Porubští dorostenci slaví první vítězství, sedmigólovou jízdu na Hané řídil Hlaváč

03.10.2019, Romana Opatová

Sedmička přinesla porubskému dorostu štěstí a to hned dvakrát. V sedmém kole ELIOD Extraligy vyhrál 7:1 na ledě Kohoutů, kde se poprvé musel obejít bez lodivoda na střídačce. Trenéři Karel Suchánek a Marek Pavlačka zastoupili Davida Moravce skvěle a výkonnostně zvedající se tým dokoučovali k prvním bodům, k prvnímu vítězství. Na výhře 7:1 se podílel hattrickem Filip Hlaváč a dvěma góly Jakub Koudelný. Trefil se i kapitán Kacper Macias a Matěj Halata. Další kolo je na programu v sobotu 5. října. Do Poruby přijede Vsetín.

ELIOD Extraliga dorostu - Východ - 7.kolo čt 3.10.18:00
HC Olomouc
1:7(1:1, 0:3, 0:3)
Branky a nahrávky: 20. Zelinka – 10. Hlaváč (Černý, Stibor), 33. Hlaváč (Ślusarczyk, Kosina), 39. Halata (Chovanec), 40. Hlaváč (Ślusarczyk), 47. Macias Kac. (Černý), 48. Koudelný (Stodůlka, Lambert), 51. Koudelný (Stodůlka, Lambert). Rozhodčí: Sedlák – Šimčík, Lounová. Vyloučení: 3:2, navíc Havel (OLO) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:7.
HC Olomouc: Špunar (48. Hořejší) – Nesvadba, Přecechtěl, Mudrák, Stratil, Pekr, Radová, Holcman, Přidal Š. – Havel, Zelinka, Václavský, Přidal L., Lajoš, Macháč, Fasner, Ševčík, Prísažný, Ruda
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Macias Kac., Gelnar, Černý, Kosina, Križ, Borkovec, Bechný – Ślusarczyk, Hlaváč, Stibor – Macias Krz., Halata, Chovanec – Koudelný, Lambert, Stodůlka

Úvod zápasu vyšel lépe porubskému týmu, byli celkově aktivnější a v 10. minutě se přesně mířenou střelou Filipa Hlaváče dostali do vedení – 0:1. Následovala početní výhoda domácích, kterou tým RT TORAX ubránil a herně se následně oba týmy vyrovnaly. V 18. minutě se Poruba mohla dostat do dvou brankového vedení po chybě domácího Havla, gólové šanci ale na poslední chvíli vypíchnutím kotouče od týmu Poruby zabránil. V poslední minutě se zaradovali domácí po nenápadné střele z kruhu Ladislava Zelinky a stav se srovnal na 1:1. Dvacet vteřin před koncem třetiny se ještě dostal do šance Ślusarczyk, jeho dorážka ale bránu minula.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí a četné úvodní akce musel likvidovat pozorný brankář Slíž. Po tomto tlaku následovala série zakázaných uvolnění na obou stranách, skóre zápasu se ale nijak neměnilo. V druhé polovině třetiny se opět dlouho hrálo v obranném pásmu hostí, tlak Olomouce Porubané přečkali a naopak v 33. minutě svým druhým gólem poslal RT TORAX do vedení Filip Hlaváč – 1:2. Domácí se svou aktivitou snažili donutit porubský tým k chybě, ta naštěstí nepřišla a v 39. minutě po jednom z protiútoku Matěj Halata navýšil vedení již na dvoubrankový rozdíl. HC Olomouc se nestačila z tohoto gólu otřepat, když po minutě hry z prostoru mezikruží schoval střelu za hráče Filip Hlaváč a puk zaplul do sítě u druhé tyče. Hattrick byl na světě! Stav utkání se tak ke konci třetiny zastavil na 1:4 pro hostující tým.

Úvodní minuty poslední třetiny patřily hostům a domácím tam ukrajovali časový prostor na korekci zápasu. Olomoučtí Kohouti tak poprvé ohrozili brankáře Slíže až v 46. minutě, zlikvidování střely mu však nečinilo žádné větší potíže. V 47. minutě nabídla Olomouc hostům přesilovou hru a ti ji náležitě využili. Kacper Macias svou střelou od modré změnil stav na 1:5. A tak jako v minulém dějství po minutě dění přidali porubští další gól. Tentokráte střílel Jakub Koudelný a za stavu 1:6 donutil domácího brankáře Špunara opustit bránu. Než se nastoupivší brankář Hořejší rozkoukal, tak v 51. minutě nezastavitelná Poruba vstřelila sedmý gól, podruhé se trefoval Jakub Koudelný. V další části hry následovaly na obou stranách přesilové hry za menší tresty. Ani jedna nebyla využita. Do konce zápasu se již skóre nezměnilo a RT TORAX zaslouženě vyhrál vysoko 7:1, takže získal první body soutěži. Při děkování za hru nezůstaly u Adama Havla emoce v klidu a za komentování práce hlavního rozhodčího dostal dodatečně osobní trest.