Proti Vsetínu poprvé bez gólu, junioři padli v posledním utkání základní části 0:6

23.02.2020, Patrik Rošič

V rámci posledního kola REDSTONE Extraligy juniorů – Východ zavítali do porubské RT TORAX ARENY hosté ze Vsetína. Valaši v utkání jasně dominovali a nedávali Porubským skoro žádnou šanci k vstřelení gólu. Vsetínští totiž první část ovládli 3:0 a zbytek utkání si už hlídali. Poruba tak padla s Valachy pošesté v sezóně a v tomhle utkání poprvé gólově naprázdno. Porubští junioři tak ještě nemají jistotu udržení extraligy, jelikož mají vše odehráno oproti soupeřům, kteří budou mít vliv na konečnou podobu tabulky.

REDSTONE Extraliga juniorů - Východ - 41.kolo ne 23.2.13:30
0:6(0:3, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Klímek (Baďura), 10. Pospíšil (Apolenář, Frimel), 14. Pospíšil (Baďura), 24. Baďura (Pernický, Klímek), 31. Vrána (Vašenka, Apolenář), 49. Vavřík (Baďura, Pernický). Rozhodčí: Velčovský – Czubaj, Gančarčík. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. Diváci: 185. Průběh utkání: 0:6.
HC RT TORAX Poruba: J. Lambert (Pawlas) – Havlík, Topolanský, Debnár, Pitucha, Zajíc – Pavlík, Stodůlka, Žídek, Barčák, Häring, D. Lambert, Benka-Rybár, Mrozek, Morávek
VHK ROBE Vsetín: Málek – Kožený, Pernický, Houser, Zeman – Veselý, Apolenář, Vašenka, Klímek, Pospíšil, Vavřík, Baďura, Vrána, Frimel

V první třetině dali hosté celkem tři branky. Již v třetí minutě poslal Vsetín do vedení Daniel Klímek. Následně předvedl parádní zákrok betonem Jan Lambert, když se ho snažil kličkou překonat Apolenář. Po téhle akci padla branka další. Na dvougólový rozdíl upravil Tadeáš Pospíšil. Vzápětí se Tadeáš Pospíšil trefil ještě jednou a Jan Lambert šel střídat. V úvodu druhé části byla hra přibližně na patnáct minut přerušena, jelikož prasklo tvrzené sklo za hostující brankou. Po nečekané pauze padl rychlý gól. Na 0:4 upravil Martin Baďura. Přibližně v polovině utkání to vypadalo s Porubou ještě hůř. Na pětigólový rozdíl totiž upravil Vojtěch Vrána. V třetí části padl už pouze jenom jeden gól, a to do branky Poruby. Utkání střelecky zakončil Michael Vavřík. Poruba tak se Vsetínem v posledním utkání padla a teď bude muset doufat, že Brno i Litomyšl zaváhají, aby nemuseli Porubští obhajovat extraligovou příslušnost.