První mečbol neproměněn! Junioři s Ústím v sezóně poprvé prohráli

13.03.2022, Gabriela Juříková

Série s Ústím nad Labem se juniorům přesunula na led Slovanu, kterou mohli Porubané v neděli ukončit. V dosavadních duelech byli porubští junioři vždy vítězi. První mečbol byl po první třetině pořád na dosah, ovšem v druhém dějství šli domácí do dvoubrankového vedení, které si pohlídali i ve třetí třetině. Dominik Kolat snížil v početní výhodě a zároveň při hře bez gólmana, po které RT TORAX sáhl ještě jednou. Utkání do prodloužení ale nedotáhl, navíc potřetí inkasoval. V pondělí má RT TORAX druhý pokus sérii ukončit.

Liga juniorů - PD3 ne 13.3.14:00
HC Slovan Ústí nad Labem
3:1(0:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 27. Gašpar (Svoboda, Macel), 36. Česnohlídek, 60. Macel (Svoboda) – 55. Kolat (Halata, Macias). Rozhodčí: Veselý – Lučan, Dědek. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 32:18. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
HC Slovan Ústí nad Labem: Tuček – Vlach, Bartoň, Klatt, Martínek, Polata, Česnohlídek – Svoboda, Gašpar, Nedoma, Macek, Kredl, Filip, Bár, Tot, Kušej, Macel, Koval
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Fišara, Hlaváč, Kelnar, Macias, Ludvík, Černý – Koudelný, Halata, Prokeš, Chovanec, Siekierka, Barčák, Elze, Mikula, Lysoněk, Kolat

První třetina žádné vstřelené góly nezažila. Ovšem oslabení tři na pět ano a to plné dvě minuty. RT TORAX tyto dramatické minuty ustál a sám měl konec třetiny přesilovku.
Po přestávce dostali hosté další možnost otevřít skóre v přesilovce, ale ani tentokrát Slovan obranné valy nepovolil. A když se naskytla početní výhoda domácímu týmu, tak už nezaváhal. Fišarův trest byl zkrácen o dvanáct vteřin Davidem Gašparem. Další změna stavu nastala v 36. minutě. Ústí dostal do dvoubrankového vedení Jan Česnohlídek a s ukončením série to začalo být pochybné.

RT TORAX, vědom si toho, že ve všech čtyřech zápasech sezóny s Ústím si vždy vybojoval výhru, nehodlal složit zbraně. Snahu si ale komplikoval oslabeními, které sice ustál bez inkasování, ale braly síly. Snížení si Porubané vydobyli v přesilovce, kterou si vyztužili hrou v šesti. Tučka překonal Dominik Kolat. RT TORAX sáhl po hře bez gólmana ještě jednou, tentokrát to ale úspěšně nedopadlo. Jan Macel poslal puk do prázdné brány v čase 59:17, oddálil týmu konec sezóny a Porubě vzal první mečbol.