Porubskou pevnost dobyly Litoměřice, RT TORAX poprvé v sezoně nedal gól

12.10.2019, Redakce

Porubští hokejisté vyšli poprvé v sezoně před svými fanoušky bodově i brankově naprázdno. Po debaklu 3:8 z Chomutova se museli sklonit i výborně hrajícím Litoměřicím, kterým podlehli vysoko 0:6. RT TORAX má po skvělém startu o čem přemýšlet, poslední dva zápasy nezvládl při hrozivém skóre 3:14. Přesto mu dál patří skvělá druhá příčka v tabulce.

CHANCE LIGA - 13.kolo so 12.10.17:00
HC Stadion Litoměřice
0:6(0:2, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 10. Voženílek, 17. M. Beran (Jánský, Střondala), 36. Šalda (Korkiakoski, Voženílek), 40. Jánský (Střondala, M. Beran), 51. Jánský (Strejček, Přikryl), 56. Jícha (Voženílek). Rozhodčí: Doležal, Kopeček – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 12:11. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 659. Střely na branku: 29:29. Průběh utkání: 0:6.
HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán – Husák, Slavík, Dundáček, Dluhoš, Pastor, Bodák, Rudl – Sikora, Zdeněk, Svačina – Nejezchleb, Jáchym, Kanko – Toman, Hudeček, Gřeš – Káňa, Hlinka, Špaček.
HC Stadion Litoměřice: A. Beran – Šalda, Dajčar, Mlčák, Strejček, Marcel, Klejna, Kukla – Voženílek, Jícha, M. Kadlec – M. Beran, Střondala, Jánský – Šik, Přikryl, Korkiakoski – Grim, Štohanzl, Kangas.

První minuty zápasu nabídly vyrovnanou hru, bojovalo se na obou stranách ledové plochy. V desáté minutě ale litoměřický Daniel Voženílek obkroužil Foltánovu bránu a protlačil puk až do porubské sítě. RT TORAX byl po obdržené brance střelecky aktivní. K úspěchu to ale nevedlo, ba naopak. Další gól Litoměřic následoval po sedmi minutách. Poruba ve středním pásmu ztratila kotouč, Peter Jánský našel najíždějícího Matěje Berana a ten se po nenápadné střele mohl radovat. Úvodní perioda tak skončila rozdílem 0:2.

Po přestávce se ostravští hráči vytrvale drali před soupeřovu bránu. Gólmana Adama Berana prověřili Petr Kanko, Vladimír Svačina i Jan Káňa. Kýžené ovoce však tato útočná snaha nepřinášela. Když pak v pětatřicáté minutě zamířil na trestnou lavici Marek Sikora, Litoměřičtí nezaváhali. Využili početní převahy a zaparkovali v útočném pásmu. Po zhruba půlminutě mohli zvedat ruce nad hlavy, Radim Šalda propálil bezmocného Foltána a zvýšil skóre na 0:3.

Chvíli po Šaldově brance šla Poruba znovu do oslabení. Marek Špaček pykal za napadení a hosté cítili další příležitost. A i když přesilovku nevyužili, dál vytvářeli ofenzivní nápor. Ve čtyřicáté minutě navíc Porubští nechali příliš volného prostoru ve středu hřiště. Peter Jánský tuto chybu potrestal a poslal puk mezi Foltánovy betony. Litoměřice tak šly do kabin už s čtyřbrankovým náskokem.

Poslední část utkání už žádný nečekaný zvrat nepřinesla. Litoměřice nemusely nikam spěchat a čekaly na případnou příležitost. Ta se jim nabídla v čase 50:25. Jan Strejček nasměroval kotouč k Peterovi Jánskému a ten jeho přihrávkou nepohrdl. Stav vzrostl na 0:5. Zaskočená Poruba již nedokázala reagovat. O pět minut později Josef Jícha v oslabení překvapil domácí obranu a vystřelil do horního rohu Foltánovy brány. RT TORAX tak poprvé v sezoně prohrál na domácím ledě, a to rovnou rozdílem 0:6.

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba 2011): Těžce se mi ten zápas hodnotí. Nedali jsme gól, a i kdybychom hráli čtvrtou třetinu, tak nám nebylo přáno. Dali jsme tyčku a na začátku zápasu jsme měli dvě tutové šance. Naše skóre za poslední dva zápasy je katastrofální. Čtrnáct branek dostat není normální. Myslím si, že mužstvo si musí hrábnout hluboko do svědomí. Nezbývá nám nic jiného než zase tvrdě pracovat, protože soutěž jde v rychlém sledu a když zaspíme, tak nás to může hodně mrzet. Boj o prvních osm míst se začíná vyrovnávat a jak jsme rychle vyletěli nahoru, tak můžeme spadnout dolů. Tohle je veliké varování pro kabinu, protože takhle se nedá pokračovat.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): Jsme velice rádi, že si odvážíme tři body. Výsledek byl jednoznačný, ale hra tak nevypadala. Hráli jsme dobře do defenzívy a byli jsme efektivní v koncovce, takže v tom jsme byli lepší než soupeř. Jinak hra byla opticky vyrovnaná.