Poruba bodovala popáté v řadě, v Brně stáhla manko a padla až po samostatných nájezdech

02.11.2013, Adam Havel, Redakce

S cílem potvrdit poslední výborné výsledky a především suverenitu na cizích kluzištích zajížděli porubští hokejisté na led brněnské Techniky, které měli za letošní úvodní vzájemné měření sil rozhodně co vracet. Ani tentokrát to zpočátku na bodový zisk z jihu Moravy nevypadalo. Porubští však nesložili zbraně a v prostřední dvacetiminutovce smazali brněnský dvoubrankový náskok trefami kanonýrů Adama Červenky a Martina Bučka. Technika šla sice znovu do vedení, ale do prodloužení poslal napínavý duel hostující zadák Rudolf Wolf. O vítězi nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy, v nichž prokázali větší um brněnští hokejisté. Poruba se tak domů vrací s cenným bodem, o skóre ji však v tabulce opět přeskočil ambiciózní Prostějov.

2. liga - skupina Východ - 15.kolo so 2.11.17:00
Technika Hockey Brno
4:3sn(2:0, 0:2, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Česnek (Fadrný), 11. Hnilička (Fadrný, Česnek), 46. Česnek (Fadrný, Havíř), rozhodující sam. nájezd Fadrný – 24. Červenka (Krayzel, Peslar), 38. Buček (Prokop), 51. Wolf. Rozhodčí: Pokorný – Polák, Rampír. Vyloučení: 8:6, navíc Fadrný (TBR) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 191. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Technika Hockey Brno: Novák – Havíř, Zapletal, Štindl, Klimeš, Habrovec, Dittrich – Zábranský, Látal, Jurča – Česnek, Fadrný, Hnilička – Odehnal, Benýšek, Brzobohatý – Čtvrtníček, Bělohlávek, Buhaj.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář - Javín, Prokop, Hruzík, Slavík, Peslar, Šindelář, Wolf – Červenka, Krayzel, Vaněk – Buček, Vrána, Seidler – Chaloupka, Pavlačka, Zachar.

Technika do zápasu vstoupila velice aktivně a hned v první minutě měl velkou šanci Fadrný. Ta ale zůstala nevyužita. Poté jsme viděli dvě rychlá vyloučení, ale ta na skóre nic nezměnila. V páté minutě se už ale domácí radovali, a to když se podařilo ihned po vhazování prostřelit Tihláře Janu Česnekovi – 1:0. Poruba hned nato začala hrát aktivněji, ale Brno v tu chvíli bylo na koni a demonstrovalo to využitou přesilovkou. Od modré čáry vypálil Fadrný a jeho střelu do ostravské sítě protečoval Lukáš Hnilička – 2:0. Po tomto gólu jsme viděli ještě několik zajímavých momentů i vyloučení, ale další gól jsme v první periodě už neviděli. Technika tedy po první třetině mohla být s výsledkem spokojená.

S první třetinou možná ano, ale s tou druhou určitě ne. Iniciativu zápasu přebrala Poruba, která ve druhé třetině začala diktovat tempo. Hned v úvodu, ve 24. minutě, se po krásné křížné přihrávce dokázal prosadit Adam Červenka, který puk procedil pod přesunujícím se Novákem – 2:1. Poté jsme deset minut sledovali pohledný hokej, ale více ze hry měla Ostrava. V přesilové hře si hráči Poruby vytvořili obrovský tlak, ale nedokázali puk dostat za fantastického Nováka. Ve 37. minutě se jim to ale už povedlo, když Prokopovu střelu dorážel za bezmocného Nováka Martin Buček a bylo vyrovnáno – 2:2. Na konci druhé třetiny jsme ještě viděli vzájemné vyloučení Fadrného s Prokopem, ale více už jsme toho nestihli. Druhá dvacetiminutovka se tedy naopak povedla hostům.

Na začátku třetí třetiny si obě mužstva dokázala vypracovat nějaké zajímavé šance, ale vedení na svou stranu ani jeden tým nestrhl. To změnil až Jan Česnek, který dostal ideální přihrávku od Fadrného a vymetl pravý růžek ostravské brány – 3:2. Dvě minuty po této brance se ovšem nechal brněnský Fadrný vyloučit a z tlaku, který si Poruba během přesilovky vytvořila, se chvíli po jejím skončení prosadil Rudolf Wolf, který se nejlépe zorientoval v závaru před brněnskou brankou – 3:3. Po tomto vyrovnání jsme viděli ještě pár dobrých střel, ale zápas víceméně směroval do prodloužení, které bylo pro oba týmy zasloužené. Po šedesáti minutách tedy bylo jasné, že si obě mužstva připíší minimálně bod.

V prodloužení se hrál velice atraktivní hokej, nahoru dolů, ale vítěze jsme ani v dalších pěti minutách nenašli, byť si oba týmy zahrály zkrácené přesilovky. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy. Jako první jel brněnský Jan Fadrný, který svůj nájezd zkušeně proměnil, později se ukázalo, že to byl i nájezd rozhodující – 4:3. Hostující Červenka a Buček totiž nebyli úspěšní a naopak Havíř, který jel jako třetí za Brno, svůj nájezd také proměnil a bylo rozhodnuto. Brno si tedy připsalo druhý bod a porazilo lídra tabulky.

Ostatní výsledky 15. kola II. ligy – sk. B (Východ):

HC Orlová – HC Frýdek-Místek 5:2
HC Nový Jičín – LHK Jestřábi Prostějov 2:4
HC ZUBR Přerov – HC Lvi Břeclav 3:1
HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Slezan Opava 3:6
SHK Hodonín – VHK Vsetín 7:4

Roman Kaňkovský (VSK Technika Brno): Když porazíte první mužstvo, tak je to vždycky příjemný pocit. Jen musíme ještě zlepšit disciplínu a neoplácet. Stálo nás to zbytečně mnoho sil a možná i ten jeden bod.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Z obou stran velice dobré utkání, bohužel jsme zaspali první třetinu, kterou jsme prohráli 2:0. Myslím si, že jsme měli i více ze hry, byly tam nějaké tyčky i víc vyložených šancí. Nájezdy už jsou o štěstí, ale i s bodem jsme spokojeni.