To byly ale střelecké hody! Junioři dokázali zvítězit ve Vsetíně 7:3, o hattrick se postaral Kolat

25.02.2022, Patrik Rošič

Dohrávka 32. kola Ligy juniorů se odehrála na ledě Vsetína a tentokrát Valaši nezískali plný počet bodů. Oslavenec v porubské bráně jim vychytal 34 střel a protože RT TORAX dokázal v druhém dějství Vsetín zasypat pěti góly, tak si odvezl za výhru 7:3 velmi cenné body. Na výhře měl kromě gólmana Marka Slíže velký podíl Dominik Kolat se svým hattrickem.

Liga juniorů - 32.kolo pá 25.2.19:15
VHK ROBE Vsetín
3:7(1:1, 2:5, 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Veselý (Mojžíš, Ramert), 26. Čapka (Janíček, Sviták), 32. Fojtík (Bednařík, Przybyla) – 17. Černý (Halata, Ludvík), 23. Lysoněk (Halata), 24. Kolat (Barčák), 34. Ludvík (Chovanec, Halata), 35. Koudelný (Kolat, Barčák), 37. Kolat (Lysoněk), 56. Kolat (Koudelný, Kelnar). Rozhodčí: Goňa – Kučera, Poláček. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 45. Střely na branku: 37:47. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:7.
VHK ROBE Vsetín: Tkadlec – Fojtík, Prčík, Čapka, Liss, Machů, Sviták, Mojžíš – Bednařík, Janíček, Broža, Przybyla, Maštalíř, Veselý, Ramert, Jurek, Bachánek.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Fišara, Macias, Kelnar, Černý, Dinmukhammed, Hlaváč, Ludvík – Barčák, Siekierka, Elze, Hradil, Koudelný, Halata, Prokeš, Chovanec, Kolat, Lysoněk.

Úvodní třetina byla taková opatrná. Hrálo se hodně nahoru a dolů a jak domácí, tak Poruba nechtěli udělat chybu. O první záznam do zápisu se postarali Porubané, když směřoval Dinmukhammed na trestnou lavici. Porubští toto oslabení dokázali ubránit, jenže chvíli na to se přeci jen domácí radovali. Stav utkání otevřel Matyáš Veselý. Následně nabídli Porubě přesilovku Valaši. Porubští ji dokázali využít, když se přesně mezi tři tyče trefil Vojtěch Černý. Do šaten se tak šlo za vyrovnaného stavu.

V druhé dvacetiminutovce Poruba jasně dominovala. Zkraje třetiny otočil stav utkání Ludvík Lysoněk, aby za 26 vteřin upravil na 1:3 Dominik Kolat. Po gólech přišla přesilovka Vsetína, která byla rychle využita. Na dostřel jediné branky snížil Adam Čapka. Za přibližně pět minut bylo vyrovnáno. O třetí branku Valachů se postaral Ondřej Fojtík. To Porubu nemuselo moc mrzet, protože vedení na její hole vrátil dělovkou od modré čáry Jakub Ludvík. Za 35 vteřin bylo ještě veseleji, když na 4:2 pro Porubany upravil Jakub Koudelný. Tečku za druhou části ještě přidal svým druhým gólem Dominik Kolat.

Třetí třetina se nesla v duchu rozdávání trestných minut. Celkem jich bylo uděleno šestnáct a ani jeden tým už početní výhodu využít nedokázal. V 56. minutě také přišel i poslední zápis do kolonky vstřelených branek. O sedmou a svou třetí branku v utkání se postaral Dominik Kolat. Marek Slíž tak oslavil své narozeniny výhrou a na zisku tří bodů má velký podíl nejen Kolat, ale celý tým, jenž pracoval od druhé třetiny na 100 % a po čtvrté brance si porubští hráči situaci na ledě zkušeně pohlídali.