Starší dorost díky uragánu ve druhé třetině přejel Uherský Brod, Brodek zazářil hattrickem

09.02.2018, René Chyla

Starší dorost se doslova a do písmene v Uherském Brodě k výhře protrápil. Zatímco první a poslední třetina byla více méně vyrovnaná, tu druhou jasně ovládl Suchánkův výběr, který stihl do sedmi minut vměstnat hned pět gólů. Hattrickem se blýskl Jiří Brodek, dva zásahy pak připisuje také úderné eso z třetí lajny Daniel Häring. Asistence pak putuje i k porubskému brankáři Kryštofu Mrázkovi, který celý obrat začal nahrávkou z obranného pásma, ze zápasu ale musel nakonec vinou zranění odstoupit.

Regionální liga staršího dorostu - N17 pá 9.2.17:15
HC Spartak Uherský Brod
4:7(1:1, 2:5, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Šmíd (Juračka), 28. Vranec (Zalubil), 40. Vranec (Zalubil, Šmíd), 52. Zalubil – 19. Häring (Morávek, Mrázek), 22. Brodek (Vavřík, Pitucha), 24. Brodek (Vavřík, Pitucha), 25. Häring (Morávek, Krátký), 26. Bořuta (Bukowski), 29. Husák (Brodek), 60. Brodek (Vavřík, Stodůlka). Rozhodčí: Hübl – Maloušek, Nikl. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 52. Střely na branku: 20:32 (8:11, 8:12, 4:9). Průběh utkání: 1:0, 1:5, 2:5, 2:6, 4:6.
HC Spartak Uherský Brod: Vystrčil – Buráň, Macharáček, Man, Michalec – Bouček, Fuga, Hendrych, Juračka, Kubiš, Nezval, Šmíd, Vaculík, Vranec, Zalubil, Kovačičin
HC RT TORAX Poruba: Mrázek (od 46. Kraina) – Timura, Zajíc; Husák, Pitucha; Becher, Kroček – Béreš, Bukowski, Bořuta – Stodůlka, Vavřík, Brodek – Morávek, Häring, Krátký

Jiří Brodek (POR) (3+1)
Jakub Zalubil (UHB) (1+2)
Josef Vranec (UHB) (2+0)

Vrancova minela v oslabení a Mrázek jako Hašek

Utkání se ještě ani pořádně nerozehrálo a domácí už seděli na trestné lavici. V přesilovce ale HC RT TORAX selhal, místo toho pořádně zatopil Uherský Brod, když se do přečíslení dva na nikoho dostal Jakub Zalubil, který vyslal ideální pas na Josefa Vrance, ten však puk minul, a Kryštof Mrázek si mohl oddechnout. V osmé minutě šel uherskobrodský Spartak do vedení. Porubská obrana zaspala, zprava nahrával mezi kruhy Erik Juračka Jakubu Šmídovi, který lehkou tečí poslal kotouč do prázdné brány – 1:0. Porubští velký tlak nenachystali a spíše se dlouhou dobu jednalo o zoufalou snahu usadit se v útočném pásmu. Vše rozsekl až v devatenácté minutě brilantní rozehrávkou Kryštof Mrázek, jenž našel na útočné modré Michala Morávka, který po své pravici nahrál ještě Danielu Häringovi, jenž výstavní tečí z předbrankového prostoru vyrovnal střelou pod víko – 1:1.

Souhra Brodek – Vavřík a Häringova druhá trefa

Druhá dvacetiminutovka přinesla hlavně ve své první polovině brankovou smršť. Spartak znovu brzy fauloval, tentokrát se však už Ostravané prosadili. Michael Vavřík přenechal za brankou puk Jiřímu Brodkovi, který obkroužil domácí bránu a střelou nad vyrážečku otočil vývoj zápasu – 1:2. Stejná dvojice úřadovala i při dalším střídání ve vlastním oslabení. Michael Vavřík v této situaci přihrával Jiřímu Brodkovi před brankoviště, odkud porubský kanonýr poslal puk pod břevno – 1:3. Další minuta a další puk v domácí síti. Michal Morávek sice z kruhu bránu netrefil, ten se však od zadního mantinelu odrazil přesně na hůl Daniela Häringa, který z ostrého úhlu překvapil Petra Vystrčila u bližší tyče – 1:4.

