Poslední přípravák dorostu byl stíhací jízda. Na vyrovnání zbylo ve Werk Areně málo času

08.09.2022, Gabriela Juříková

Odvetné utkání ve čtvrtek 8. září ve Werk Areně bylo posledním přípravným zápasem před ostrým startem Extraligy dorostu, který začne přesně za týden na stejném ledě. Poruští dorostenci chtěli zopakovat domácí výhru 5:2, jenže Oceláři byli rozhodně proti. Do 29. minuty nasázeli Porubanům tři góly. Poté se karta brankového úspěchu otočila. Dorostenci RT TORAX velmi rychle odpověděli a na rozdíl jediné branky utkání zdramatizovali na konci 59. minuty. Poté sáhl trenér Moravec ke hře bez brankáře, ale soupeřovu obranu se porubským dorostencům už v tak krátkém čase nepodařilo překonat a odjeli s prohrou 2:3. Za týden, 15. září, si utkání oba soupeři zopakují, ovšem to už bude o extraligové body.

Přípravné zápasy dorostu - přát. čt 8.9.17:30
HC Oceláři Třinec
3:2(2:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Švančara (Holub), 15. Urbánek (Zielinský), 29. Rybnikár (Zielinský) – 30. Žídek, 59. Zachariasz. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0. 3:2.
HC Oceláři Třinec: Skácel – Mrdka, Dravecký, Solowski, Holub, Byrtus, Cmiel, Bláha, Zielinský – Pohludka, Rybnikár, Weis, Barna, Švančara, Granečný, Hladonik, Sajdok, Urbánek, Mikula, Ostřížek, Hebar
HC RT TORAX Poruba: Turoň (30. S. Sobol) – Bodnár, Jeřábek, Stasiuk, F. Veselý, Dragon, Bortoli Gebauer – Hanselka, Zachariasz, Hlaváč, Koyda, Jevtiekhov, Skorochod, Vehovský, Indrst, M. Veselý, Foltýn, Žídek