Prohra v Kadani napravena! Porubští vyprovodili Ústí šesti góly

13.11.2019, David Kubatík

P O R U B A - V rámci dvacátého druhého kola Chance ligy hostil klub HC RT TORAX Poruba 2011 po reprezentační přestávce v RT TORAX ARENĚ celek z Ústí nad Labem. I když šli hosté rychle po začátku utkání do vedení, byli to Porubští, kteří utkání otočili a s přehledem dotáhli zápas do vítězného konce.

CHANCE LIGA - 21.kolo st 13.11.17:30
HC Slovan Ústí nad Labem
6:2(1:1, 4:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 11. Urbanec (Hudeček, Sikora), 24. Kanko (Dundáček), 28. Sikora (Gřeš, Hudeček), 38. Špaček (Jáchym, Husák), 40. Szturc (Obdržálek, Dundáček), 47. Nejezchleb (Jáchym) – 2. Pšenička (Havel), 50. Svoboda (Kružík, Smetana) Rozhodčí: Obádal, Vrba – Polák, Zedník. Vyloučení: 8:5, navíc Pastor a Dundáček (oba POR) 10 min OT. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 521. Střely na branku: 53:28. Průběh utkání: 0:1, 6:1, 6:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Dluhoš, Urbanec, Slavík, Husák, Pastor, Dundáček, Rudl – Sikora, Hudeček, Gřeš – Szturc, Hlinka, Obdržálek – Kanko, Zdeněk, Káňa – Nejezchleb, Jáchym, Špaček.
HC Slovan Ústí nad Labem: Brízgala – Müller, Smetana, Brož, Krejčí, Veber, Hes, Zukal – Kružík, Grim, Havel – Kordule, Vildumetz, Maršoun – Filip, Pšenička, Svoboda – Dörner, Bláha.

Skóre utkání otevřeli oproti všem papírovým předpokladům hosté. Již po minutě a šestnácti vteřinách využil po Havlově asistenci přesilovou hru Tomáš Pšenička. V páté minutě mohlo být srovnáno. Gřeš s Hudečkem ale jak dílem smůly, tak i dílem dobré práce hostující obrany ve své společné šanci neuspěli. Domácí tým následně přežil oslabení a o chvíli později dokázal vyrovnat v průběhu své přesilovky. V čase 10:52, tři vteřiny před koncem vyloučení Jana Grima, vypálil od modré čáry Patrik Urbanec a puk se zastavil až o síť Brizgalovy svatyně. A už na konci třinácté minuty mohl jít domácí celek do vedení. Po střele Zdeňka si nejen celý stadion, ale ani gólman Brizgala nebyl jistý, kde se kus černé pryže zrovna nalézá. Ukázalo se ale, že byl pod betony ústeckého gólmana a skóre se tak nakonec neposouvalo. Minutu a dvaadvacet vteřin před první sirénou se už ale RT TORAX ARENA rozjásala. Bohužel ale jen na chvíli. Po závaru v ústeckém brankovišti dosáhl gólu Marek Špaček. Problém však spočíval v tom, že rozhodčí již předtím zapískal, a tak remízový stav pokračoval i nadále. A pokračoval až do konce první třetiny. Týmy se tak rozloučily za nerozhodného stavu.

Zatímco první část byla z pohledu domácích pouze takovou zahřívací, v té druhé již naplno ukázali své hokejové umění. A i když na konci třiadvacáté minuty šli do oslabení, mohli se už po půlminutě radovat z vedoucí branky. Petr Kanko se ujal puku, najel si až do útočné třetiny a zpoza kruhů propálil zjevně překvapeného Brizgalu – 2:1. Následně Ostravané přežili dvojnásobné oslabení a při hře pěti proti pěti udeřili potřetí. V čase 27:24 se v nepřehledné situaci nejlépe zorientoval Marek Špaček a dopravil kotouč za záda ústeckého gólmana -3:1. A domácí neměli stále dost. Dvě minuty a třicet osm vteřin před druhou sirénou využil další přesilovku Marek Špaček a svým druhým gólem v zápase zvýšil na 4:1. Skvělou porubskou třetinu potom v čase 39:22 zakončil Roman Szturc, který nasměroval puk přesně k Brizgalově pravé tyči. Skóre po druhé třetině: Poruba 5 – Ústí nad Labem 1.

Po dvou odehraných třetinách už bylo o výsledku více méně rozhodnuto, a tak se ta třetí dohrávala spíše jen z povinnosti. A tomu odpovídal i obraz hry. To ale neznamenalo, že by si domácí fanoušci v poslední části nemohli zakřičet “GÓL!“. O to, aby se tak stalo, se v čase 46:53 postaral Richard Nejezchleb, kterému po své nádherné technické akci přihrál Tomáš Jáchym. A gól padl i na druhé straně. Krátce po gólu na 6:1 šli totiž Ostravané do tří a toho po Kružíkově přihrávce využil Matyáš Svoboda. To už ale bylo opravdu vše. Posledních deset minut se odehrálo v poklidu, celek složený Milošem Holaněm a Markem Pavlačkou si tak připsal na své konto důležité tři body, které se budou hodit v následujících bojích o první osmičku. Hosté ze severu Čech zůstali se svými čtrnácti body na čtrnácté příčce.

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba 2011): První zápas po pauze je plný očekávání, kdy se hráči dostanou do tempa. Náš plán na úvod byl úplně jiný, než jsme předpokládali. Chtěli jsme jít první do vedení a určovat tempo hry. Místo toho přišla přesilovka hostů, z které rychle dali gól. První třetina z naší strany nevypadala ideálně. V druhé části jsme zrychlili a změnili jsme obraz hry. Následné vstřelené čtyři góly nás dostaly do pohody a už jsme si zápas pomalu hlídali. V poslední periodě už jsme hráli efektivně, neboť jsme potřebovali ušetřit síly na zítřejší zápas proti Nitře. Situace, které špatně vyřešila obrana, tak dokázal vychytat výborným výkonem Daniel Dolejš. Za to mu patří velké díky a děkuji hráčům za další tři body.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): Utkání jsme měli dobře rozehrané a dostali jsme kupodivu dost přesilovek. První přesilová hra byla využita a ty další už ne. O výhře domácích rozhodla druhá třetina. Hráli jsme další početní převahu, ale inkasovali jsme v oslabení. Neproměnili jsme šanci pěti proti třem a následně Poruba dala další branku. Od té doby byli Porubští lepší, přehráli nás a zápas si už pohlídali.