Poruba oplatila Frýdku-Místku nedávnou porážku a upevnila si druhou příčku tabulky

23.11.2013, Redakce

Porubští hokejisté v nové sezoně sbírají vítězství téměř jako houby po dešti a tradici neporušili ani v utkání s Frýdkem-Místkem, které mělo zvláštní nádech. Představily se v něm totiž prakticky dva domácí týmy. Ale navrch měl RT TORAX, který si už v první dvacetiminutovce vypracoval rozhodující náskok dvou branek. Frýdečtí sice v závěru nepříjemně dotahovali, ale zkušené mužstvo trenéra Tomáše Sršně už dokázalo výsledek pohlídat až do závěrečných vteřin. Porubští si tak opět upevnili druhou příčku druholigové tabulky a na konto si připsali čtvrtou výhru v řadě. O vítěznou trefu se nakonec postaral při vlastním oslabení Jan Chaloupka.

2. liga - skupina Východ - 21.kolo so 23.11.17:00
HC Frýdek-Místek
2:4(0:2, 0:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 41. Kolařík (Ovšák, Stránský), 58. Ivan (Stránský, Ovšák) – 10. Zachar (Vaněk), 14. Hruzík (Vrána), 45. Chaloupka (Pavlačka), 60. Vaněk (Chaloupka). Rozhodčí: Vaněk J. – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 269. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.
HC Frýdek-Místek: Kubáň – Ovšák, Čintala, Samiec, Ivan, Stránský, Krutil, Podešva, Slovák, Kopún, Mach, Měkýš, Gajda, Mach, Kolařík, Sluštík O., Gogolka, Sluštík J., Vacula.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Šindelář, Vajda, Javín, Prokop, Slavík, Hruzík – Kilnar, Zachar, Vaněk R. – Buček, Seidler, Vrána – Zuber, Pavlačka, Chaloupka.

Porubští hokejisté byli od úvodních minut aktivnějším týmem, ale přes pozornou frýdeckou obranu se jen těžko dokázali prosadit. Naopak na druhé straně mohli otevřít skóre "domácí", když se až před Gleicha natlačil Kolařík, ale porubský gólman jeho pokus dokázal vykopnout betonem. Zanedlouho už měl důvod k radosti RT TORAX, když Vaněk obkroužil klec a v předbrankovém prostoru našel nepokrytého Davida Zachara. Ten potvrdil svou pověst kanonýra a rychlou střelou nedal Kubáňovi prakticky žádnou šanci.

"Hosty" úvodní trefa nabudila a vytvořili si velký nápor. Ten brzy korunovali druhou brankou. Skvělou práci odvedl obránce Lukáš Hruzík, který projel prakticky celým kluzištěm jako nůž máslem a v závěru individuální akce ještě našel skulinu mezi betony frýdeckého gólmana. Pak předvedl šikovné ruce opět Zachar, který se zbavil několika hráčů soupeře, ale na Kubáně podruhé nevyzrál. Když v závěru neuspěl z bezprostřední blízkosti branky ani Vaněk, odcházela Poruba do kabin s pohodlným dvoubrankovým náskokem.

Ve druhé třetině sice pokračovala porubská aktivita, ale diváci sledovali vcelku nezáživný hokej. Až akce první útočné formace snesla vcelku přísnější měřítko. Na jejím konci našel Kilnar na brankovišti dobře postaveného Zachara, který poslal puk jen do připraveného Kubáně. Následně neuspěl z těžkého úhlu Kilnar a nepřesně mířil také Zuber. Na opačné straně se dostal Mach až před Gleicha, jenž musel v leže vytáhnout prapodivný, avšak účinný, zákrok. Frýdečtí měli v závěru třetiny k dispozici tři přesilovky, ale skóre se už neměnilo.

Až v úvodu závěrečné dvacetiminutovky se už Frýdek-Místek dočkal. Ovšák prokázal své zkušenosti a našel u levé tyče úplně volného Jana Kolaříka, který se v takových momentech nemýlí. "Domácí" měli následně k dispozici další přesilovku, v níž měl na holi vyrovnání Slovák, který netrefil brankový prostor. Naopak z rychlé protiakce se při vlastním oslabení prosadil Jan Chaloupka, který si najel do výhodné střelecké pozice a střelou k pravé tyči nedal Kubáňovi prakticky žádnou šanci.

Zdálo se, že je o vítězi rozhodnuto, jenže Frýdečtí dokázali zápas ještě pořádně zdramatizovat. Dvě minuty před třetí sirénou porubská obrana úplně zapomněla na Marka Ivana, který poslal touš přesně pod horní tyč Gleichovy klece. V napínavém závěru ještě "domácí" vyzkoušeli hru bez brankáře. Před Gleichem si dokázali vytvořit solidní závar, ale na kýžené vyrovnání nedosáhli. Naopak Rostislav Vaněk přidal pojistku do odkryté klece a Poruba se mohla radovat ze čtvrtého vítězství v řadě.

Ostatní výsledky 21. kola II. ligy – sk. Východ:

LHK Jestřábi Prostějov – VHK Vsetín 7:4
HC Nový Jičín – HC ZUBR Přerov 2:1
HC Lvi Břeclav – HC Orlová 1:2 sn.
HC Slezan Opava – VSK Technika Brno 5:0
HC Bobři Valašské Meziříčí – SHK Hodonín 3:2

Radim Nečas (HC Frýdek-Místek): Poruba sice byla po celé utkání hokejovějším týmem, ale rozhodující bylo, že jsme ji nechali po našich hrubých chybách odskočit do dvoubrankového vedení. Pak jsme sice v úvodu třetí třetiny vstřelili kontaktní gól, ale hned jsme po další chybě inkasovali. V závěru jsme ještě sahali alespoň po bodu, ale při hře bez brankáře se nám už nepovedlo dotlačit puk do branky.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Myslím si, že jsme do utkání nastoupili koncentrovaně a první třetinu sehráli téměř perfektně. Byli jsme nahoře, ale po zbytek utkání jsme hráli nezodpovědně, byli jsme zbytečně vylučovaní a kluci vůbec neplnili povinnosti. Se ziskem tří bodů můžeme být samozřejmě spokojeni, ale v naší hře máme skutečně co zlepšovat. Přijde mi, že někteří si na ledě vyloženě dělají, co chtějí. Takto se hrát nedá.