Sareza jednoznačně smetla domácí Janów

01.09.2007, Adam Bagar

Sareza Ostrava ve svém druhém vystoupení na katovickém turnaji zcela ovládla ledovou plochu. Těsně po polovině utkání vedla již o pět branek, největší zásluhu na vedení měli obránci Ctirad Ovčáčik a Milan Ovšák, jenž pomohl k vítězství třemi kanadskými body. Když už hosté vedli rozdílem osmi bran, zdálo se, že je o exhibici postaráno a že se diváci dočkají vytoužené desítky. Opak byl však pravdou a domácí Janów dvěma slepenými góly v samotném závěru snížili na konečných 2:8.

- přát. so 1.9.19:00
Akuna Naprzód Janów
2:8(0:2, 0:4, 2:2)
Branky a nahrávky: 58. Ruśnyak (Fonfara, Gryc), 60. Józnik (Tokeszi) – 3. Ovčačík, 11. Ovšák (Svačina), 23. Sochorek (Vajda), 28. Svačina (Ovšák, Janečka), 32. Ovčačík (Ovšák, Šebesta), 35. Dušek (Mocek I., Sochorek), 44. Bokroš, 47. Janečka. Rozhodčí: Lipinski – Pilarski, Pyrsujak. Vyloučení: 10:12, navíc Gretka 10 OT, Cinalski (oba JAN) 5+OK. Využití: 1:4. Diváci: 600. Střely na branku: 31:40. Průběh utkání: 0:8, 2:8.
Akuna Naprzód Janów: Elzbieciak (od 47. Zajac) – Gallo, Tokeszi, Zatko, Cinalski, Gretka, Kowalowka, Kulik, Peksa – Stachura, Pohl, Wojtarowicz – Krunfal, Skodczyk, Joznik – Podsiadko, Koszowski, Peterdi – Fonfara, Gryc, Ruśnyak
HC Sareza Ostrava: Štěpánek – Ovčačík, Palík, Tomis, Vnenk, Ovšák, Vajda – Šebesta, Boháč, Grygar – Gelačák, Najdek, Řípa – Janečka, Novák, Svačina – Dušek, Bokroš, Sochorek – Mocek I.

Již ve druhé minutě zápasu měla Sareza svou první šanci po ráně Vnenka od modré, kterou tečoval těsně před gólmanem Gelačák, ale střela těsně minula branku domácích. V čase 2:41 jsme se již dočkali také úvodní branky zápasu, když vystřelil tvrdě od modré čáry Ctirad Ovčačík, jehož střela propadla těsně za záda gólmana domácích. Od 6. minuty utkání hřiště zcela ovládli domácí, když rozhodčí poslal Sarezu několikrát do tří hráčů. V minutě šesté pálil dvakrát za sebou Zatko, ale naštěstí pro hosty jeho rány minuly branku Sarezy. O minutu později se ocitl téměř osamocen u odkryté branky Koszowski, ale ve vyložené šanci nedal. O několik chvil později trefil Tokeszi tyč Štěpánkovy branky. V 8. minutě střílel z prostoru mezi kruhy Nojtarowicz, ale opět přestřelil. Janow svůj tlak stále zvyšoval a pouze díky velkému štěstí a střelecké nemohoucnosti domácích branku nevstřelili. Od 11. minuty začal rozhodčí kompenzovat, a tak hrála pro změnu Sareza přesilovku 5:3 velmi dlouhou chvíli. V čase 12:02 využil tuto dlouhou přesilovku Milan Ovšák, který opět tvrdou ránou od modré trefil branku domácích. V 15. minutě jel úplně sám na Štěpánka Nojtarowicz, ale gólman Sarezy předvedl skvělý zákrok. V závěru první části ještě střílel asi z tří metrů Fonfara, ale Štěpánek byl opět připraven.

V čase 22:05 se Dalibor Sochorek po asistenci Vajdy obtočil kolem obránce a švihem prostřelil gólmana domácích již po třetí. V minutě 24. vystřelil pod břevno Štěpánkovy branky Skodczyk, ale brankář hostí působil stále jistým dojmem. Mezi 27. a 28. minutou předvedl rozhodčí neskutečnou frašku, když vyloučil během chvilky asi sedm hráčů a navíc udělil nepřesně trest pět minut plus do konce utkání domácímu hráči za napálení puku na rozhodčího. Celá hala bouřila a začala sborově křičet „Rozhodčí ven!“ V čase 27:52 předvedli krásnou kombinaci trojice Ovšák, Janečka a zakončující Vladimír Svačina, kteří totálně rozebrali domácí obranu po řadě přihrávek. Ve 31. minutě střílel opět od modré čáry Ovčačík, ale neúspěšně. V čase 31:34 vystřelil po nahrávkách Ovšáka a Šebesty Ctirad Ovčačík, a opět prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Útočné akce Sarezy neustále pokračovaly a hostující borci měli stále mnoho gólových šancí. V čase 34:54 využil velkých zmatků v obranně domácího týmu Jakub Dušek, který pouze doklepl kotouč pod ležícím gólmanem. Ve 38. minutě se dostali k šanci i hráči Janówa, když střílel z prostoru kruhů Gretka, ale Štěpánek předvedl opět fantastický zákrok.

Sareza začala také třetí třetinu ve velkém tlaku. V čase 44:31 vyjel z rohu hřiště Lukáš Bokroš a poslal na gólmana pouze propagační střelu, která mu však propadla za jeho záda. V minutě šestačtyřicáté došlo k velmi kuriózní situaci, když střelu přes celé hřiště tečoval těsně před Štěpánkem Palík. Způsobil tak gólmanovi Sarezy velké potíže. V čase 46:01 jsme viděli již osmý gól hostí - to Petr Janečka opět lehkou střelou překonal gólmana mezi nohy. Ve 49. minutě nastřelil Řípa pouze tyč po střele z prostoru mezi kruhy. V 53. minutě stál téměř před odkrytou brankou Józnik, ale již po několikáté předvedl střeleckou neschopnost Janówa. O minutu později trefil Ovšák opět tyčku branky. V 57. minutě nahrál Mocek před branku na Sochorka, jehož střela se zastavila těsně před brankovou čárou. Polský tým se dočkal až v čase 57:39 , když stál zcela volný v prostoru mezi kruhy Ruśnyak a snížil tak na rozdíl sedmi branek. V čase 59:42 využil laxnosti týmu Sarezy Józnik, který ujel obraně Sarezy a udělal si kličku na povyjetého Štěpánka. A tak Sareza nakonec zvítězila v zápase bohatém na góly nad domácím Janówem 8:2.