RT TORAX podruhé v sezoně podlehl Frýdku-Místku, v nervózní bitvě nezvládl závěr

11.01.2014, Redakce

Pokud by měli porubští hokejisté říct jméno nejméně oblíbeného soupeře, pak by byl Frýdek-Místek rozhodně někde v popředí žebříčku. Svěřenci trenéra Tomáše Sršně se s houževnatým soupeřem, který se navíc letos cítí v porubském stánku jako ryba ve vodě, pravidelně trápí a podlehli mu už podruhé v sezoně. V nervózním klání se na úvodní trefu čekalo přesně do poloviny zápasu, kdy otevřel skóre Marek Sedlář. Slezan sice rychle odpověděl, ale ještě do přestávky poslal RT TORAX podruhé v zápase do vedení Marek Pavlačka. Domácím borcům však vůbec nevyšel závěr, v němž inkasovali tři slepené trefy a bylo v podstatě po zápase. V závěru už jen kosmeticky upravil výsledek na 3:4 Luděk Krayzel.

2. liga - skupina Východ - 32.kolo so 11.1.17:00
HC Frýdek-Místek
3:4(0:0, 2:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 30. Sedlář, 38. Pavlačka (Javín), 60. Krayzel (Javín) – 34. Stránský (Ovšák), 53. Ivan (Stránský), 54. Richter (Čintala, Kopún), 56. Samiec. Rozhodčí: Fiedler – Jureček, Rychlý. Vyloučení: 9:6, navíc Gleich (POR) 10 min. OT + OK. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 379. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 3:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich (56. Tihlář) – Hruzík, Šindelář, Javín, Peslar, Wolf, Slavík – Buček, Sedlář, Krayzel, Kilnar, Zuber, Vrána, Seidler, Vaněk, Chaloupka, Pavlačka, Zachar.
HC Frýdek-Místek: Kubáň – Gajda, Měkýš, Podešva, Ovšák, Čintala, Krutil – Ivan, Mach, Sluštík O., Sluštík J., Samiec, Stránský, Gogolka, Kopún, Vacula, Richter, Mamula.

Už poslední utkání na ledě Valašského Meziříčí nesehrála Poruba úplně dle představ a menší herní nepohoda byla znát i duelu s Frýdkem-Místkem, který naopak vstoupil do derby aktivně. Brankář Gleich si proto zpočátku na nedostatek práce rozhodně nemohl stěžovat. Při pokusu Stránského nejprve stačil včas sklapnout betony a následně jej zachránilo potřebné štěstí, když Samiecově střele scházely jen centimetry.

Poruba se poprvé pořádně osmělila takřka až po patnácti minutách hry. Do brejku se v krátkém sledu hnali Vaněk a Zachar, oba však ztroskotali na pozorném Kubáňovi. Závěr úvodní dvacetiminutovky už patřil porubským hokejistům, kteří se dokonce krátce mohli radovat ze vstřelené branky, ovšem hlavní rozhodčí Fiedler ji správně pro vysokou hůl neuznal. Po první třetině šly oba celky do šaten za bezbrankového stavu.

Pořádný boj pokračoval i v prostřední dvacetiminutovce, jen góly tomu stále chyběly. Až v polovině duelu otevřel skóre mladý porubský útočník Marek Sedlář, který dokázal bleskově využít přesilovou hru. Radost však domácím borcům vydržela pouhé čtyři minuty. Přesně v době, kdy se na led vracel vyloučený Marek Slavík, srovnal výsledkový krok přesnou střelou zápěstím Vít Stránský. Začínalo se opět prakticky od začátku.

Další minuty byly okořeněny několika pěstními výměnami názorů, nejprve Aleš Kilnar s Ondřejem Sluštíkem a zanedlouho Rudolf Wolf s Ondřejem Měkýšem. A když zanedlouho na lavici hanby přisedl se čtyřminutovým trestem i Jan Chaloupka, měl Slezan dobrou šanci na obrat. Jenže naopak inkasoval! V oslabení ujel Javín, jehož pokus sice ještě Kubáň dokázal zastavit, ale na dorážku Marka Pavlačky už byl krátký.

Poruba šla do závěrečného dějství s těsným náskokem. Klid na její hole mohla dodat porubská ikona Pavlačka, jenže proti byla tyč Kubáňovy klece. A to mohlo RT TORAX v závěru pořádně mrzet. Necelých osm minut před koncem totiž dokázal zkušený útočník Marek Ivan protlačit kus černé pryže za Gleicha, čímž nastartoval pořádnou gólovou smršť Frýdku-Místku, kterému rázem po vyrovnání narostla křídla.

Za další minutu už Slezan vedl, když Karel Richter předvedl, jak má vypadat důraz na brankovišti. A silně nepovedenou domácí tříminutovku zakončil elegantním způsobem David Samiec, když Gleicha zmátl svým pohybem a nechytatelně poslal puk kolem pravé tyče. To už bylo příliš na nervovou soustavu mladého kasaře, který vztekle mrskl hokejkou o mantinel a vysloužil si od hlavního Fiedlera trest do konce utkání.

Na poslední necelé čtyři minuty proto musel do branky promrzlý Radek Tihlář, který už moc práce neměl. Naopak Porubští se hnali do útoku a sedmačtyřicet vteřin před třetí sirénou vykřesali ještě jakousi naději, když Javínovo šikovné nahození poslal do branky Luděk Krayzel. Trenér Sršeň si vyžádal oddechový čas, zkusil hru bez brankáře, ale na vyrovnání už Poruba zkrátka nedosáhla. Frýdku-Místku podlehla 3:4.

Ostatní výsledky 31. kola II. ligy – sk. B (Východ):

HC Orlová – HC Lvi Břeclav 4:2
SHK Hodonín – HC Bobři Valašské Meziříčí 6:0
VSK Technika Brno – HC Slezan Opava 2:3
HC ZUBR Přerov – HC Nový Jičín 5:1
VHK Vsetín – LHK Jestřábi Prostějov 4:2

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): O utkání rozhodla naše třetí třetina, přesněji tři hloupé individuální chyby. Utkání bylo víceméně vyrovnané, měli jsme spoustu vyloučených a i když Frýdek jich nevyužil, rozhodly naše chyby. Nebyl to pro nás dobrý zápas, můžeme pogratulovat soupeři ke třem bodům.

Radim Nečas (HC Frýdek-Místek): Upřímně se divím domácím, kteří mohou hrát v klidu, ale jsou to emoce, mají nahrané body. Zápas byl vyrovnaný, možná ze začátku jsme měli více ze hry, ale pak převzala větší iniciativu Poruba a dostala se do vedení. Ve třetí části jsem stáhli hru na dvě pětky a podařilo se nám otočit výsledek. Díky prohře Břeclavi jsme celkově rádi, že se můžeme dostat do většího klidu, nemusíme se dívat za sebe.