Starší dorost smetl díky famóznímu úvodu Uherský Brod, dalším hattrickem se blýskl Brodek

14.01.2018, Gabriela Juříková

Desáté kolo nadstavby Regionální ligy staršího dorostu svedlo k souboji týmy z opačných pólů tabulky. Podruhé v této části soutěže přijel na led Poruby HC Spartak Uherský Brod. Na ledě Kooperativa Areny slavili i tentokrát domácí výhru a to díky třem gólům v rozmezí tří minut. V závěru úvodní třetiny si čtvrtým porubským gólem připravil půdu pro hattrick Jiří Brodek. Zbývajících čtyřicet minut utkání byly týmy vyrovnanými soupeři. Ba co víc, Spartak je vyhrál 4:3. Dvěma góly ze sedmi se ve statistice této sezóny dostal přes dvaceti gólovou hranici Michael Vavřík.

Regionální liga staršího dorostu - N10 ne 14.1.13:15
HC Spartak Uherský Brod
7:4(4:0, 2:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 5. Vavřík (Brodek), 6. Vavřík, 7. Brodek (Stodůlka), 16. Brodek (Pitucha), 24. Bořuta (Timura, Pliska), 30. Brodek (Vavřík), 53. Richtár (Kroček) – 22. Kubiš (Kuřínek), 39. Rusler (Šatinka), 42. Kuřínek (Kubiš), 50. Flora (Pospíšil). Rozhodčí: Cabák – Gebauer, Bartoš. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 39:21. Diváci: 49. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1, 6:4, 7:4.
HC RT TORAX Poruba: Mrázek – Timura Pliska, Krátký, Pitucha, Kroček, Zajíc – Béreš, Bukowski, Bořuta – Stodůlka, Vavřík, Brodek – Morávek, Häring, Vojtášek – Dlouhý, Richtár
HC Spartak Uherský Brod: Vystrčil – Uhříček, Michalec, Macharáček, Pospíšil – Rusler, Pochylý, Flora, Kubiš, Šatinka, Kuřínek, Brabec, Šmid, Vaculík

Od začátku nasadily týmy rychlé tempo a z toho mohl těžit Uherský Brod první branku. Porubská obrana ve stíhání hráče s pukem pozapomněla na Pochylého před Mrázkem, kterému kotouč naservíroval Šatinka, ale jen včasný zásah domácích borců hrozbu odvrátil. Na druhé straně se měl Vystrčil na pozoru před střelbou Brodka. Gólu se ale domácí dočkali až v páté minutě, když třicet osm vteřin před koncem přesilovky početní výhodu využil Michael Vavřík za asistence Brodka. Pro porubského snajpra to byl dvacátý gól v soutěži. Jednadvacátý přidal Michael Vavřík o minutu později po rychlém přechodu do útočné třetiny.

V polovině sedmé minuty hrála mužstva čtyři na čtyři a více prostoru svědčilo více hokejistům HC RT TORAX. Jiří Brodek objel branku soupeře a poslal Porubu do tříbrankového vedení. Než bylo vhozeno středové buly, vzal si trenér Spartaku oddechový čas a své svěřence uklidnil a namotivoval. Z toho následně pramenil pokus Ruslera a o pár chvil později dotíral v brankovišti Vaculík. Mrázek měl pak dalších několik zákroků, ale hostům snížení nedopřál. Na druhé straně ledové plochy si Uherský Brod začal počínat taky dobře, protože porubské střelce i střely dokázal eliminovat až do šestnácté minuty, kdy svůj samostatný únik zakončil kličkou Jiří Brodek a docílil v této sezóně dvacáté branky do svých statistik – 4:0.

Po výměně stran se gólové radosti ve druhé minutě dočkal i Spartak. Na ose hřiště byl zapomenut Filip Kubiš a po přesné nahrávce Kuřínka poslal nekompromisně puk Mrázkovi mezi betony. Následně hráli domácí přesilovku, kterou proměnil v pátý porubský a svůj celkově desátý gól sezóny Richard Bořuta. Pak se hra přelévala z jedné strany na druhou. Vystrčil likvidoval zvýšenou střeleckou aktivitu Porubských, ale jen do desáté minuty druhé třetiny, kdy se do černého trefil Jiří Brodek a hattrick byl na světě.

Domácí jakoby polevili, protože hosté se častěji dostávali před porubskou branku. I oni dostali nabídku přesilové hry, a i když ji sehráli předpisově, Mrázka žádnou střelou nepřekonali. V dalších minutách se hráči víceméně hodně na bruslili. Gólmany častovali střelami v pravidelných intervalech, až se podařilo v polovině devětatřicáté minutě změnit skóre na 6:2 Dominiku Ruslerovi. Ten ujel po levém křídle a střelou k první tyči Mrázka překvapil.

Po druhé přestávce pokračovali hosté s ukrajování porubského náskoku. Na začátku druhé minuty třetí třetiny snížil na rozdíl tří tref střelou po ledě a mířenou Mrázkovi mezi betony Martin Kuřínek. Pak měl na hokejce velkou šanci Rusler, ale porubský gólman hbitými betony puk odrazil. Až v porubském oslabení měl více práce paradoxně Vystrčil, když třikrát na jeho svatyni vyslal kotouč Bukowski a po vystřídání porubské čtveřice zasahoval hostující gólman proti Brodkovi. Spartak se před Mrázka dostal až po vypršení přesilovky a nebezpečným se pro porubskou obranu stal Brabec.

Po dalších pokusech Uherského Brodu se do černého trefil po vyhraném vhazování v padesáté minutě Petr Flora. Puk byl na hranici kruhů blíže k brance tečován tělem porubského hráče a Mrázek už nestačil na změnu směru kotouče zareagovat. Čekal jej u ledu, ale do branky se mu dostal přes rameno. Domácí si byli vědomi, že dali soupeři moc prostoru a vrátili si opět ke své hře. To vyústilo v branku Jana Richtára, který střelou z kruhů dostal tým do tříbrankového vedení osm minut před koncem základní hrací doby. V sedmnácté minutě třetího dějství hráli hosté minutu ve třech. Obě oslabení ubránili, byť RT TORAX neoblomně dotíral. Stav se ale do šedesáté minuty už nezměnil.

OSTATNÍ UTKÁNÍ 10. kola RLSD Nadstavby M:
HK Mladí Draci Šumperk – Hokejový klub Opava 6 : 4
HC Technika Brno – HC Bobři Valašské Meziříčí 5 : 6
HK Kroměříž – HC ZUBR Přerov 0 : 4

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba): Hlavně první třetinu jsme hráli kvalitní utkání. Byli jsme v pohybu a vytvořili jsme si dostatečný náskok, který nás posunul k vítězství. Od poloviny utkání jsme totiž nehráli dobře. Udělali jsme spoustu chyb v defenzivě, což se nám ve finále vyplatilo. Musím přiznat, že mě soupeř překvapil svou bojovností a výkonem.

Roman Uhříček (HC Spartak Uherský Brod): Kdo tento zápas vyhraje, rozhodla první třetina. Naši kluci hráli zakřiknutě, na favorita si nevěřili, ale v dalších dvou třetinách si sami dokázali, že umí hrát i s favoritem soutěže rovnocennou partii. Pět minut před koncem základní hrací doby za stavu 6:4 jsme věřili, že bychom mohli s výsledkem ještě něco udělat. Nepodařilo se. Klukům patří dík za bojovnost a nasazení.