Se Zubry to jednoduše nejde, junioři s nimi prohráli i šestý zápas v sezóně

06.02.2022, Patrik Rošič

Třicáté šesté kolo ligy juniorů svedlo dohromady pošesté v sezóně porubské juniory s Přerovem. Poruba přijela s jediným cílem, alespoň jednou Zubry porazit. To se ale nepodařilo a domácí hokejisté tak vyhráli výsledkem 3:0. Na třetí příčku ztrácejí hráči HC RT TORAX už devět bodů, což znamená, že junioři budou s největší pravděpodobností hrát baráž o udržení Ligy juniorů pro nadcházející sezónu.

Liga juniorů - 36.kolo ne 6.2.16:00
HC ZUBR Přerov
3:0(2:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Fencl (Halík, R. Hradil), 16. R. Hradil (Gréč, Halík), 53. Fencl (Halík, Holík). Rozhodčí: Rimmel – Novotný, Kučera. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 151. Střely na branku: 40:21. Průběh utkání: 3:0.
HC ZUBR Přerov: Žurek – Němec, Hanák, Gréč, Nesvadba, Holík, Kaprál, Billa – Kolařík, Brázda, Šilhavý, Kleniar, R. Hradil, Mašek, Hlávka, Švejda, Fencl, Halík
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Fišara, Macias, Kelnar, Černý, Hlaváč, Ludvík – Kolat, O. Hradil, Siekierka, Chovanec, Barčák, Koudelný, Mikula, Žák, Halata, Prokeš, Lysoněk

První branka utkání padla ve čtrnácté minutě po přesné trefě Jana Fencla. Za přibližně dvě a půl minuty to bylo už 2:0. Domácí střídačku rozjásal Radim Hradil. Do konce první a v druhé třetině se rozdávaly tresty na straně Poruby. Červenobílí junioři ale přesilovky domácích dokázali ubránit. Třetí a zároveň poslední gól střetnutí přišel v 53. minutě. Výhru domácích pojistil svou druhou brankou Jan Fencl. Poruba tak prohrála druhý zápas v řadě a další utkání odehraje ve středu 9. února v Ústí nad Labem od 17:00.