Starší dorost naložil Bobrům desítku, čtyřmi góly se blýskl Brodek, Bukowski hattrickem

17.09.2017, Gabriela Juříková

Na Valašsko se v nedělním ránu vydali svěřenci trenérů Suchánka a Pavlačky, aby na zimním stadionu Valašského Meziříčí odehráli další kolo Regionální ligy staršího dorostu. První minutu každé třetiny začali Porubští gólově a k nim postupně přidali dalších sedm kousků. Až do třicáté sedmé minuty držel Kryštof Mrázek neprůstřelnost, nakonec se přeci jen za jeho záda dostaly tři kotouče. Z deseti porubských gólů byly čtyři Jiřího Brodka, hattrick si připsal i Jakub Bukowski a víc jak jeden gól vstřelil Viliam Béreš. Nejvíc gólových nahrávek rozdal Jan Richtár.

Regionální liga staršího dorostu - 2.kolo ne 17.9.10:00
HC Bobři Valašské Meziříčí
3:10(0:5, 2:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 36. Pernický (Kuchařík), 37. Vilém (Kubenka, Kulišťák), 46. Pernický (Kuchařík) – 1. Brodek (Stodůlka), 9. Brodek (Vavřík), 9. Häring (Vojtášek), 14. Bukowski (Béreš, Richtár J.), 19. Béreš (Richtár), 21. Béreš (Richtár J., Bukowski), 29. Brodek (Vavřík), 41. Bukowski (Brodek), 42. Brodek (Husák), 47. Bukowski (Becher D.). Rozhodčí: Smilek – Novák, Štefková. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 27:51. Diváci: 75. Průběh utkání: 0:7, 2:7, 2:9, 3:9, 3:10.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Sachr (14. – 42. Janoško) – Pařízek, Brázdil, Nadýmáček, Kamas – Kubenka, Kuchařík, Vilém – Škrhla, Paroušek, Hrňa – Hep, Kulišťák, Pernický
HC RT TORAX Poruba: Mrázek (Kraina) – Timura, Nagy, Husák, Pitucha, Becher D, Kroček, Krátký – Béreš, Bukowski, Richtár J. – Stodůlka, Vavřík, Brodek – Bořuta, Häring, Vojtášek – Anlauf, Fabianczyk

Porubští vzali utkání od podlahy. Gólman Sachr si ani nesáhl na kotouč a už jej lovil zpoza svých zad. Zahajovací porubská pětice se usadila v útočné třetině a Jiří Brodek byl tím, kdo se jako poslední dotkl puku, než prošel brankovou čáru. Více méně se dál hrálo před bobří brankou. Jen zřídka musel Mrázek zvýšit koncentraci, když se domácí dostali do útočné třetiny. Na začátku deváté minuty uklidnil tým svou druhou brankou Jiří Brodek a na konci téže minuty zvýraznil porubskou převahu Daniel Häring. Mrázek si sáhl na kotouč jen v případě vyhození puku nebo při střele z dálky.

Útočné tažení Porubských pokračovalo. Gólman Sachr dělal, co mohl, aby puky pochytal. Ve čtrnácté minutě ale nestačil zkrotit poskakující kotouč a dorážka Jakuba Bukowského znamenala porubské vedení 4:0 a odchod domácího brankáře z ledu. Přestože se hrálo výhradně v obranném pásmu Bobrů, hrálo se disciplinovaně. Domácí, i když byli z průběhu zápasu hodně nesví, faulu se dopustili až v závěru třetiny. Přesilovku hosté využili devatenáct vteřin před vypršením trestu. Viliam Béreš stanovil výsledek první třetiny na 5:0 pro HC RT TORAX Poruba.

Gólový účet narůstal i po přestávce. Uběhlo dvacet vteřin, když Viliam Béreš přidal ke své první a zároveň poslední brance první třetiny tu první třetiny druhé. Bobři po přestávce mírně zlepšili útočnou hru a Mrázek se několikrát strachoval o čisté konto. Poskakující kotouč si ale cestu do jeho brány i za přispění porubských obránců nenašel. A tak se z gólu nemohl radovat Pernický, Paroušek ani Pařízek. Pak se hostům naskytla možnost dalšího skórování, ale brankář Janoško byl v brankovišti hodně mrštný a dokázal odvrátit i dorážku. Bobři se nakonec přeci jen gólové radosti dočkali. A to ve třicáté sedmé minutě, kdy projel brankovištěm Vojtěch Pernický a žabičkou překonal ležícího Mrázka. Středové vhazování vyhrál domácí centr Kuchařík a z útočné akce se zrodil druhý domácí gól. Zdeněk Vilém střílel skoro z brankové čáry a puk prošel Mrázkovi kolem pravého ramene. Porubští jakoby byli s výsledkem spokojeni a v bruslení a koncentraci polevili. Toho právě Bobři využili ke snížení nepříznivého stavu.
Ani po druhé výměně stran RT TORAX nepokazil gólový vstup a než vypršela první minuta, vedl již 8:2. Jakub Bukowski si zapsal druhý gólový počin. Pak přišlo ve druhé minutě třetí třetiny lehké nahození Jiřího Brodka od modré čáry a gólman Janoško situaci velmi podcenil. Kotouč pravým betonem nevytěsnil, takže puk prošel a kolem tyče se doklouzal za brankovou čáru. To domácí gólman dost těžce nesl a s odhazováním výstroje odjel na střídačku.

Ve čtyřicáté páté minutě střílel tvrdě Bořuta. Sachr puk zbrzdil a vsedě se včas podíval za sebe. S přispěním obránce zabránil Vojtáškovi v dorážce. Pak přišel bobří protiútok a snížení na 3:9. Vojtěch Pernický z první poslal kotouč k pravé Mrázkově tyči, když mu z levého rohu zpětně nahrával Kuchařík. Další útočné akce domácím už tolik nevycházely. Síly totiž ztráceli v obranné činnosti. Hosté po několika minutách polevení v důraznosti a tahu na bránu opět sevřeli soupeře v jejich pásmu a desátá branka na sebe nenechala dlouho čekat. Sice si hráči dávali přednost, ale nakonec si desítku užili a hattrick v čase 46:43 zkompletoval Jakub Bukowski. Následných třináct minut se na stavu utkání nic nezměnilo. Víc plály emoce a rozhodčí měl co dělat, aby uhlídal na ledě pořádek.

Tomáš Pařízek (HC Bobři Valašské Meziříčí): V tomto utkání rozhodla první třetina, kterou jsme těžce podcenili. Udělali jsme hrubé chyby v obraně. Ale je to de facto naše čtvrté utkání v sezóně a to počítám i přípravné zápasy. Někteří kluci se nám povraceli z hostování a jiných angažmá, takže se pořád sehráváme a podle toho to i vypadalo.

Marek Pavlačka (HC RT TORAX Poruba): Utkání rozhodla první třetina, kdy jsme soupeři nasázeli pět branek. Pak kluci malinko povolili v nasazení a Bobři dokázali naše vedení snížit, ale po druhé přestávce, kdy jsme si v kabině řekli nějaké věci, se kluci opět zvedli a utkání dotáhli do vítězného konce.