Poruba hravě porazila Frýdek-Místek. Domácím nadělila sedm gólů

06.03.2021, Pavlína Vítková

V předposledním kole základní části Chance ligy zamířili hráči Poruby na led nedalekého Frýdku-Místku. Od úvodních minut hráli Ostravané aktivně a nakonec domácí celek přehráli vysokým rozdílem 7:1. Nová trenérská dvojice Suchánek – Moravec má tak zatím na kontě dvě výhry ze dvou zápasů.

CHANCE LIGA - 33.kolo so 6.3.17:00
HC Frýdek-Místek
1:7(1:2, 0:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 10. Klimša (Martynek, Kindl) – 5. Kozák (Kanko, Brodek), 16. Szathmáry (Kozák, Korkiakoski), 23. Endál (Špaček, Raška), 29. Toman (Žovinec), 46. Voráček (Raška, Urbanec), 50. Hudeček (Voráček, Sikora), 60. Sikora (Pořízek, Hudeček). Rozhodčí: Dědek, Cabák – Novák, Hanzlík. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Hráno bez diváků. Střely na branku: 38:43. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:7.
HC Frýdek-Místek: Honzík – Haman, Hrachovský, Husák, Adámek, Malík, Repe, Michálek – Veselý, Mikulík, Šedivý – Martynek, Kindl, Klimša – Macháček, Peterek, Tomi – Matiaško, Stuchlík, Flok.
HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán – Teper, Žovinec, Szathmáry, Kozák, Voráček, Urbanec – Špaček, Raška, Endál – Korkiakoski, Jáchym, Stloukal – Sikora, Hudeček, Pořízek – Brodek, Toman, Kanko.

Zápas začal lépe pro Porubu, která si již v prvních minutách dokázala vytvořit několik solidních šancí. Tuto aktivitu navíc poměrně rychle také zužitkovala, a to konkrétně v čase 4:32, kdy se trefil Lukáš Kozák. O chvíli později mohl hostující celek vést už o dvě branky, Lukáš Endál ale gólmana Honzíka nepřekonal. Naopak v desáté minutě slavili domácí borci. Po Martynkově přihrávce totiž srovnal David Klimša. Ostravané si nicméně své vedení vzali zpět. V šestnácté minutě se prosadil Šimon Szathmáry a vrátil radost na porubskou střídačku.

Také úvod druhé periody patřil hokejistům RT TORAXu. V čase 22:40 po střele Lukáše Endála vedli už 3:1. Dalším úspěšným střelcem se pak po dorážce stal Radim Toman. Hosté tedy v polovině utkání vedli o tři branky. Frýdek-Místek se však nevzdával a v následujících minutách ostřeloval Foltánovu klec. Porubský brankář si ale se všemi domácími pokusy poradil. Při odchodu do kabin tak i nadále platil stav 1:4.

I na začátku třetí části se domácí pokoušeli o snížení. V pětačtyřicáté minutě se ale Jurij Repe provinil hákováním a zamířil na trestnou lavici. Toho využil Tomáš Voráček a stal se pátým přesným ostravským střelcem. Pětkou na světelné tabuli to však nekončilo. V čase 49:22 se předvedl i Jan Hudeček a zvýšil na 6:1. S tímto stavem už domácí nic nenadělali. V poslední minutě navíc finální hřebíček do pomyslné rakve zasadil Marek Sikora. Poruba si tedy z frýdeckého ledu odváží vysokou výhru. Před blížícími se čtvrtfinálovými boji si tak úspěšně otestovala své útočné kvality.

Mojmír Trličík (HC Frýdek-Místek): Je to jasný výsledek a pro nás v podstatě debakl. Je třeba ale říct, že je to zároveň i krutý výsledek. Nicméně v tomto zápase se odrazila celá ta sezona, kdy se strašně hodně nadřeme na vstřelení gólu. Když vezmeme v potaz, že měl jejich gólman v poslední třetině nějakých jednadvacet zákroků, to znamená, že tam bylo pětadvacet zakončení a prostě z toho nepadl žádný gól. Už od samého začátku tam byl z naší strany malý tlak do brány. V předbrankovém prostoru jsme byli hodně nedůrazní a hlavně nedůslední, kde jsme dovolili soupeři dorážet a tečovat. Vůbec jsme ten prostor nečistili a naopak v tom útočném pásmu nemáme správně postavené hráče před bránou tak, aby gólmanovi dobře clonili. Prostě tak, aby z toho buď padaly góly, nebo byly jiné situace. Tohle bylo rozhodující v mnoha našich zápasech, dnes to prostě vyplavalo absolutně na povrch. Přestože jsme měli čtyři dny na přípravu a každý ten trénink jsme se věnovali předbrankovému prostoru, tak, abychom tam přejížděli, abychom tam clonili a doráželi, tak se tohle v zápase vůbec neobjevilo. S lehce inkasovanými góly pak šla psychika hráčů zkrátka dolů. V závěru nás už soupeř jasně přehrával, hrál v naprosté pohodě. I při tom výsledku se musí konstatovat, že našim nejlepším hráčem byl brankář.

David Moravec (HC RT TORAX Poruba 2011): Jsme rádi, že jsme zvládli celý ten zápas. Od začátku až do konce střetnutí jsme diktovali tempo. Pro nás je strašně důležité, že jsme po tom prvním inkasovaném gólu pak už další nedostali. Naopak se nám dařilo další góly do domácí branky přidávat. Těší nás rovněž, že se mezi střelce zapsali tentokráte i hráči, kteří těch branek na svém kontě příliš nemají a byli z této situace už lehce frustrovaní. To očekávání bylo od nich zkrátka větší, než očekáváme my. Jak říkám, jsme rádi, že jsme utkání zvládli. My se prakticky již připravujeme na play off. Nám nešlo primárně o to, jak vyhrajeme, ale předvedená hra nás musí posunout někam dál. Děkujeme všem klukům včetně gólmana.