Trápení s Bobry pokračuje také v playoff, Poruba prohrává v sérii 0:1

14.03.2018, Lukáš Bajgar

První semifinálové utkání mezi lídrem soutěže z Poruby a hosty z Valašského Meziříčí se neslo ve znamení vyrovnané bitvy se šťastnějším koncem právě pro Valachy. Hráči s bobrem na prsou utekli domácím před polovinou utkání na 3:0 a zdálo se, že mají vyhráno. Ale ejhle! HC RT TORAX zabral a zásluhou především Zdeňkovy formace stav utkání otočil. Valašské Meziříčí ale zbraně nevzdalo, sedm minut přes závěrečnou sirénou srovnalo a poslalo zápas do prodloužení. V něm se ujalo spíše nahození Jakuba Pořického a Bobři započali mohutné oslavy, vždyť vyhráli 5:4.

2. liga – skupina Východ - SF1 st 14.3.18:00
HC Bobři Valašské Meziříčí
4:5p(0:2, 2:1, 2:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 31. Luka (Zdeněk, Kaluža), 35. Zdeněk (Luka, Káňa T.), 42. Haas (Káňa J., Dresler), 46. Káňa T. (Luka, Zdeněk) – 4. Kývala (Martiník), 9. Žák (Seidler), 24. Žák (Dvořák), 53. Dvořák (Horyna), 64. Pořický (Žák). Rozhodčí: Held, Škach – Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 4:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 674. Střely na branku: 30:33. Průběh utkání: 0:3, 4:3, 4:5. Stav série: 0:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela – Hryciow, Kaluža, Fišera, Slavík, Puškár, Adam, od 29. Dresler, Janota – Jaroš, Zachar (od 29. Finsterle), Ollender – Káňa T., Zdeněk, Luka – Fojtík, Haas, Káňa J.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Šafránek – Hajda, Rudl, Báchor, Mikel, Horyna, Jenáček, Váňa, Žák – Brunec, Pokorný, Studený, Hořanský, Pořický, Vaněk, Seidler, Kývala, Varga D., Dvořák, Martiník, Dalajka

Michal Žák (VAM) (2+1)
Jiří Zdeněk (POR) (1+2)
Vladimír Luka (POR) (1+2)

Bobři v úvodu řádili, po první části vedli už 2:0

Úvod utkání se nesl ve velkém stylu, už ve čtvrté minutě nebezpečně pálil Vladimír Luka, Dušana Šafránka chránícího bobří svatyni ale zachránila branková konstrukce. Domácí první velkou šanci nevyužili, to už se ale nedá říct o Valašském Meziříčí, které na konci téže minuty otevřeli skóre. Hynek Kůdela nepokryl kotouč po střele Ondřeje Martiníka, a tak se k němu bleskově dostal Martin Kývala, který neměl slitování – 0:1. Za pár minut byl jen centimetry od vyrovnání Jiří Zdeněk, toho ale zastavil zase jeden z hostů, který uklidil puk z brankové čáry do bezpečí. A to Porubské řádně položilo, už v další minutě totiž šli Bobři do trháku. Michal Žák si najel na pravý kruh a střelou k tyči navýšil bobří vedení – 0:2. V závěru mohlo být porubské trápení ještě umocněno, Adam Hořanský ale špatnou rozehrávku domácích nepotrestal.

Valašské Meziříčí létalo v oblacích, Porubští do druhé pauzy snížili na kontakt

Porubští hokejisté ale hodili první třetinu z hlavu, snižující branka ale ne a ne přijít, Tadeáš Jaroš pálil těsně nad. Ve 24. minutě už to vypadalo s domácími opravdu zle. Petr Dvořák vyhrál vhazování, načež se k puku dostal Michal Žák, který zmrazil porubské publikum – 0:3. Krátce po polovině základní hrací doby se dočkali i hráči HC RT TORAX. Vladimír Luka nachytal v nedbalkách bobří obranu, najel si až před Dušana Šafránka, kterému naznačil a poté se trefil přesně k jeho betonu – 1:3. Následně mohli dát domácí už kontaktní gól, jedovku Josefa Fojtíka ale tentokrát hostující brankář spolehlivě lapil. I kontaktního gólu se ale ostravská aréna dočkala, stalo se tak ve 35. minutě při přesilovce. Vladimír Luka nahrával Jiřímu Zdeňkovi, který poslal Porubské na koně – 2:3.

Poruba dokonala obrat, Bobři se ovšem vzepřeli a v prodloužení urvali první bod

V čase 41:44 už bylo vyrovnáno. Marek Haas si najel na pravý kruh a nechytatelně vymetl růžek Šafránkovy branky – 3:3. Za necelé tři minuty byla euforie na vrcholu. Vladimír Luka ujel s Tomášem Káňou, který se sice napoprvé neprosadil, dorážka už ale Dušana Šafránka přeci jen zaskočila – 4:3. Hosté mohli krátce nato vyrovnat při přesilovce, čtvrtou trefu však slavili až při klasické herní situaci. Ve zmatku v porubském brankovišti se nejrychleji zorientoval Petr Dvořák – 4:4. Vítězství domácích měl na holi tři minuty před koncem Josef Fojtík, jeho lišácký pokus ale gól spásy nepřinesl. Utkání tak dospělo až do prodloužení, v němž nejprve neuspěl po obkroužení branky Michal Hryciow, aby se z nenápadného nahození prosadil Jakub Pořický, který zajistil Bobrům první bod v sérii – 4:5.