Třetí čtvrtinu soutěže začali junioři vítězstvím, poprvé v sezóně zdolali Přerov

07.12.2012, Adam Bagar

Po téměř čtrnácti dnech se junioři opět představili na svém ledě, kde hostili čtvrtý Přerov. První třetina patřila domácím hokejistům, kteří si však vypracovali jen nejtěsnější možný náskok. Brankové hody se nekonaly ani v prostřední dvacetiminutovce, kdy Zubři srovnali hru, ale na skóre se to neprojevilo. Naopak RT TORAX přidal další gól. Když pak navíc uspěl i při vlastním oslabení, bylo o vítězi prakticky rozhodnuto. Hanáci sice snížili, ale poslední slovo měla opět Poruba. V jejím dresu se o dvě branky postaral obránce Michal Franek. Brankář Lukáš Seifert si na konto připsal 27 úspěšných zákroků.

Liga juniorů - 19.kolo pá 7.12.17:00
HC ZUBR Přerov
4:1(1:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 3. Franek, 26. Piják (Mihal, Rosypka), 44. Maček (Kofroň), 60. Franek (Mihal, Jasiok) – 54. Řezáč (Spěvák). Rozhodčí: Koziol – Kopřiva, Parma. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 80. Střely na branku: 36:28 (12:6, 10:9, 14:13). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Seifert – Dusík, Černín, Franek, Jasiok, Vrána, Baca – Maček, Kameníček, Kofroň – Piják, Mihal, Rosypka – Pelech, Kaleta, Kysučan.
HC ZUBR Přerov: Dohnal – Vávra, Loupal, Hradil, Bauer, Řezáč, Kebza, Andrýsek, Rajnoch, Mašíček, Klusal, Šťastný, Tomeček, Gazda, Matušenko, Spěvák, Šnric, Čelko, Chovanec.

Porubští junioři vstoupili do utkání mnohem aktivněji a hned si svým tlakem vynutili první přesilovku. V ní na modré napřáhl obránce Michal Franek a propálil vše, co mu stálo v cestě. V další početní výhodě mohl porubské vedení navýšit Rosypka, který se sice prosmýkl až před Dohnala, jenže brankový prostor minul. Gólem neskončila ani střela Kofroně z mezikruží.

Na druhé straně předvedl pohlednou individuální akci Matušenko, ale prostor tří tyčí rovněž minul. Přerov poprvé ohrozil Seiferta až po patnácti minutách hry a hned si vybojoval přesilovku pět na tři. V té měl před sebou Matušenko poloprázdnou klec, ale prováhal vhodný střelecký okamžik a domácí gólman se tak stačil přesunout. Do kabin se odcházelo za hubeného vedení domácího celku.

Naopak druhou část začali lépe Zubři, kteří sice zlepšili pohyb a okupovali útočnou třetinu, jenže zapomínali na zadní vrátka, což RT TORAX dokázal potrestat. V situaci dva na jednoho poslal Mihal puk na lépe postaveného Lukáše Pijáka a ten přesnou střelou nad vyrážečku navýšil domácí náskok.

Hanákům nešla upřít snaha, ale přes spolehlivou obranu a bezchybného Seiferta se jen těžko prosazovali. Nejaktivnější hráč v modrožlutých dresech – Matušenko – se dostal do dobré střelecké pozice, ale domácí klec přestřelil. V závěru třetiny neuspěl v přečíslení Tomeček a po objetí branky se u druhé tyče neprosadil ani Loupal. V brankově chudém utkání tak byli nadále blíže k vítězství domácí junioři.

Ve třetí třetině se Porubští prosadili dokonce při vlastním oslabení, čímž prakticky rozhodli zápas. Kofroň vyslal do samostatného úniku Davida Mačka a ten si již Dohnala doslova vychutnal. Vzápětí napálil Franek jen tyč přerovské klece. Přerov byl sice aktivnějším týmem, ale nebezpečnější byl RT TORAX. Nejprve Kaleta trefil po Kysučanově průniku další tyč a v oslabení pak nevyzrál na Dohnala ujíždějící Mihal.

Na druhé straně se Hanáci přece jen dočkali snížení. Zmatků v obraně nakonec využil trefou do poloprázdné kasy Patrik Řezáč. Přerovu narostla křídla, ale další šance si vytvořit nedokázal. Naopak v závěru měla Poruba k dispozici přesilovku pět na tři. Využila však až tu klasickou. Dlouhé okupování útočné třetiny nakonec ukončila až přesná střela dvougólového Michala Franka. Poruba zaslouženě zdolala Přerov 4:1.

Ostatní výsledky 19. kola LJ – sk. Východ:

LHK Jestřábi Prostějov – HC Frýdek-Místek 2 : 4
HC Slezan Opava – HC AZ Havířov 4 : 5
SHK Hodonín – HCM Warrior Brno 4 : 3 sn.
Hokej 2003 Šumperk – VHK Vsetín ODL.

Petr Trojan (HC RT TORAX Poruba): Musím kluky pochválit za přístup, protože nás čekal rozhodně nepříjemný, silově a bruslařsky zdatný soupeř. Dokázali jsme Přerov přehrávat. V první třetině jsme jej vůbec do ničeho nepustili a brankář byl, vyjma přesilovek, bez práce. Na druhou stranu, když už se dostali do šancí, tak byly velmi nepříjemné, ale náš gólman podal výborný výkon. Myslím si, že naše vítězství bylo naprosto zasloužené.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): První třetinu jsme začali velmi vlažně, měli jsme špatný pohyb, přenechali jsme aktivitu domácím a prakticky jsme se nedostali do šance. Až ve druhé části jsme zlepšili pohyb a měli jsme šance, ale Porubu podržel gólman. Naopak po naší chybě ve středním pásmu jsme inkasovali. Ve třetí třetině jsme ještě chtěli něco s výsledkem udělat, ale neproměnili jsme opět šance a byli jsme potrestáni individuální chybou, která vedla ke gólu na 3:0.