Poruba neudržela dvoubrankové vedení, Draci otočili čtyřmi góly v poslední třetině

08.02.2017, René Chyla

Bez Zachara, Ballnera, Kafky, Kaluži nebo Smrčky, zato s Rudlem, Slováčkem či Jáchymem. Sestava Poruby postrádala v Šumperku několik základních pilířů, nicméně další tři, kteří dlouho absentovali, se doléčili v pravý čas a nastoupili proti Drakům. RT TORAX po dvou třetinách vedl již 4:2 a pomalu kráčel k pátému vítězství v řadě. Domácí ale vstali z mrtvých, čtyřmi góly v posledních dvaceti minutách otočili a Poruba tak se Šumperkem prohrála počtvrté v sezoně.

2. liga - skupina Východ - 40.kolo st 8.2.18:00
DRACI PARS ŠUMPERK
6:4(0:1, 2:3, 4:0)
Branky a nahrávky: 24. Drtil (Sedlák, Vymazal), 25. Janota (Hroch, Sedláček), 44. Vymazal (Sedlák, Vachutka), 49. Vachutka (Sedlák, Matějka), 54. Vachutka (Matějka, Adam), 60. Vymazal (Fischer, Vachutka) – 17. Zdráhal (Illéš, Jáchym), 28. Illéš (Jáchym), 34. Rudl (Illéš, Zdráhal), 40. Seidler (Vaněk, Peslar). Rozhodčí: Netopil – Bubela, Zedník. Vyloučení: 4:6, navíc Adamík (POR) 5 min. + OK. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 650. Střely na branku: 32:29. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 6:4.
DRACI PARS ŠUMPERK: Kůdela – Adam, Sedlák, Řezáč, Fišera, Janota, Drtil, Ďurkáč – Matějka, Vymazal, Vachutka – Sedláček, Králík, Novosad – Ostřanský, Hroch, Fischer – Langr
HC RT TORAX Poruba 2011: Čech – Slavík, Dresler, Puzič, Peslar, Adamík (od 23. Flašar), Rudl – Zdráhal, Jáchym, Illéš – Piecha, Slováček, Orság – Vaněk, Sedlář, Seidler

Jakub Illéš (POR) (1+2)
Daniel Vachutka (ŠUM) (2+2)
Patrik Zdráhal (POR) (1+1)

Illéšova příležitost, Sedlářova tutovka či dorážka Zdráhala

Porubští hokejisté začali skvěle. Už v první minutě se snažil prodrat do šumperského brankoviště Patrik Zdráhal, ten byl ale nakonec zastaven Tomáš Sedlák. Ve třinácté minutě už mohl RT TORAX otevřít skóre zápasu, když Patrik Zdráhal poslal ideální pas na Jakuba Illéše, který uháněl sám na Hynka Kůdelu, ten ale jeho velkou příležitost zmařil. Zanedlouho měl před šumperským brankářem gól na holi Marek Sedlář, ani on ale v obrovské příležitosti neuspěl. Ostravané udeřili na konci 17. minuty. Illéšovu ránu sice ještě Kůdela vyrazil, na dorážku Patrik Zdráhala však byl již krátký – 0:1. Následně mohl přidat další branku Vojtěch Adamík, ten ale po přesné Jáchymově nahrávce bránu přestřelil.

Herec Vymazal, přesilovkový obrat ve dvou minutách a tutovka Řezáče

Draci srovnali ve dvojnásobné početní výhodě, když byl po Orságovi vyloučen na pět minut i Vojtěch Adamík, který narazil na mantinel Michala Vymazala, jenž před rozhodčími ale zahrál pořádné divadlo. Dvacet sekund po buly již totiž byl hlavním strůjcem vyrovnávací branky. Michal Vymazal z pravého kruhu nahrával najíždějícímu Tomáši Drtilovi, jenž tvrdou dělovkou poslal kotouč nekompromisně k levé tyči – 1:1. Šumperk následně potrestal i klasickou přesilovku. Daniel Hroch přihrával na modrou Michaelu Janotovi, jehož střela zapadla k pravé tyči – 2:1. Domácí byli v laufu a třetí gól byl na spadnutí. Radek Fischer našel naprosto volného Jakuba Řezáče, který ovšem v jasné šanci minul. Jen co vypršel pětiminutový trest hostů, Porubští vyrovnali.

Přehled Jáchyma, dokonání obratu v podání Rudla či Seidlerův gól do šatny

Tomáš Jáchym vyhrál buly v útočném pásmu, následně vyslal elegantní zadovku mezi kruhy na Jakuba Illéše, jenž uklidil puk k pravé tyči – 2:2. Obrat dokonala i Sršňova družina. Ve 34. minutě v přesilovce Jakub Illéš nahrával na hranici levého kruhu Dominiku Rudlovi, který už se nemýlil – 2:3. RT TORAX navýšil své hubené vedení ještě do první pauzy. 33 sekund před sirénou se ke kotouči dostal Petr Seidler a porubský útočník už svou střelu umístil přesně ke vzdálenější tyči – 2:4.

Dračí třetina a famózní obrat

Draci se dostali na dostřel v další početní převaze. Tomáš Sedlák poslal křižnou přihrávku na pravý kruh Michalu Vymazalovi, který prostřelil přesouvajícího se Jakuba Čecha – 3:4. Ve 49. minutě se začínalo znovu od nuly. Tomáš Sedlák nahrával mezi kruhy Danieli Vachutkovi, který po otočce trefil horní polovinu branky – 4:4. Draci mohli následně jít do vedení, trestné střílení Michala Vymazala ale Jakub Čech vyrazil betonem. Co se nepovedlo domácím v nájezdu, dokonali o tři minuty později. Jan Matějka zahlédl zleva před brankou Daniela Vachutku, který tečoval puk pod horní tyčku – 5:4. Tomáš Sršeň si následně vybral oddechový čas a o chvíli později už byli Porubští v šesti. Power-play ale hostům nevyšlo, jelikož Michal Vymazal trefil prázdnou branku přes celé kluziště – 6:4.

Ostatní zápasy 40. kola

Opavavs.Nový Jičín4:1
Val.Meziříčívs.Hodonín9:2
Vsetínvs.Brno9:3

Aleš Flašar (Draci Šumperk): Přišlo mi, že jsme měli oproti Porubě o kousek větší zapálení pro hru a k tomu jsme měli i trochu více štěstí. Náš tým nehrál vyloženě špatně, ale dostal poměrně i smolné branky. Před třetí třetinou jsme si v šatně něco řekli a pak do toho vletěli. Konečně se pak přiklonilo štěstí na naši stranu a mančaft byl hlavně trpělivý, což byl nejspíš zlomový moment.

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): Na zápas jsme dorazili s oslabeným kádrem, ale první třetiny jsme hráli jednoznačně lepší hokej. Bohužel jsme opět naší nedisciplinovaností pustili soupeře do mnoha přesilovek a ty mají výborné. Vedli jsme po čtyřiceti minutách 4:2, ale pustili jsme domácí do přesilových her, využili toho. Naopak my v poslední části neměli tah do brány a v kombinaci s nedisciplinovaností, které umí Šumperk využít, odjíždíme s prázdnou.