Porubě se proti slovenským extraligovým týmům daří, po Martinu si vyšlápla i na Žilinu

03.09.2013, Redakce

Porubští hokejisté zajížděli ke svému předposlednímu vystoupení v rámci přípravy na novou sezonu na led zahraničního, avšak nedalekého, soupeře – slovenské Žiliny. Extraligový protivník byl velkým favoritem duelu, ale RT TORAX už měl za sebou skalp Martina a vyšlápnout si chtěl také na Žilinu. Vlci sice byli aktivnějším a hokejovějším týmem, ale na straně Poruby zase hrála prim maximální bojovnost. Svěřenci trenéra Sršně si vypracovali dvoubrankový náskok, který sice domácí dokázali smazat, ale poslední slovo měli hosté, kterým trefil výhru dvě minuty před koncem obránce Jakub Peslar. U všech tří branek byl Jan Chaloupka. Generálkou na ligu bude pro RT TORAX čtvrteční bitva na ledě prvoligového Havířova.

2. liga – přípravné zápasy - přát. út 3.9.17:30
MsHK Žilina
2:3(0:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 40. Jarab (Rúfus), 52. Rúfus (Novák, Linet) – 6. Zachar (Chaloupka, Slavík), 28. Chaloupka, 58. Peslar (Chaloupka, Pavlačka). Rozhodčí: Štefík – Lajčiak, Hronský. Vyloučení: 5:9, navíc Drevenák (ŽIL) 5 min. + OK, Prokop 5 min. + OK a Buček (oba POR) OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 69. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
MsHK Žilina: Laco – Ostrčil, Bajaník, Trefný, Rúfus, Dlouhý, Leško, Špila – Dornič, Kalla, Novák – Varga, Linet, Macejka – Čavrk, Videlka, Drevenák – Valášek, Jarab, Kropáč - Lipovský.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Slavík, Wolf, Peslar, Javín, Šindelář, Prokop, Vajda – Piják, Zuber, Krayzel, Kysučan, Pavlačka, Král, Sedlář, Chaloupka, Zachar, Buček.

Předposlední přípravný zápas byl ve znamení zajížďky za východní hranice, kde na Porubu čekali natěšení hráči MsHK DOXXbet Žilina. Především útočné duo první pětky Macejka – Varga, které od prvních vteřin dosti zatápělo před Tihlářem. Ale kupodivu to byli hostující hráči, kteří zvedali ruce nad hlavu poprvé, David Zachar zakončil půvabnou akci dvou na jednoho za Lacova záda po Chaloupkově vybídnutí. Srovnáno mohlo být vzápětí, ale Čavrk ležícího Tihláře nepřelstil. A když i Novák nadvakrát nepřelstil porubský beton v kase, do kabin šli radostnější hosté.

Vedení hostů se domácí Žilině rozhodně nelíbilo. Ve 21. minutě sice z otočky ještě zakončoval Krayzel, ale poté převzali Žilinští otěže mače a mírnou technickou převahu dávali jasně najevo. Drevenák ale v úniku nezakončil, Varga mířil do lapačky a řada jiných akcí končila právě u výborného Tihláře. Za Porubu se výborně prezentoval Piják dvěma individuálními akcemi, ale obě ztroskotaly na brankáři domácích. A co více – v oslabení vypíchl touš Jan Chaloupka, obdobně jako Vaněk v Novém Jičíně proplul celým kolbištěm a zakončil u levé tyče Lacovy brány. Minutu před druhou sirénou dokonce nastřelil tyč, a jak říká staré klišé nedáš, dostaneš, pět vteřin před koncem prostřední části korigoval na 1:2 domácí Patrik Jarab vpádem do kasy prakticky i s pukem.

Posledních dvacet minut domácí za notné podpory přesilových her vyvíjeli finální nápor. Linet si pohrál s porubskou obranou, ale finální zakončení už narazilo na brankáře. V 52. minutě se snaha vyplatila a bylo srovnáno. Igor Rúfus vypálil od modré projektil, na který byl Tihlář už krátký. Tlak domácích sílil, Novák s Macejkou rozebrali porubské hráče v brankovišti, ale ti se nevzdávali a vleže, vsedě, v podřepu gólu zabránili. A když se Drevenák pustil do pěstního souboje s Prokopem, každý čekal na finální hvizd a prodloužení. Ale... Ale to by nesměl houževnatý Jakub Peslar na modré napřáhnout a trefit víko Lacovy brány – 2:3. Domácí odvolali na poslední dvě minuty brankáře, hráli přesilovku 6 na 4, poté i 6 na 3, ale na výbornou práci porubské obrany nevyzráli. Poruba tak odváží druhý letošní skalp slovenského extraligisty.