Poruba v omlazené sestavě Zubry nezaskočila, Přerov pěti góly potvrdil roli favorita

04.08.2017, René Chyla

Porubští hokejisté nastoupili do prvního přípravného duelu s omlazeným kádrem, z něhož ještě většina jmen bude o své místo v sestavě bojovat. RT TORAX sice po první třetině prohrával 0:2, ve druhé dvacetiminutovce ale měli několik příležitostí, všechny však pochytala dvojice Huf – Šimonů. Zubři tak pokračovali v palbě po druhé přestávce, v padesáté minutě vedli dokonce o čtyři branky, když pak to konečně přišlo. Marek Slavík dělovkou od modré propálil vše, co mu stálo v cestě, a rozjásal tak značně skleslé publikum. Definitivum za přerovským vítězstvím přidal o minutu později dvoubrankový Jakub Šlahař, který zužitkoval dvě parádní nahrávky Jana Bergera a rozhodl o tom, že Zubři si na svého přemožitele v přípravě budou moci ještě počkat.

2. liga - přípravné zápasy - přát. pá 4.8.17:30
HC ZUBR Přerov
1:5(0:2, 0:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 53. Slavík (Peslar) – 7. Návratil (Goiš), 12. Fryšara (Gazda, Padrnos), 44. Berger (TS), 50. Šlahař (Berger, Koblar), 54. Šlahař (Berger, Metelka). Rozhodčí: Mikula – Janda L., Moravec. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 244. Střely na branku: 17:33. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (od 32. Pútec) – Dresler, Niko, Peslar, Slavík, Puškár, Bail, Vostárek, Bail – Gelnar, Schwarz, Ollender – Stejskal, Škoda, Chomič – Kuncek, Ballner, Zachar
HC ZUBR Přerov: Huf (od 32. Šimonů) – Malina, Adamík, Padrnos, Gazda, Furch, Běhal, Zbořil, Metelka – Koblar, Berger, Dvořák – Fryšara, Václavek, Gago – Goiš, Šlahař, Navrátil – Tomaník, Š. Kratochvíl

Jakub Šlahař (PŘE) (2+0)
Jan Berger (PŘE) (1+2)
Jan Václavek (PŘE) (0+0)

Převaha Zubrů od první minuty

Přerovští hokejisté začali proti oslabenému celku Poruby, kteří do zápasu nenasadili svá největší esa, o poznání aktivněji. Už ve druhé minutě nebezpečně před Kůdelovou brankou dorážel Jan Václavek, nová akvizice v porubském brankovišti si ale bez větších potíží poradila. RT TORAX mohl jít do vedení v nabídnuté přesilovce, tu ale nezvládl a sám dokonce inkasoval. Jiří Goiš vyslal do úniku Jakuba Navrátila, který upláchl ostravským bekům a střelou pod lapačku otevřel gólový účet večera – 0:1. Zubři na rozdíl od domácích svou premiérovou početní převahu využili. Daniel Gazda sice dělovkou provětral pouze Kůdelův beton, dorážka Štěpána Fryšary si však cestu za brankovou čáru našla velmi lehce – 0:2.

Bezbranková prostřední dvacetiminutovka, střídání gólmanů

Ostravané se po přestávce osmělili, nicméně veškerá snaha končila na Danielu Hufovi, jenž si připsal nemalý počet jistých zákroků. Za domácí se náznakem povedené akce prezentoval Samuel Ollender, přerovskou klec ale po výpadu kolem pravého mantinelu neohrozil. V přerovských barvách vynikal zejména Jan Václavek, jenž porubským bekům několikrát pořádně zatopil, žádná z jeho šancí ale kýžený úspěch nepřinesla. V polovině základní hrací doby dostali šanci také náhradní gólmani, Peter Pútec tak vystřídal v porubské kleci Hynka Kůdelu.

Trestné střílení Bergra, Slavíkova dělovka a Šlahařova přesnost

Proti Porubě bylo ve 44. minutě nařízeno trestné střílení. K němu se postavil přerovský forvard Jan Berger, jenž se střelou k pravé tyči Pútcovy svatyně nemýlil – 0:3. V osmačtyřicáté minutě mohli hosté přidat již čtvrtou branku, když Jakub Šlahař mířil po Pútcově vyjetí již do prázdné branky, tu ale trestuhodně snad ze dvou metrů minul. Čtvrtý trest přišel ale o chvíli později. Jan Berger našel parádně na levém kruhu Jakuba Šlahaře, který pod víko nedal porubskému gólmanovi žádnou šanci – 0:4. Porubští fandové se dočkali první trefy v nové sezoně v 53. minutě, kdy na modré čáře napřáhl Marek Slavík, který dělovkou rozvlnil síť k levé tyči – 1:4. Ostravská radost ale netrvala ani minutu. Jan Berger nahrával z pravého kruhu na opačnou stranu Jakubu Šlahařovi, který měl před sebou již jen odkrytou branku – 1:5.

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba 2011): Byl to klasický první zápas, v tomto utkání ale dostali přednost kluci, kteří stále ještě bojují o místo v sestavě. Čtyři góly jsme inkasovali po hrubých individuálních chybách, nicméně bylo tam plno mladých kluků, takže výkon bych hned po prvním zápase určitě nerad hodnotil. Musím ale uznat, že byly tam i velmi pěkné chvilky.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Stejně jako soupeř jsme nenastoupili v kompletním složení. Do utkání jsme šli z plné přípravy a přenesli jsme do něj některé věci z tréninku. Dobře nám zachytali oba gólmani a celkově si myslím, že duel splnil svůj účel.