35. Seidler (Buček), 43. Krayzel (Prokop P., Vaněk R.). Rozhodčí: Šutara – Vengřín M., Bojda. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 251. Průběh utkání: 3:0.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Šindelář, Wolf, Prokop P., Prokop L., Slavík, Hruzík – Hašek, Krayzel, Vaněk R. – Buček, Pavlačka, Seidler – Sedlář, Holuša, Galajda.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Farda, Vrba, Vodák, Žák, Vrána P., Žabčík, Mikšovský, Zúbek, Vaněk D., Vítek, Hruška O., Brezáni, Kubo, Podešva, Kajaba, Hruška P.

První třetinu odehrály oba celky ve vysokém tempu. Vyrovnané bitvě ovšem scházelo to nejdůležitější – šance a s nimi spojené góly. První vážnější příležitost si vytvořili Valaši. V situaci dva na jednoho Vaněk vysunul Mikšovského, ale ten z výhodné střelecké pozice Tihlářovu klec přestřelil. Také Poruba se mohla dočkat branky, když vsetínští zadáci úplně zapomněli na Holušu. Ten si položil Hromadu, udělal blafák do levé strany, ale už svou akci optimálně nezakončil a do šaten se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

V úvodu prostřední dvacetiminutovky se příliš obraz hry nezměnil, ale přibyla vyloučení. RT TORAX měl k dispozici přesilovku čtyři na tři, ale proměnit ji nedokázal. Ještě předtím se dostal před Hromadu Buček, ale skupinku domácích fanoušků rovněž nepotěšil. Na druhé straně zahrozili dvakrát v řadě nepříjemně i Valaši. Nejprve si Ondřej Hruška zajel až za obranu a následně se v přesilovce řítil do úniku agilní Zúbek. Oba však ztroskotali na spolehlivě chytajícím Tihlářovi.

Na první gól se tak muselo čekat více než polovinu zápasu. Na konci pohledné akce našel Buček u tyče ještě lépe postaveného Michala Holušu a ten již měl lehkou úlohu doklepnout puk do poloprázdné svatyně. Poruba měla v tu chvíli navrch a brzy přidala druhou branku. Bučkovu střílenou přihrávku od mantinelu dokázal tečovat přesně a rychle pod horní tyč Petr Seidler. Vsetín sice působil poněkud zaskočeně, přesto si ještě vytvořil šanci, v níž Brezáni trefil opět jen Tihláře.

Definitivní pojistku Porubští přidali hned na začátku třetí třetiny při hře čtyři na čtyři. Hromada sice první šanci ještě zneškodnil, ale na brankovišti dobře operoval zkušený Luděk Krayzel a nadvakrát doklepl puk do poloprázdné branky. Poruba si již vítězství zkušeně hlídala a soupeře prakticky do ničeho nepouštěla. Až v úplném závěru mohl překazit Tihlářovi čisté konto Vaněk, ale to by mu nesměl ve velké šanci sjet puk z hole. Poruba po zodpovědném výkonu zdolala Vsetín zaslouženě 3:0.

V pomyslném trojboji tak nad Valachy zvítězila 2:1 a posunula se již na 6. místo tabulky, když přeskočila právě Vsetín a o skóre i Karvinou. Naopak Valaši klesli na 8. příčku.

Ostatní výsledky 23. kola II. ligy – sk. Východ:

HC AZ Havířov 2010 – HC ZUBR Přerov 0 : 3
LHK Jestřábi Prostějov – HC Slezan Opava 6 : 5 pr.
HC Frýdek-Místek – HC Baník Karviná 2 : 1
HC Nový Jičín – HC Bobři Valašské Meziříčí 3 : 0

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Myslím si, že to byl takový zápas play-off, kdy oba celky chtěly tu sérii tří utkání vyhrát. Řekl bych, že jsme podali velmi dobrý a zodpovědný výkon, počkali jsme si na chyby soupeře, proměnili jsme je a byli jsme o ten kus lepším týmem.

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): První třetina byla vyrovnaná, hrál se pohledný hokej a plnili jsme to, co jsme měli. Ve druhé třetině jsme dostali dva góly a naše hra se úplně sesypala. Přestali jsme plnit náš systém, chtěli jsme hrát hodně fyzický hokej, ale prostě nám to nešlo. Každopádně Poruba hrála velmi dobře.