Domácím nepomohl ani timeout, střelec Timura a Husákovo dělo

Domácí si po čtvrtém inkasovaném gólu vyžádali timeout, ani ten ale nepomohl. Ve 25. minutě vybojoval Jakub Bukowski kotouč u mantinelu, odkud našel mezi kruhy Richarda Bořutu, jenž měl před sebou lehký úkol. Těsně před pátým porubským gólem se však černě mohl do střelecké listiny zapsat i Daniel Timura, ten však při rozehrání trefil levou Mrázkovu tyč. I domácí výběr přidal zářez ve vlastním oslabení. Z obranného pásma totiž Josefa Vrance našel Jakub Zalubil a prvně jmenovaný z levého kruhu vykřesal bombou ke vzdálenější tyči naději – 2:5. Za minutu však Ostravané znovu vedli o čtyři góly, ještě v téže herní situaci se do puku na modré opřel Tomáš Husák, který zametl černý nesmysl pod břevno – 2:6. Další možnost pak měla Morávkova lajna v čele s Danielem Häringem, ten ale akci překombinoval a Petr Vystrčil zastavil puk v klidu vleže. Na konci třetiny tak mohl korigovat zase Spartak. Jakub Zalubil nahrával zprava Josefu Vrancovi, který bez lítosti propálil Kryštofa Mrázka – 3:6.

Konec pro Mrázka, Zalubilova šťastná trefa a Brodkův hattrick

46. minuta byla konečnou pro Kryštofa Mrázka, ten totiž vyjel proti vyložené šanci domácího celku přičemž si přivodil tržnou ránu v obličeji a ze zápasu musel odstoupit. V 52. minutě Spartak snížil z docela nenápadné akce. Jakub Zalubil zkusil štěstí z předbrankového prostoru a jeho nepříliš povedená střela skončila u levé tyče porubské klece — 4;6. Za pár vteřin unikl sám na Oskara Krainu Filip Kubiš, ten ale v tutové šanci bránu minul. Na druhé starně se zase do přečíslení dostal Jakub Bukowski, který nahrával Viliamu Bérešovi, porubský útočník ale na Petra Vystrčila nevyzrál. Uherský Brod tlačil, ze závěrečného nátlaku ale nic nevytěžil. V posledních vteřinách pak ještě zaúřadovala Stodůlkova formace. Jiří Brodek vypálil z pravého kruhu pod břevno a v čase 59:52 dokonal hattrick – 4:7.

Roman Uhříček (HC Spartak Uherský Brod): Opět jsme museli z důvodu marodky nastoupit s pěti mladšími hráči. Myslím, že jsme ale podali dobrý výkon, o výsledku rozhodlo zatmění ve druhé třetině, kdy jsme ve třech minutách dostali tři branky. Za stavu 4:6 jsme ještě věřili, že bychom mohli zápas více zdramatizovat, nicméně i přesto hodnotím náš výkon velmi kladně. V závěru sme zkusili trochu otevřít hru, ale výsledkem byla pouze branka na 4:7.

Marek Pavlačka (HC RT TORAX Poruba): Jediné, co jsme v Uherském Brodě splnili, jsou tři body. Podali jsme snad nejhorší výkon sezony a doufám, že se kluci dají do neděle dohromady, protože s tím, co jsme předvedli v tomto utkání, nemůžeme za žádnou cenu proti Opavě uspět. Tím ovšem nijak nechci narážet na výkon domácích, protože ti odehráli vynikající zápas. Troufám si tvrdit, že nebýt toho povedeného začátku druhé třetiny, tak jsme z Uherského Brodu tři body neodvezli.