Třígólové vedení ani proměněná přesilovka nezajistili porubskému staršímu dorostu výhru

04.08.2017, Gabriela Juříková

Po devatenácti hodinách od ukončení předešlého utkání vstoupili porubští starší dorostenci do odvety, jak nejlépe mohli. Ve čtrnácté minutě vedli už 3:0 a vypadalo to na dobrou odpověď na prohrané čtvrteční utkání. Jenže hokej se hraje šedesát minut a na to Suchánkovi svěřenci trochu pozapomněli. Vedení si sice vzali díky proměněné přesilové hře zpět, jenže v závěru třetí třetiny je individuální chyby o první výhru připravily. Třetí pokus na výhru budou mít v úterý 8. srpna od 17:45 opět s osmnáctkou Polska.

Přípravné zápasy staršího dorostu - přát. pá 4.8.15:00
Polsko "18"
4:5(3:2, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 3. Husák (Richtár), 13.Fabianczyk (Rybár), 14. Brodek (Vavřík), 54. Timura (Kroček, Bořuta) – 16. Filipek (Gosztyla), 18. Blanik, 27. Prokurat, 56. Filiopek (Kot), 57. Witan (Prokurat). Rozhodčí: Rajnoch – Kořistka, Golaň. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 107. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3, 4:5.
HC RT TORAX Poruba: Remiaš (36. Morys) – Timura, Kroček, Becher, Nagy, Husák, Šolc, Krátký – Bořuta, Vavřík, Brodek – Béreš, Ferleťják, Stodůlka – Vojtášek, Häring, Richtár – Fabianczyk, Voznička, Benka-Rybár
Polsko "18": Malota – Bieniek, Gosztyla, Soltys, Tyczyňski, Walega, Gruszcyk, Kot, Filipek, Bukowski, Piotrowski, Bajwenko, Cuber, Witan, Blanik, Prokurat, Duszyk, Dworazny, Woloszyk, Wroblewski, Misterkewicz

Porubští mladíci se poučili ze čtvrtečních chyb a i když byli první, kdo hasili požár na brankovišti, byli ale taky první, kdo se radovali z gólu. V začínající třetí minutě otevřel střeleckou listinu Tomáš Husák, když využil souvislejšího tlaku před Malotou. V tomto utkání měli domácí lepší pohyb a rychlejší start na kotouč, což vedlo ve třinácté minutě k druhé brance. Matěj Fabianczyk nemohl netrefit odkrytou bránu, když zachytil mezi kruhy puk odražený od betonů po střele Alexe Rybára. O minutu později byla střídačka RT TORAX Poruby ještě veselejší. Jiří Brodek získal za polskou brankou kotouč a vyzrál na gólmana naznačením pohybu, a když Malota odkryl pravou tyč, Brodek pohotově zasunul kotouč za brankovou čáru – 3:0.

Mnozí si jistě řekli, že odveta bude sladká, jenže domácí hráči mírně polevili a soupeři nabídli do přestávky dvě trefy do černého. V šestnácté minutě prohodil klečícího Remiáše Konrád Filipek a dvě minuty před přestávkou snížil na rozdíl, jediného gólu Jakub Blanik, kterého nechala porubská obrana jednak projet pásmem a taky vystřelit a to nad pravé rameno Matěje Remiáše. Tedy k vzdálenější tyči. O třígólové vedení domácí přišli definitivně v sedmé minutě druhé třetiny, kdy při hře čtyři na čtyři využil nepozornost porubské obrany Jakub Prokurat. A přestože si oba týmy dál vytvářely gólové šance, Poruba si dokonce zahrála čtyřicet jedna vteřin přesilovku pět na tři a na závěr třetiny získala další početní výhodu, nerozhodný stav vytrval do druhé přestávky.

Polský trenér v tomto utkání na střídání brankářů nepomyslel, ale porubský trenér Suchánek, dal opět příležitost i Danielu Morysovi, který se mezi tři tyče postavil od 36. minuty. Závěr druhé třetiny byl malinko vyhrocený, ale první minuty třetí dvacetiminutovky, tak ty byly v duchu pěstních soubojů. Jak u porubské brány, tak v území polské osmnáctky. Vyrovnanost na světelné tabuli korespondovala s hrou na ledě. Obě mužstva si nedarovala nic a i kvalita brankářů byla rovnocenná. Jak Mateusz Malota, tak Morys, vychytali očekávané i nečekané puky a čekalo se, na kterou střídačku se štěstí přikloní. Čekání skončilo v čase 53:50, kdy v začínající přesilové hře prostřelil vše před sebou obránce Daniel Timuraa poslal RT TORAX do vedení 4:3. To ovšem nemělo dlouhého trvání. Ukazatel času byl zastaven na číslech 55:07, protože Konrád Filipek svou druhou brankou v utkání vyrovnal.

A v další minutě po hrubé chybě obrany skóroval Maciej Witan , který trefou nad ležícího Moryse poslal svou reprezentaci poprvé v tomto utkání do vedení – 4:5 a jak se posléze ukázalo, stanovil tak i konečný výsledek druhého vzájemného utkání. Domácí hráči ve vyrovnaném utkání v samém závěru mače vytvořili školácké chyby a o vedení nebo aspoň o remízu se připravili. Třetí pokus o výhru ve hře se stejným soupeřem budou mít starší dorostenci v úterý 8. srpna.