Starší dorost nevyužil šance a padl s lídrem brankou z 59. minuty, sny o postupu se rozplývají

19.02.2018, René Chyla

Jedna z posledních šancí. Starší dorost byl pod tlakem, pokud chtěl ještě pomýšlet na kvalifikaci o extraligu a postup o stupínek výše, musel pro alespoň udržení nadějí první Přerov porazit za tři body. Nestalo se. Mladíci přitom i potřetí v sezoně nad Zubry vedli, potřetí ale své vedení neudrželi a prohráli těsně 3:4. Rozhodující branka padla až v samém závěru, v čase 58:31 druhou trefou v zápase rozhodl teprve patnáctiletý Stanislav Svozil. Rozdíl mezi oběma týmy je aktuálně devítibodový, Přerov má lepší vzájemné zápasy, do konce je devět kol. Zubři zapisují 27. výhru v řadě a udělali velký krok do závěrečné kvalifikace.

Regionální liga staršího dorostu - N20 po 19.2.18:00
HC ZUBR Přerov
3:4(2:0, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 16. Brodek (Husák), 20. Bukowski, 29. Bořuta (Bukowski) – 26. Svozil (Navrátil, Šimanský), 29. Skopal (Wolf), 40. Navrátil (Šimanský), 59. Svozil (Skopal). Rozhodčí: Mrkva – Konvička, Dohnal. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 118. Střely na branku: 25:32 (9:7, 7:15, 9:10). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4.
HC RT TORAX Poruba: Mrázek – Timura, Zajíc; Husák, Pitucha; Kroček – Béreš, Bukowski, Bořuta – Stodůlka, Vavřík, Brodek – Richtár, Häring, Vojtášek
HC ZUBR Přerov: Machač – Kopeček, Tischer, Svozil, Koudela, Nesrsta, Vlček – Smejkal, Skopal, Navrátil, Ministr, Tarnoczy, Ryšavý, Foltas, Wolf, Frolek, Mynář, Krul, Šimanský, Gorás, Komačka

Stanislav Svozil (PŘE) (2+0)
Jakub Navrátil (PŘE) (1+1)
Daniel Zajíc (POR) (0+0)

Stodůlkova teč a snajpr Brodek

Šlágr mezi druhou Porubou a lídrem z Přerova začal ve svižném tempu, obrany ale vynikaly, a tak bylo větších šancí pomálu. Ve třinácté minutě zahrozil bekhendem Michael Vavřík, jeho pokus si však Jakub Machač pohlídal. Jeho další střelu poté o chvíli později dorážel Daniel Stodůlka, ani ten však na přerovského gólmana nevyzrál. V šestnácté minutě se domácí konečně dočkali. Jiří Brodek si najel na pravý kruh, odkud trefil bekhendem ke vzdálenější tyči přesně – 1:0.

Převaha domácích vyústila v Bukowského gól do šatny

O dvě minuty později pak Zubrům zatopila první lajna, další branka z toho ale nebyla. V devatenácté minutě mohl zase na druhé straně vyrovnat chytrou tečí Daniel Ministr, Kryštof Mrázek však branku uhájil. V čase 19:49 šli domácí do dvoubrankového vedení. Jakub Bukowski se na pravý kruh dostal ke své odražené střele a napodruhé už pálil do odkryté klece – 2:0.

Navrátil po přestávce řádil, Svozil se Skopalem rychle vyrovnali

Zubři vletěli do druhé třetiny po hlavě. Ve 24. minutě se hosté dostali do přečíslení, v němž Daniel Ministr nahrával najíždějícímu Jakubu Navrátilovi, druhý jmenovaný ale trefil pouze Mrázkův beton. Přerov se dostal na kontakt v přesilovce. Hosté naprosto vymíchali porubskou obranu, Jakub Navrátil nahrával na pravý kruh Stanislavu Svozilovi, jenž už mířil do prázdné – 2:1. Za tři minuty bylo vyrovnáno. Petr Wolf vyslal na levou stranu ideální pas Miroslavu Skopalovi, který prostřelil přesouvajícího se Kryštofa Mrázka – 2:2.

Machač podcenil Bořutu, Vojtáškův únik a Navrátil vrátil Zubry do zápasu

Záhy ale Poruba znovu vedla. Richard Bořuta najel do pásma a z mezikruží vystřelil, Jakub Machač si na puk sice sáhl, i přesto ale doputoval za jeho záda – 3:2. Jakub Navrátil poté ujel v oslabení, z předbrankového prostoru ale neuspěl. Ve 38. minutě se do dobré pozice dostal zase Tomáš Vojtášek, ten však z levého kruhu minul branku jen o centimetry. Vyrovnáno bylo devět sekund před druhou přestávkou. Jakub Navrátil ujel po pravé straně a střelou pod břevno nezaváhal – 3:3.

Tyč Svozila, pak tlak Ostravanů, lekce z produktivity přišla od Svozila

Zubři z Přerova mohli otočit už ve 42. minutě. Stanislav Svozil se v přesilové hře dostal k puku na vrcholu levého kruhu, z dálky ale trefil pouze tyč. Domácí ubráněné oslabení nabudilo, gól z následného tlaku ale ne a ne přijít, Jakub Machač si vychutnal Jana Richtára i Jakuba Bukowského. Před prázdnou brankou selhal zase dvakrát Daniel Stodůlka nebo Tomáš Vojtášek. Lekce z produktivity přišla v čase 58:31, kdy ujel domácí obraně Stanislav Svozil, který naznačil a poté zakončil už do odkryté branky – 3:4. Nejmladší hráč přerovské sestavy tak zařídil 27. vítězství Zubrů v řadě a výrazně posunul Přerov do kvalifikace o extraligu, porubské šance už jsou téměř nulové.

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba): Bylo to velice kvalitní utkání. Samozřejmě jsme si byli vědomi, že tento zápas musíme zvládnout za tři body. Dobře jsme jej rozehráli, stejně jako ve všech minulých, tak i v tomto duelu s Přerovem jsme vedli, ale rozhodla prostřední část, kdy jsme hru otevřeli a nechali soupeře vyrovnat. K tomu jsme ale Přerovu, který je velmi bruslivý a má vysoké kvalitní obránce, výrazně pomohli tou otevřeností. Ve třetí třetině jsme měli velkou převahu, plno šancí, bohužel jsme toho nedokázali využít a po jedné hrubé chybě soupeř dal na 4:3 a rozhodl.

Aleš Verlík (HC ZUBR Přerov): Bylo vidět, že se utkaly dva nejlepší týmy v soutěži. Začátek byl pro oba celky těžký, měli jsme zpočátku mírně navrch, ale poté převzala iniciativu Poruba, která se po našich chybách dostala stejně jako minule do vedení. Něco jsme si tedy po třetině v kabině řekli a kluci začali plnit to, co jsme po nich chtěli. Z toho jsme dali docela pěkné góly a bylo to 3:3. Závěr už byl vabank, říkal jsem hráčům, že to mohlo dopadnout přesně naopak a že jsme nemuseli odvézt ani bod, protože domácí ty šance měli. Nakonec se na nás usmálo štěstí a rozhodl ten nejmladší, kterého jsme v sestavě měli. Musím však pochválit všechny kluky, kteří výhře šli naproti a nakonec jej také zvládli. Soutěž však ještě nekončí.