Starší dorost zničil Karvinou a jde do čela, Béreš se Stodůlkou zazářili dvěma góly

22.10.2017, René Chyla

Svěřenci trenérského dua Karel Suchánek – Marek Pavlačka měli před sebou výzvu jako hrom. V pátek totiž zaváhal vedoucí Šumperk, čímž se mohli mladíci v případě nedělního vítězství vyšvihnout do čela tabulky. A také se stalo. Porubští už od první minuty jasně diktovali tempo hry a po dvou třetinách vedli jednoznačně na karvinském ledě 4:0. Domácí se poté sice nadechli snižující trefou Olivera Hladila, porubské odpovědi v podobě přesných tref Michala Morávka a Daniela Stodůlky však rozhodly o tom, že Poruba střídá po výhře 6:1 Mladé Draky na čele tabulky.

Regionální liga staršího dorostu - 8.kolo ne 22.10.12:30
HC Býci Karviná
1:6(0:2, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 46. Hladil (Horecký, Santarius) – 11. Kroček (Häring), 14. Stodůlka (Vavřík, Brodek), 26. Béreš (Bukowski), 30. Béreš (Bukowski, Richtár), 47. Morávek (Krátký, Vojtášek), 50. Stodůlka (Brodek). Rozhodčí: Malík – Marek, Stonavský. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 25:50. Diváci: 41. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6.
HC Býci Karviná: Juránek – Pawlas, Seroiszková, Popek, Benda, Folwarczný, Rozbroj – Škorpíková, Antoš, Hladil, Jilich, Bogar, Krul, Pajonk, Santarius, Horecký, Chmiel
HC RT TORAX Poruba: Mrázek (od 41. Kraina) – Kroček, Husák, Krátký, Pitucha, Becher – Bořuta, Vojtášek, Richtár, Bukowski, Fabianczyk, Stodůlka, Béreš, Häring, Brodek, Vavřík, Morávek

Jakub Bukowski (POR) (0+2)
Jiří Brodek (POR) (0+2)
Daniel Stodůlka (POR) (2+0)

Převaha v první části přinesla dva uzrálé fíky

Starší dorost vletěl do nedělního utkání s Karvinou po hlavě. Už ve třetí minutě mohli jít Ostravané do vedení, když Daniel Häring přenechal na červené čáře u mantinelu puk Richardu Bořutovi, který si bez problémů najel až mezi kruhy. Navrátilec do sestavy po delším zranění však trefil pouze levou tyč. Hosté se dočkali zasloužené trefy v 11. minutě při přesilové hře. Daniel Häring nahrával na modrou Filipu Kročkovi, který razantní střelou poslal kotouč pod víko – 0:1. Za tři minuty se hokejisté HC RT TORAX prosadili podruhé. Porubští se prezentovali parádně sehranou akcí, v níž Michael Vavřík našel z pravého kruhu na tom levém Daniela Stodůlku, jenž už neměl problém zakončit do odkryté branky. Jakub Juránek v karvinské bráně vůbec nestihl zareagovat – 0:2.

Zlodějka Škorpíková a Bérešova třetina

Domácí mužstvo nenabudila k lepšímu výkonu ani první přestávka. Karvinští Býci se sice snažili rychle snížit, nicméně proti výtečné defenzivní práci porubského mužstva to neměli vůbec jednoduché. Ve 26. minutě přidali Porubští třetí gól. Viliam Béreš si nabruslil po pravé straně a chytře se snažil najít najíždějícího Jana Richtára, nicméně Patricie Škorpíková byla mnohem rychlejší a nešťastně tečovala puk pod Juránkovu vyrážečku k pravé tyči – 0:3. Suchánkovi svěřenci se prosadili o chvíli později také v přesilovce. Jakub Bukowski našel zleva u vzdálenější tyče číhajícího Viliama Béreše, který měl do prázdné už jednoduchý úkol – 0:4. Hosté měli i nadále převahu, další šanci ale nejprve spálil Michael Vavřík, který pálil po individuální akci zblízka do tyče, a později přestřelil Juránkovu klec i Richard Bořuta.

Hladilovo snížení a Morávkova parádička

Býci se prosadili až ve třetí třetině. Poprvé, ale také naposledy. Martin Horecký poslal zpoza Krainovy brány puk před brankoviště, kde do něj plácl Oliver Hladil, jenž přízemní střelou poslal puk do sítě – 1:4. Za necelé dvě minuty, ale už měli Ostravané své vedení zpět, když Michal Morávek zužitkoval nahrávku Vojtěcha Krátkého a po najetí mezi kruhy zamířil nad levé Juránkovo rameno – 1:5. V padesáté minutě padl poslední gól celého duelu. Jiří Brodek vyhledal před brankou Daniela Stodůlku, jenž z první propálil karvinského gólmana – 1:6. Porubské obraně ještě ujel Jan Santarius, nicméně v úniku byl faulován, a tak musel Oskar Kraina čelit trestnému střílení. V něm ale porubský brankář vynikl, když Santariusovu střelu zneškodnil vyrážečkou. Do poslední větší šance se dostal v utkání Jiří Brodek, který si obkroužil karvinskou branku a nastřelil tyč.

Josef Štoudek (HC Býci Karviná): Kvalita byla rozhodně na straně soupeře. Pro nás by bylo určitě příznivější, kdybychom nedostali tolik branek, protože některé určitě padly zcela zbytečně. Hráli jsme možná trochu ustrašeně, protože jsme jen čekali na to, jak bude Poruba útočit. Snažili jsme se vycházet ze zabezpečené obrany, naše taktika stojí hlavně na vyčkávání šancí a na tom, abychom hrozili z brejkových situací. Kdybychom ještě nějaký gól přidali a o dva méně třeba dostali, tak jsme zřejmě spokojeni, ale takhle to rozhodně nemůžu říct. Poruba potvrdila svou kvalitu a také to, že si jde rázně za svým cílem.

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba): První třetina se nám povedla, bruslili jsme, napadali a vše bylo tak, jak mělo být. Od druhé třetiny jsme ale začali hrát hodně individuálně, nepřihrávali jsme si a z naší strany hokej moc pohledný nebyl. Ten závěr ale zase kluci zlepšili, zejména v těch nahrávkách, zároveň si myslím, že jsme soupeře po většinu zápasu přehrávali.