Poruba opouští Chomutov s nepořízenou, čestný gól Pirátům vsítil Zdeněk

09.01.2020, Soňa Molatová

Štaci dvou zápasů v Čechách dnes Poruba završila na ledě chomutovských Pirátů. Začátek utkání byl podobný včerejšímu duelu s Litoměřicemi, kdy se domácí v úvodních minutách dostali do vedení. Ačkoliv měli Ostravané po zbytek zápasu mnoho gólových šancí, dokázali proměnit pouze jedinou z nich a do Slezska se tak vrací s nepořízenou.

CHANCE LIGA - 40.kolo čt 9.1.17:30
Piráti Chomutov
3:1(2:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Pitule (Stloukal, Piché), 19. Hlava (Stloukal, Pitule), 46. Lang (Rýgl, Suchý) – 42. Zdeněk (Husák, Nejezchleb). Rozhodčí: Souček, Hucl – Belko, Horažďovský. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1696. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Piráti Chomutov: Běhula – Rýgl, Žovinec, Blaha, Piché, Štochl, Lang, Havel – Rudovský, Suchý, Sklenář – Stloukal, Pitule, Hlava – Llewellyn, Svoboda, Tomica – Matyáš Svoboda, Koláček, Chrpa.
HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán – Urbanec, Krejčí, Husák, Slavík, Dundáček, Dluhoš, Šendera – Gřeš, Hlinka, Sikora – Nejezchleb, Zdeněk, Ďurač – Guman, Jáchym, Špaček – Brodek, Kanko, Ollender.

Úvodní minuty zápasu přinesly gólové příležitosti na obou stranách. Porubu ale brzy vytrestala nedisciplinovanost, kterou hlavní rozhodčí ocenil dvouminutovým trestem. Domácí vycítili perfektní příležitost, se kterou dokázali dobře naložit. Nejprve chomutovský Hlava dostal přihrávku přímo před branku, ale jeho tutovku skvěle vychytal Frederik Foltán. Jenže následná akce domácích, při které Tomáš Pitule tečoval perfektní střelu Petra Stloukala, už byla úspěšnější a Chomutov se ujal vedení. Nepříjemnou akci potom podnikl Llewellyn, který se rozjel za Foltánem a pokoušel se zakončit k bližší tyči. Strážce hostující svatyně si ovšem s jeho střelou poradil. Po pár minutách mohli Porubští vyrovnat. Na modré čáře práskl do puku Daniel Krejčí, jehož střelu ještě mohl usměrnit Sikora, ale puk trefil pouze brankovou konstrukci. V 15. minutě opět zahrozili domácí, když se chomutovský obránce Lang vydal s kotoučem k porubské kase, ale Foltán jeho možnost gólového navýšení s klidem zlikvidoval. Na druhé straně mohl pak vyrovnat Samuel Ollender, ale jeho šanci zmařil přesným zákrokem domácí brankář. Chvíli před první pauzou se pak Nicolas Hlava postaral o gól do šatny, když kotouč zasadil do porubské brány přesně pod víko.

Druhá třetina žádný gól nenabídla, ačkoliv si několik hezkých příležitostí Ostravané vytvořili. Dvě výrazné šance měl Petr Kanko, jehož houževnatost vždy dokázal zastavit gólman Běhula. Na druhé straně asi nejvýrazněji zkoušel prověřit Foltánovu pozornost útočník Petr Stloukal, ale jeho střele chyběla potřebná přesnost.

Krátce po začátku závěrečné periody využili hosté přesilovou hru. Porubský kapitán Jiří Zdeněk z levého kruhu přesně trefil chomutovskou bránu a zdálo se, že Ostravané jsou jen krůček od vyrovnání skóre. Jenže sotva po pár minutách Piráti opět odskočili svému soupeři na rozdíl tří branek. Obránce Viktor Lang se do puku opřel na modré a pořádnou dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě. Snížení měl na holi Marek Sikora, kterému před bránu rivala šikovně nahrával Gřeš, ale kotouč se do odkryté brány z hole urostlého útočníka záhadným způsobem nedostal. Do konce utkání už Porubští na soupeřova skvěle chytajícího gólmana recept nenašli a do Ostravy se tak vrací s nepořízenou.

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov): „Pro nás to bylo po zápasu s Vsetínem hodně těžké utkání. Soupeř měl houževnatý mladý tým. Ze začátku jsme hráli dobrý hokej, měli jsme šance, dali jsme dva góly, ale projevila se únava z utkání se Vsetínem. Na začátku třetí třetiny měl soupeř přesilovku a snížil. Poruba pak dále tlačila, ale my jsme se ubránili a pak v naší přesilovce jsme dali pojišťovací branku. Body zůstávají doma a my jedeme dál.“

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba 2011): „My máme velice náročný program. Za pět dnů hrajeme čtvrtý zápas, k tomu cestování, a navíc máme čtyři hráče ze základu zraněné. Začátek zápasu odpovídal naší momentální situaci, kdy se nám nedaří. Ve třetí minutě jsme udělali zbytečný faul v útočném pásmu a z přesilovky, na které jsem upozorňoval jsme dostali hned gól. Troufnu si říct, že rozhodla první třetina, kdy Chomutov šel do vedení 2:0. Celou dobu si výsledek hlídal. My jsme měli šance, dali jsme dokonce gól z přesilovky, což je pozitivní. Nicméně výsledky stále dotahujeme, což nás stojí spoustu sil. Na tři body to prostě nestačilo. Jedeme dál, musíme bojovat. Snažíme se od nějakého utkání odrazit, protože šňůra proher se nám natahuje.“