Poruba si v Orlové otevřela střelnici, vysoké vítězství 9:2 režírovali Vrána s Vaňkem

01.02.2014, Redakce

S jasným cílem potvrdit středeční zlepšený výkon zajížděli porubští hokejisté na led nedaleké Orlové. Zpočátku to však na hladký tříbodový zisk vůbec nevypadalo. Houževnatí Orli se dvakrát ujali vedení a ještě na konci druhého dějství drželi těsný náskok, pak ale dvěma trefami do šatny RT TORAX převážil pomyslné misky vah na svou stranu a závěrečnou dvacetiminutovku proměnil v parádní exhibici. Porubští byli při chuti a zdecimovanému sokovi stříleli gól za gólem, nakonec se jejich brankostroj zastavil až na čísle devět! Vysokou výhru 9:2 režírovali Lukáš Vrána s Rostislavem Vaňkem, kteří dohromady zaznamenali deset kanadských bodů, první jmenovaný se dokonce blýskl hattrickem!

2. liga - skupina Východ - 38.kolo so 1.2.17:00
HC Orlová
Branky a nahrávky: 10. Diviš (Mráz, Zientek), 17. Pavliš (Štefanka, Studený) – 16. Vrána (Vaněk), 39. Chaloupka (Pavlačka), 40. Vrána (Vaněk), 47. Slavík (Krayzel), 48. Vaněk (Vrána, Wolf), 54. Kilnar (Vrána, Vaněk), 55. Chaloupka (Zachar), 59. Vaněk (Kilnar), 60. Vrána (Sedlář). Rozhodčí: Czubaj – Vengřín R., Ganger. Vyloučení: 5:2, navíc Buček (POR) 5 min. + OK a Prokop (POR) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 299. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:9.
HC Orlová: Iláš (54. Urbánek) – Diviš, Szajter, Pavliš, Badžo, Studený, Grepl, Štefanka, Galgonek, Plášek, Hoďa, Mráz, Matějíček, Voznica, Sznapka, Hegegy, Zientek.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Puškár, Sedlář, Šindelář, Javín, Prokop, Slavík, Peslar, Wolf, Krayzel, Vaněk, Vrána, Seidler, Buček, Chaloupka, Pavlačka, Zachar, Kilnar.

Začátek zápasu ovlivnil Bučkův faul na Voznicu, který skončil v krvi a do utkání už nezasáhl. Stejně tak skončil duel pro faulujícího Bučka. Orli sice pětiminutovou početní výhodu nevyužili, skóre se ale měnilo o chvíli později. Po rychlé akci domácích předložil Mráz puk Janu Divišovi, který se neunáhlil a našel skulinku mezi Tihlářem a jeho horní tyčkou. Domácí branka nabudila a byli aktivnější.

Další gól měl na hokejce Pavliš, ten ale tváří v tvář hostujícímu gólmanovi neuspěl. Naopak udeřila Poruba. V početní výhodě sevřela Orlovou před Ilášem, kterého nechytatelnou střelou propálil Lukáš Vrána. Nerozhodný stav ale vydržel jen chvíli. Štefanka poslal přes brankoviště puk na Libora Pavliše a ten s pomocí Tihláře dostal puk za jeho záda.

Ve druhém dějství se hrálo dlouho bez šancí. Jednu výraznou ale nabídl ve vlastní přesilovce Orlové Tihlář, který nepřesně rozehrál za brankou a měl co dělat, aby zabránil Mrázovi ve skórování. Krátce na to hráli hosté další přesilovou hru a to už byli o poznání aktivnější. V obrovské šanci byl Krayzel, který měl před sebou poloodkrytou branku, jenže byl v záklonu a mířil mimo.

Když už se zdálo, že se druhá třetina dohraje bez branek, dostal se z ničeho nic před brankou k puku Jan Chaloupka, který už neměl těžkou pozici a srovnal. A s domácími bylo ještě hůř. O minutu později našel přesně Vaněk Lukáše Vránu, Iláš se nestihl přemístit a Poruba si do šaten odnesla jednogólové vedení.

Na začátku třetího dějství měl vyrovnání na hokejce Blatoň, proti němu ale zasáhl skvělý Tihlář. A tak se málem vyplnilo pořekadlo, že když nedáš, tak dostaneš. Sedlář si dokonce položil Iláše, jeho branku ale přestřelil. To však hosty nemuselo mrzet. Tvrdou ránu Marka Slavíka Iláš neviděl a Poruba vedla o dvě branky. To ale platilo jen chvíli. Před Ilášem se nejlépe zorientoval Rostislav Vaněk a zvýšil už na 5:2. Hned na to mohla Poruba ještě zvýšit, dlouhou dvojnásobnou přesilovku ale nevyužila. Přesto se opět měnilo skóre. Vaněk našel zpoza branky Aleše Kilnara a ten vyhnal Iláše z branky.

Místo něj nastoupil Urbánek, jenže ještě než se rozkoukal, překonal ho Jan Chaloupka. Když už si domácí mysleli, že nemůže být hůř, udeřili v závěru Porubští ještě dvakrát. Nejprve přesnou střelou zakončil Rostislav Vaněk a pár vteřin před koncem přetavil tlak v devátý gól Lukáš Vrána.

Ostatní výsledky 38. kola II. ligy – sk. Východ:

VSK Technika Brno – SHK Hodonín 3:7
LHK Jestřábi Prostějov – HC Bobři Valašské Meziříčí 6:3
HC Frýdek-Místek – HC Slezan Opava 4:5
VHK Vsetín – HC ZUBR Přerov 3:1
HC Lvi Břeclav – HC Nový Jičín 2:4

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Zápas pro nás nezačal šťastně, pětiminutové vyloučení nás trochu vykolejilo, ale ubránili jsme ho, přesto jsme hráli trochu laxně, až jsme dostali branku. Myslím si, že v závěru utkání jsme Orlovou přebruslili a bylo jen otázkou času, kolik to bude. Ve středu nás čeká Hodonín, se kterým jsme nesehráli špatné zápasy, ale bohužel jsme nedali góly, takže budeme nutit hráče, ať chodí do brány, protože nás jejich gólman dvakrát vyčapal a budeme se snažit uhrát nějaké body. Určitě to nebude jednoduché utkání, divácká kulisa bude výborná, což nabudí kluky a nabídne se nám kvalitní podívaná.