Poruba si v Šumperku zastřílela! Po čtvrté výhře v řadě se vrací do čela tabulky

15.10.2022, Pavlína Vítková

Poruba ve 12. kole Chance ligy zajížděla na led Šumperka, kde vyzvala místní Draky. A od startu utkání bylo patrné, že si Ostravané přijeli pro body. Hned v úvodních minutách si vypracovali vedení, které až do konce nepustili.

CHANCE LIGA - 12.kolo so 15.10.17:00
DRACI PARS ŠUMPERK
2:5(0:3, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 42. Bartoš (Žálčík, Kunst), 52. Čermák (Křemen, Kadeřávek) – 4. Šlahař (Pšurný, Urbanec), 5. Šoustal, 12. Berisha (Šlahař, Klimíček), 23. Berisha (Vildumetz, Klimíček), 41. Střondala. Rozhodčí: Kostourek, Koziol – Roischel, Pěkný. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 910. Střely na branku: 24:40. Průběh utkání: 0:5, 2:5.
DRACI PARS ŠUMPERK: Lackovič (5. Hamalčík) – Drtil, Dudycha, Kadeřávek, Eliáš, Hrachovský, Kunst – Průžek, Bartoš, Žálčík – Vachutka, Šuhaj, Jelínek – Svoboda, Motloch, Bernat – Horký, Čermák, Křemen.
HC RT TORAX Poruba 2011: Bláha – Klimíček, Lemcke, Urbanec, Voráček, Sedlák, Krenželok, Mlčák – Šlahař, Pšurný, Berisha – Vildumetz, Toman, Střondala – Gřeš, Vachovec, Šoustal – Brodek, Pavlík, Häring.

První třetina patřila jednoznačně Porubě. Už na začátku čtvrté minuty se po asistenci Romana Pšurného trefil Jakub Šlahař a otevřel tak skóre utkání. O minutu a půl později už ovšem Ostravané slavili znovu. Tentokrát zásluhou Tomáše Šoustala, který vyslal kotouč mezi Lackovičovy betony a zvýšil na 2:0. RT TORAX byl při chuti a tlačil se i nadále do útoku. A ve dvanácté minutě se díky tomu dočkal další branky. Třetí porubský gól přidal po teči Aaron Berisha. Oba celky si pak ještě otestovaly své přesilovky, stav už se ale před odchodem do kabin neměnil.

I prostřední část začala lépe pro Porubu. V čase 22:18 znovu přesně vypálil kanadský kanonýr Aaron Berisha a z šumperských tribun už se ozývaly peprné pokřiky a komentáře. Tempo zápasu pak ale trochu zvolnilo. Porubští si byli vědomi svého pohodlného náskoku a Draci vypadali poměrně bezradně. Asi největší šanci Šumperka měl na holi David Bartoš, Bláha byl nicméně pozorný. A ani žádný další porubský pokus se neujal. Na konci periody tedy platil stav 0:4.

Start poslední třetiny byl takřka jako přes kopírák. Poruba opět úřadovala. V čase 40:41 uspěl nadvakrát Vojtěch Střondala a přidal branku s pořadovým číslem pět. Draci se ale přeci jen nějaké té gólové radosti dočkali. Na 1:5 po chvilce snížil David Bartoš a pokazil tak Bláhovi čisté konto. V čase 51:41 se pak sice prosadil i Patrik Čermák, to už ale domácím nestačilo. A nestačilo ani Jelínkovo neúspěšné trestné střílení. RT TORAX vyhrál rozdílem 5:2 a zapisuje další body.

Lukáš Majer (DRACI PARS ŠUMPERK): Pro nás se ten zápas nevyvíjel úplně dobře už od prvního střídání, kdy jsme se díky špatnému nahození dostali icingem hned k nám do pásma a nemohli jsme se z toho špatného startu vyhrabat. Určitě se na nás úvodní dva góly podepsali. Soupeř byl prostě produktivnější, efektivnější a silnější v zakončení. My jsme se dostávali zpátky do zápasu velmi těžce a v určitých fázích jsme to soupeřovi udělali hrozně málo nepříjemný. Měli jsme špatný vstupy do všech třetin a řekl bych, že Poruba celých šedesát minut zápas kontrolovala. My jsme určitým způsobem bojovali a zkusili jsme to nějak korigovat. V závěru jsme si vypracovali nějaké šance, ale to bohužel nestačilo. Jednoznačně jsme měli a také jsme chtěli navázat na předešlé vítězné zápasy jakýmkoliv způsobem, nicméně spousta špatných rozhodnutí nás dnes stála body.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Byl to pro nás těžký zápas. Tady v Šumperku se hraje vždy těžce a body se tu lehce ztrácí. Měli jsme dobrý nástup do utkání, kdy jsme vedli 4:0 a měli jsme ještě hodně šancí, ale bohužel jsme je nedali. Tu třetí třetinu jsme si chtěli už pohlídat, nicméně dostali jsme jeden gól a potom ještě druhý. Nakonec jsme to však ustáli. Šumperk je mladý tým, který hodně bruslí a je nepříjemný. Takže dobré tři body ze Šumperku.