Porubští junioři dokázali v závěru zápas otočit a připsali si tak proti Vsetínu výhru 4:2

18.08.2021, Patrik Rošič

Dne 18. srpna pokračovala příprava juniorů dalším utkáním. Tentokrát do mrazivé Kooperativa arény zavítali vsetínští junioři. Hodně vyrovnaný zápas poznal rozuzlení až v závěrečných minutách, kdy Poruba dokázala v 57. minutě otočit stav střetnutí a následným gólem do prázdné svatyně výhru potvrdit. Velký podíl na výhře nese na svých zádech Max Kotrba, který vstřelil dva góly.

Přípravné zápasy juniorů - přát. st 18.8.15:15
4:2(0:0, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 37. Kotrba (Fornál), 42. Kotrba (Koudelný, Ludvík), 57. Koudelný (Hlaváč, Ludvík), 60. Hlaváč – 35. Janíček, 39. Veselý (Jurek). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Černý, Ludvík, Kalina, Macias, Fišara, Mrozek, Kelnar – Kotrba, Koudelný, Fornál, Halata, Žák, Mikula, Urbančík, Zelinka, Jánoš, Prokeš, Hlaváč
VHK ROBE Vsetín: Růžička – Houser, Mojžíš, Macík, Machů, Prčík, Čapka, Mikula – Matějíček, Broža, Vrána, Bachánek, Veselý, Janíček, Jurek, Bednařík, Maštalíř, Sopek, Kopřiva

První třetina přinesla vyrovnaný hokej a oba brankáři chytili každý pokus, který na ně letěl. Tím pádem se v úvodní periodě stav utkání nijak nezměnil. V druhé části hry už branky padaly. Nejprve otevřel střelecký účet zápasu Martin Janíček. Na to však dokázal rychle odpovědět domácí Max Kotrba. Před druhou sirénou si stihli vzít hosté své vedení zpět. Druhou branku Vsetína vsítil Matyáš Veselý. V poslední tercii sázeli góly do branky pouze hráči HC RT TORAX. Nejprve vyrovnal ve 42. minutě svou druhou brankou Max Kotrba, aby necelé čtyři minuty před závěrečnou sirénou upravil na 3:2 Jakub Koudelný. Při power-play Vsetína se ještě trefil do prázdné klece Filip Hlaváč. Porubští junioři tak zvítězili v docela vyrovnaném utkání 4:2.