Poruba sedmi góly zničila v mlze Opavu a stejně jako Baník ovládla první slezské derby

17.09.2016, René Chyla

Můj dům, můj hrad? Ale kdepak! Tak tato fráze absolutně neplatí v letošních bojích mezi ostravskou Porubou a nedalekou Opavou. Zatímco přípravná utkání se slezským rivalem vždy končila těsným rozdílem, tak utkání druhého kola nabídlo hotovou kanonádu. Ačkoliv první třetina skončila smírně bez branek, v té druhé se s góly roztrhl pytel a Porubští vedli před poslední třetinou jasně 5:0. Závěrečná dvacetiminutovka byla stejně jako ta předchozí z domácí strany pouhý zmar a Ostravané drtivou výhrou 7:1 vyrovnali nejvyšší vítězství na ledě Opavy. Dvěma góly se blýskli Jan Puškár s Petrem Seidlerem.

2. liga - skupina Východ - 2 so 17.9.15:00
Hokejový klub Opava
1:7(0:0, 0:5, 1:2)
Branky a nahrávky: 59. Vítek (Wolf) – 23. Kafka, 24. Puškár (Sedlář, Slováček), 35. Kilnar (Seidler), 35. Vaněk (Slavík, Zachar), 37. Seidler (Slavík, Puzič), 48. Seidler (Puzič, Slavík), 58. Slováček (Flašar, Puškár). Rozhodčí: Fiala – Rychlý, Vengřín M. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 557. Střely na branku: 30:37. Průběh utkání: 0:7, 1:7.
Hokejový klub Opava: Šafránek (od 36. Wanecki) – Černý T., Holík, Galvas, Tůma, Mosler, Šindelář, Slavík D. – Wolf, Polok, Vítek – Rousek, Chalupa, Selingr – Herman, Pavelek, Černý L. – Svoboda, Štindl, Beneš
HC RT TORAX Poruba 2011: Čech – Slavík, Puzič – Tichý, Bail – Rudl, Adamík – Puškár, Flašar – Hudeček, Seidler, Kilnar – Ballner, Zachar, Vaněk – Jáchym, Kafka, Orság – Sedlář, Piecha, Slováček

Jan Puškár (POR) (2+0)
Petr Seidler (POR) (2+1)
Marek Slavík (POR) (0+3)

Bezbranková první třetina

Utkání začalo poměrně opatrně, jelikož žádný z týmů nechtěl jako první udělat chybu. Oba mančafty si totiž byly vědomy toho, že v přípravných zápasech vždy o vítězi rozhodoval první gól zápasu. Domácí fanoušky mohla zvednout ze sedadel až Šindelářova dělovka od modré, ta byla ale nakonec tečována a kotouč zamířil naštěstí pro Porubské těsně vedle pravé tyče. Dominik Kafka mohl při hře čtyři na čtyři otevřít skóre, nahrávka z pravé strany mu ale nesedla a porubský forvard zamířil trestuhodně mimo tři tyče. Ve větší tutovce se o chvíli později objevil i Aleš Kilnar, jenž mohl dorážet Hudečkovu střelu do prázdné kasy, v rozhodujícím momentě mu však puk sjel z čepele hole.

Smrtících 37 sekund na začátku druhé třetiny

Porubští na začátku druhé dvacetiminutovky ustáli další oslabení, aby krátce po ní mohli konečně jít do vedení. Dominik Kafka se prokličkoval až před brankoviště, odkud svým důrazem poslal kotouč k levé tyči – 0:1. Neuběhla ani minuta a RT TORAX vedl již o dvě branky. Poté, co neuspěl Ondřej Slováček, se k černému kusu pryže dostal Marek Sedlář, jenž zahlédl na levém kruhu osamoceného Jana Puškára, který vymetl pravý růžek Šafránkovy brány – 0:2. RT TORAX ale stále neměl dost.

Závěr v podání porubských dirigentů

Ve 35. minutě našel Petr Seidler od pravého mantinelu mezi kruhy Aleše Kilnara, jenž přesnou ranou zamířil nad Šafránovu vyrážečku – 0:3. O pár vteřin později Porubští udeřili v přesilovce. Slavíkovu dělovku dokázal tečovat v předbrankovém prostoru Rostislav Vaněk, který poslal puk do pravé části brány – 0:4. To bylo už pro hlavního kouče Opavy příliš a do brány tak musel Michal Wanecki. Další početní převaha a další gól. Marek Slavík přenechal kotouč Petru Seidlerovi, který obelstil ležícího Waneckiho a trefil se přesně mezi betony – 0:5.

Dvoubrankoví Seidler s Puškárem

Ve 48. minutě brankostroj hostů pokračoval. Ivan Puzič sice zprava Waneckiho nepřekonal, dorážka Petra Seidlera mezi betony však již svůj cíl našla – 0:6. Na druhé straně mohl alespoň čestný úspěch zaznamenat Kryštof Beneš, se svou střelou ale příliš váhal a Jakub Čech tak znovu vynikl. Tři minuty před koncem přidali Porubští sedmý hřebíček do opavské rakve. Patrik Flašar sice modré nastřelil pouze břevno, dorážka z předbrankového prostoru Jana Puškára však za záda Waneckiho již zamířila – 0:7. Jakub Čech přišel o čisté konto v čase 58:46. Petr Wolf v ten moment nahrával před branku Jakubu Vítkovi, který našel skulinku u pravé tyče – 1:7.

Pavel Hulva (Hokejový klub Opava): Zápas se hodnotí velmi složitě, neboť my jsme byli rovnocenným soupeřem pouze v první dvacetiminutovce. Absolutně jsme nezvládli začátek druhé třetiny, kdy jsme nevyužili přesilovky a sami dvakrát inkasovali. Tam se nám vše rozpadlo a ještě třikrát jsme dostali gól v oslabení. Jednalo se ale téměř o totožné branky z dorážek. Po první třetině nám odstoupil ze zápasu Petr Chalupa a jeho absence byla tak výrazná, že jsme my nebyli schopni jej nahradit. Každopádně musím ocenit kvalitu soupeře, v tomto zápase byli lepší.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Dle mého názoru jsme tento zápas po taktické stránce zvládli parádně, poučili jsme se z toho minulého utkání, kde jsme zbytečně byli nervózní. Hokej hrát umíme, nicméně musíme to také umět potvrdit a do každého zápasu jít s chladnou hlavou, což se v tomto utkání povedlo. Nemá cenu z toho ale dělat nějaké závěry, neboť sezona se teprve rozjíždí, takže je potřeba se soustředit na každé střídání a na každou třetinu. S výsledkem a předvedeným výkonem jsme spokojeni kromě asi pěti minut ve druhé třetině, kdy jsme začali zbytečně lítat a nechali se vylučovat. Naštěstí jsme ale neinkasovali a sami své šance proměnili.