Třetí pokus zdolat Olomouc nevyšel, oba porubské góly vsítil Moravec

27.01.2022, Gabriela Juříková

V Olomouci vstoupili porubští dorostenci do třetího kola vzájemných zápasů Extraligy dorostu - o účast v play off skupiny E. Kapitán David Moravec ve druhé třetině vyrovnal a druhým gólem ve třetím dějství snížil Kohoutí vedení na rozdíl jediné trefy. V závěru základní hrací doby hrál RT TORAX přesilovku bez brankáře, ale dostat utkání do prodloužení se nepovedlo. Lídr tabulky skóroval v oslabení a stejně jako v prvním kole odjel dorost Poruby z Olomouce s prohrou 2:4.

Extraliga dorostu - 11.kolo čt 27.1.18:00
HC Olomouc
4:2(1:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 11. Golais, 39. Galvas (Čerbák), 54. Belan, 60. Jeřábek – 34. Moravec (Stasiuk, M. Vehovský), 55. Moravec (Stasiuk, M. Vehovský). Rozhodčí: Held – Hrabal, Štěrba. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 39. Střely na branku: 31:21. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.
HC Olomouc: Čerbák – Němec, Zimovčák, Šlahora, Vrána, Kalman, Galvas – Šulgan, Šenk, Kučera, Najman, Jeřábek, Izák, Konobejl, Neoral, Golais, Belan
HC RT TORAX Poruba: Chylík – Janeček, Pavlíček, Michalčík, Jeřábek, Kalužík, Glos – M. Vehovský, Moravec, Stasiuk – Šrubař, Sobol, Veselý – Kršík, T. Vehovský

Do vedení šli v 11. minutě domácí gólem Mateje Golaise. O vyrovnání ve druhé periodě postarala první porubská pětka a posledním, kdo se dotkl puku byl kapitán David Moravec. Jenže na konci prostřední periody skóroval Tomáš Galvas a Kohouti opět vedli.
Po druhé výměně stran se hrstka diváků dočkala gólu v 54. minutě. Na 3:1 zvýšil Jakub Belan, avšak snížení obstaral po více jak minutě David Moravec se svými parťáky v útoku Stasiukem a Maximem Vehovským. V úplném závěru hrál RT TORAX početní výhodu, trenéři si vzali oddechový čas a čtyřicet vteřin do konce základní hrací doby odehráli porubští dorostenci bez gólmana. Dominik Jeřábek v poslední vteřině vyhodil přes všechny čáry a trefil se do prázdné branky, čímž stanovil konečné skóre 4:2 pro domácí.