Starší dorost nevyzrál na polskou osmnáctku ani na potřetí, od Poláků ochutnal hořkou dvanáctku

08.08.2017, Gabriela Juříková

Asi nějaké hokejové nechutenství nebo otrava hrát zápas postihla kabinu staršího dorostu v úterním podvečeru při třetím utkání s polskou reprezentační osmnáctkou. Jinak si nejde vysvětlit tu neskutečnou prohru 0:12. Už po první třetině prohrával dorost RT TORAX Poruba 5:0 a ani šest přesilových her, které v zápase měli, nestačilo na zápis do střelecké listiny. Není tedy divu, že trenérské duo Suchánek – Pavlačka nešetřilo na střídačce kritikou a stejně tak i po utkání.

Přípravné zápasy staršího dorostu - přát. út 8.8.17:45
Polsko "18"
0:12(0:5, 0:3, 0:4)
Branky a nahrávky: 2. Duszak (Ubowski), 3. Witan (Prokurat), 7. Wroblewski (Bukowski), 12. Bukowski (Wroblewski), 24. Blanik (Bajwenko), 32. Piotrowski (Wroblewski), 36. Brynkus (Walega), 45. Filipek (Misterkiewicz), 52. Gosztyla (Prokurat), 55. Blanik (Witan), 59. Prokurat (Blanik). Rozhodčí: Janda T. – Janda L. Vyloučení: 1:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 58. Průběh utkání: 0:12.
HC RT TORAX Poruba: Mrázek (32. Kraina) – Timura, Husák, Kroček, Nagy, Krátký, Šolc – Brodek, Vavřík, Vojtášek – Béreš, Ferleťják, Stodůlka – Bořuta, Häring, Richtár – Voznička, Benka-Rybár, Fabianczyk
Polsko "18": Lipinski (32. Kotula) – Duszak, Bajwenko, Gosztyla, Gruszczyk, Blanik, Brynkus, Bukowski, Cubek, Kot, Filipek, Krzyzek, Piotrowski, Opilka, Prokurat, Tyczyňski, Soltys, Ubowski, Walega, Witan, Wroblewski, Misterkiewicz, Dworažny

Třetí utkání s polskou osmnáctkou nezačalo pro porubské starší dorostence dobře a jak se později ukázalo, ani neskončilo dobře. V třetí minutě prohrávali už 0:2, když se za Mrázka během minuty trefili Adrian Duszak a Maciej Witan. Porubští mladíci vyzkoušeli postřeh reprezentačního gólmana Lipinského, ale jejich pokusy o vstřelení branky nebyly moc ohrožující. Hostující brankář si na konto připsal jen pár zákroků. Když se hosté opět dostali do útočné třetiny, brzy slavili třetí úspěch. V brankovišti byl nekompromisní David Wroblewski a v sedmé minutě si tak polská osmnáctka vybudovala slušný třígólový náskok.

Ve dvanácté minutě došlo mezi Mrázkem a kolegy z obrany k nedorozumění a Jakub Bukowski pohodlně zavěsil do odkryté brány. A gólové hody pokračovaly dál. Střelba z jakéhokoliv místa a hlavně kdykoliv slavila pátý Polský úspěch. Kamil Walega poslal kotouč k levé tyči dřív, než se porubský brankář stačil přesunout. Porubští trenéři si vzali oddechový čas a rázně svěřencům domluvili. Zprvu se zdálo, že to bylo bez odezvy, protože Kryštof Mrázek dál čelil útočným výpadům a nepříjemným střelám, ale pak si domácí hráči vytvořili souvislejší tlak v pásmu Polska a Lipinski musel být ve střehu. Čisté konto ale udržel.

Po první přestávce dál produkovala góly jen polská reprezentace. V samém začátku čtvrté minuty druhé třetiny se z gólu radoval Jakub Blanik. V druhé polovině druhé třetiny, po přečkání několika oslabení, překonal Mrázka Mariusz Piotrowski a o tři minuty později navýšil vedení na 8:0 Sebastian Brynkus. To už v porubském brankovišti stál Oskar Kraina a na protější straně se mezi tři tyče postavil Marcel Kotula. Ale ani tomu Porubští nedokázali dát gól. Vypracovávali si šance hlavně v přesilovkách, ale střely Timury od modré nebo dotírání Vojtáška v brankovišti ke gólu nevedly.

Stejné to bylo i po druhé výměně stran. Domácí okupovali pásmo, Kotula se v bráně oháněl a byl tak vždy na správném místě. Hostům naopak stačilo jen přijet k porubské brance a rázem vedli 9:0, když puk prošel Krainovi mezi betony po mírné střele Konrada Filipka. Domácí pak měli další početní výhody, ale opět nebyli produktivní. Po skončení té v 52. minutě, kdy hosté i ve čtyřech okupovali útočné pásmo, prošel domácímu brankáři za záda puk vystřelený z hole Patryka Gosztyly. Gólová střelnice pokračovala. Na začátku pětapadesáté minuty ztrestal nedůslednost v obraně Jakub Blanik.

Domácímu týmu byla nabídnuta další početní výhoda, ale po nepodařených pokusech Kročka, Timury či Brodka, útočili a stříleli na bránu nebezpečněji hostující hráči. A porubský brankář Kraina tentokrát kotouč udržel před brankovou čarou. Minutu před konce třetí třetiny se mu to však nezdařilo. Střelu Blanika na brankovišti tečoval Jakub Prokurat, který tak stanovil konečný výsledek třetího vzájemného utkání na 12:0 pro Polsko U18.